10 najgorszych samochodów dla faceta

'Gra miłosna jest jak jazda samochodem: kobiety wolą objazdy, mężczyźni - skróty' - mawiała francuska aktora Jeanne Moreau. Jeśli jednak zamierzasz gdziekolwiek dojechać, a nie ugrzęznąć na wertepach relacji damsko-męskich, musisz mieć auto, które nie wywoła jej śmiechu albo spojrzenia pełnego politowania.
!0 najgorszych samochodów dla faceta - kolaż !0 najgorszych samochodów dla faceta - kolaż Fot. Art Konovalov, Authentic Creations/shutterstock.com; r. Stricker, Corvettec6r, Michael Gil, Biswarup Ganguly/wikipedia; Materiały prasowe

Niemęskie samochody: strzeż się więc tych 10 modeli

Są samochody, w których nawet supersamiec alfa będzie wyglądał komicznie. Uwaga: materiał konsultowany z żonami (cudzymi), partnerkami i... kochankami!

Nieraz słyszałeś pewnie opowieści o fantazjach snutych przez kobiety dotyczących rycerza na białym koniu, który nagle pojawia się w ich życiu i sprawia, że nic już nigdy nie będzie takie jak przedtem. No wiesz, motyle w brzuchu i te sprawy. Czasy się zmieniają, ale archetyp wyśnionego kochanka pozostaje ten sam. Tyle tylko, że teraz rycerza zastępuje dżentelmen, i nie na rączym rumaku, ale w zrywnym mustangu.

Jeśli zaś zawierzyć Remarque'owi, że samochody są dla mężczyzn jak suknie wieczorowe dla dam, to umówmy się, raczej nie masz ochoty być kopciuszkiem i snuć się po mieście w jakichś łachach. A skoro to tak ważna sprawa, postanowiłem ci podpowiedzieć czego... powinieneś się wystrzegać. Bo nie jest sztuką mieć świetne auto, gdy konto pęka w szwach. Sztuką jest wystrzegać się złych aut, gdy twoje możliwości finansowe są nieco skromniejsze.

Piotr MieśnikFot. Agencja Gazeta

Piotr Mieśnik - dziennikarz "Logo", pierwsze auto kupił 7 lat temu, ale zaczął nim jeździć dopiero 2 lata później, nie podołał bowiem egzaminom na prawo jazdy zdawanym kolejno w Warszawie, Łomży i ponownie w stolicy. Ma niezmierzone skillsy w obrywaniu zderzaków, a także przyozdabianiu aut zarysowaniami. Nie parkuje tyłem (niby przez to, że mu się nie chce). W samochodach najbardziej ceni... turbiny.

Micra Micra Fot. Art Konovalov, Authentic Creations/shutterstock.com; r. Stricker, Corvettec6r, Michael Gil, Biswarup Ganguly/wikipedia; Materiały prasowe

Micra

MICRA - napiszę ci to wielkimi literami, żebyś potem głupio się nie tłumaczył, że nie zauważyłeś. Ten nissan to NAJBARDZIEJ BABSKIE AUTO EVER! Tak wiem, że jest całkiem fajne, choć małe i nigdy nawet nie stało obok demona prędkości, za to jest mało awaryjne i tanie w utrzymaniu. Tabuny kobiet zasiadających za kierownicą micry jednak nie mogą się mylić: istnieje coś takiego jak kategoria "auto typowo kobiece". I nie, wcale nie musi ono być różowe.

Co zamiast? Jeśli już ma być nissan i ma być z tych małych, to lepiej wybierz note?a. W środku mnóstwo miejsca (więcej niż w niektórych autach z wyższej półki), a nowoczesny design sprawi, że ona chętnie rzuci na niego, i ciebie w nim, okiem.

Young Musso Young Musso Fot. Art Konovalov, Authentic Creations/shutterstock.com; r. Stricker, Corvettec6r, Michael Gil, Biswarup Ganguly/wikipedia; Materiały prasowe

Ssangyong Musso

Ssangyong Musso - ten model to jedne z pierwszych kroków koreańskiego koncernu. A jak to z takimi krokami przy nauce chodzenia bywa - wyszło dosyć pokracznie.

Co zamiast? Możesz spróbować nowszych modeli: actyona i rextona. Dla niewprawnego oka będzie to po prostu duży i dobrze wyglądający samochód.

Twingo Twingo Fot. Art Konovalov, Authentic Creations/shutterstock.com; r. Stricker, Corvettec6r, Michael Gil, Biswarup Ganguly/wikipedia; Materiały prasowe

Twingo

Twingo - wygląda jak żaba. Nie łudź się jednak. Najgłębszy i najbardziej namiętny pocałunek kobiety nie sprawi, że żabsko to zamieni się w księcia. I jeszcze te kolory, w których teraz wypuszczają ten model. Seledynowy? Bleee!

Co zamiast? Na szczęście jeśli chodzi o renault, to wybór aut, których nie musisz się wstydzić, masz całkiem spory. Małe i zwinne, a nie obciachowe? Niech będzie nawet clio. Oczywiście najlepiej w wersji RS.

"Mój kolega ma stary zardzewiały francuski samochód, ponieważ taki ma kaprys. Mieszka w porządnej dzielnicy i sam jest dość porządny, ale żaden z porządnych sąsiadów mu się nie kłania. On jako posiadacz francuskiego auta z wgniecionymi drzwiami musi kłaniać się pierwszy. Wtedy ewentualnie się odkłaniają, ale też nie zawsze. Dorastające dzieci mojego kolegi proszą go na kolanach, żeby nie przyjeżdżał po nie do szkoły tą trupiarnią."
Andrzej Stasiuk, "Dojczland"

Tigra Tigra Fot. Art Konovalov, Authentic Creations/shutterstock.com; r. Stricker, Corvettec6r, Michael Gil, Biswarup Ganguly/wikipedia; Materiały prasowe

Tigra

Tigra - Nazwa drapieżna, ale tygrysa nie uświadczysz w tym wcale. To przecież corsa, tylko w pseudo sportowej budzie. Taka zgrabna, ale raczej damska zabaweczka.

Co zamiast? Jeśli auto ma być z charakterystycznym kołem i błyskawicą, i taką błyskawicą rzeczywiście ma być, to wyboru nie masz zbyt dużego. Choć to przecież nie zawsze wada. Opel GT Turbo albo astra GTC to auta, których można pozazdrościć.

Multipla Multipla Fot. Art Konovalov, Authentic Creations/shutterstock.com; r. Stricker, Corvettec6r, Michael Gil, Biswarup Ganguly/wikipedia; Materiały prasowe

Multipla

Multipla - obiegowa prawda głosi, że Włosi projektują najpiękniejsze samochody na świecie. Fiat multipla jest ewidentnym tego zaprzeczeniem, a więc jako wyjątek potwierdza regułę. Jeździ się tym wprawdzie jak autobusem (tak, pamiętam, że o tym i o śmieciarce marzyliśmy w dzieciństwie), ale jej raczej nie przypadnie to do gustu.

Co zamiast? Jeśli już ma być fiat i to duży, to wybierz ulysse lub sedici. Sporo rzeczy tam zapakujesz, nawet dzieciaki upchniesz, a nie zrujnujesz budżetu i nie staniesz się obiektem dowcipów i docinek.

Lanos Lanos Fot. Art Konovalov, Authentic Creations/shutterstock.com; r. Stricker, Corvettec6r, Michael Gil, Biswarup Ganguly/wikipedia; Materiały prasowe

Lanos

Lanos - "Byłam kiedyś z facetem, który miał daewoo lanosa" - zwierzyła mi się znajoma łamiącym głosem, gdy wyprzedzaliśmy to koreańskie cacko z Żerania. - A co w tym złego? Sam z 15 lat temu chciałem mieć takie - odparłem. - Chyba zwariowałeś, lanos to nie samochód, to stan umysłu - rzuciła mi urażona. Postanowiłem zgłębić problem, prowadząc własne obserwacje. I rzeczywiście - w większości przypadków, gdy ktoś zajeżdża mi drogę, nagle hamuje bez przyczyny albo wlecze się 40 km/h, mimo że ograniczenie jest dwa razy wyższe - to jest to kierowca zasiadający w tym "marzeniu każdego polskiego emeryta". - Uważaj, lanos po prawej - już nawet moja dziewczyna nauczyła się ostrzegać mnie przed tym niebezpieczeństwem.

Co zamiast? Tu nie ma ratunku, nawet jego ostatniej deski. No bo co mam ci polecić w zamian? Matiza?!

Nano Nano Art Konovalov, Authentic Creations/shutterstock.com; r. Stricker, Corvettec6r, Michael Gil, Biswarup Ganguly/wikipedia; Materiały prasowe

Nano

Nano... Tak, jestem w stanie zrozumieć zamiłowanie do minimalizmu, troskę o ekologię, a nawet twój stres, że dużym autem nie będziesz miał gdzie zaparkować. Ale jeśli z tych powodów miałbyś wybrać tatę nano, to równie dobrze możesz paradować po mieście z kierownicą od play station i udawać, że jedziesz, wydając z siebie odgłosy jak dziecko. Przynajmniej zrobisz coś oryginalnego.

Co zamiast? Zanim do produkcji wejdą koncepcyjne modele prima i elegance, które przynajmniej na targach motoryzacyjnych prezentują się jako tako, umów się z dziewczyną, złap taksę i zabierz ją na jakieś porządne curry w indyjskiej restauracji. Nie warto wrzucać pieniędzy, nawet drobnych, w nano.

Trevis Trevis Fot. Art Konovalov, Authentic Creations/shutterstock.com; r. Stricker, Corvettec6r, Michael Gil, Biswarup Ganguly/wikipedia; Materiały prasowe

Trevis

Trevis - Zacząłem przecierać oczy ze zdumienia. "Stary, jak się jeszcze nie obudziłeś, to nie powinieneś siadać za kółkiem" - zganiłem się w myślach. Tyle że przecieranie ani nawet tarcie mych kaprawych oczu na nic się zdało. Podczas 40-minutowej jazdy z domu do pracy minęły mnie aż trzy takie obrzydlistwa przywołujące skojarzenia z autem Jasia Fasoli, albo stonką ziemniaczaną. Co za cholerstwo? Sprawdziłem. Daihatsu trevis. Zło większe niż cinque- i seicento razem wzięte.

Co zamiast? Cokolwiek! Byle nie z powyższej listy.

Palio Weekend Palio Weekend Fot. Art Konovalov, Authentic Creations/shutterstock.com; r. Stricker, Corvettec6r, Michael Gil, Biswarup Ganguly/wikipedia; Materiały prasowe

Palio Weekend

Palio Weekend - Z czym kojarzy ci się "weekend"? Z "piąteczkiem" go poprzedzającym, z dobrą zabawą, odpoczynkiem? I rzeczywiście, nazwanie czegoś szpetnego nazwą z tak pozytywnymi konotacjami mogłoby przynieść spodziewany efekt, gdyby nie jedno małe "ale". Ona musiałaby niedowidzieć, a raczej umawiasz się z dziewczynami przed siedemdziesiątką, co? Z drugiej strony patrząc, po cholerę komu na weekend tak duże kombi? Przecież wybierając się na jakiś leżing, nie będziesz zabierał ze sobą całego wyposażenia ze swojego mieszkania.

Co zamiast? Patrz podpunkt: multipla.

Atos Atos Fot. Art Konovalov, Authentic Creations/shutterstock.com; r. Stricker, Corvettec6r, Michael Gil, Biswarup Ganguly/wikipedia; Materiały prasowe

Atos

Atos - jedna z najważniejszych mądrości życiowych? Usłyszałem ją przypadkiem na jednej z tych piątkowych imprez, które kończyły się w niedzielę rano. - Wiesz, najgorsze są długie i cienkie - jakieś panie wymieniały się tam spostrzeżeniami, i to wcale nie konfidencjonalnym szeptem. Po latach doszedłem do wniosku, że musiały rozmawiać o hyundaiu Atosie. Z tym długim tylko coś pokręciły, bo auto jest wąskie, przez co sprawia wrażenie wysokiego, ale że cienkie - to już co do joty się zgadza. Żebyś nie wiem jak się napinał - no nie będziesz wyglądać w tym dobrze. Chyba że pochodzisz z hardego nadwiślańskiego ludu zimnołokciowców. W tym modelu będziesz miał szansę wietrzyć swoje stawy, wystawiając je jednocześnie przez lewe i prawe okno.

Co zamiast? Jeśli hyundai, to coupé, jeśli coupé, to te modele sportowo podkręcone, jeśli sportowo podkręcone, to... czerwone. Sam kiedyś chciałem kupić takie auto. Wiesz, V6, 170 koni i ta blondynkaaa przyklejona do sprzedającego, w spodenkach, które nieoczekiwanie kończyły się tam, gdzie inne dopiero się zaczynały. To auto przyciągało piękne kobiety. Niestety nie dogadaliśmy się co do ceny. Ty powinieneś być bardziej zdeterminowany.

Więcej o:
Komentarze (85)
10 najgorszych samochodów dla faceta
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Oceniono 238 razy 228

  Któryś z fińskich kierowców rajdowych który prywatnie jeździł właśnie Micrą, zapytany w wywiadzie, czy nie wstydzi się jeździć takim autem odpowiedział, że nie bo prawdziwi mężczyźni mogą jeździć damskimi samochodami.

 • Michał Szeler

  Oceniono 213 razy 193

  Jeśli facet musi kupić wielką i droga furę, żeby poprawić sobie "współczynnik męskości", to znaczy, że jego własna męskość niewiele jest warta.

 • konradmarburg

  Oceniono 142 razy 126

  Nie ma to jak fachowość... Czy osoba tworząca tę listę ma jakąkolwiek wiedzę z zakresu mechaniki pojazdów? A co jest męskie? Ocenianie samochodu po wyglądzie? Zresztą podajesz w zamian samochody warte kilkanaście razy więcej niż te umieszczone na liście. Dawno nie czytałem takiego nieskładnego bełkotu. Pewnie kolejny dziennikarz po prywatnej uczelni, bo z taką składnią to cię nawet nie powinni z liceum wypuścić. Takie pitolenie o byle czym. Bardzo męskie...

 • monoekann

  Oceniono 129 razy 119

  Tytuł nie pełny... powinno być
  ver1:'10 najgorszych samochodów dla faceta z małym penisem'
  ewentualnie
  ver2:'10 najgorszych samochodów dla faceta z kompleksem męskości'

  Prawdziwy facet będzie jeździł tym czym będzie chciał.

 • mikroolbrzym

  Oceniono 103 razy 95

  Czyli samca rozpoznajecie po aucie? Chryste jacy wy prości...

 • taz_28

  Oceniono 79 razy 79

  Co to za samochód Young Musso? Chyba Ssangyong Musso...

 • vald

  Oceniono 58 razy 56

  Facet który od 5 lat ma prawo jazdy zdane za którymś tam razem proponuje na łamach Logo24 prowokację , wybiera tzw. obciachowe samochody, które z powodzeniem (niektóre) brały udział w rajdach , myśli że ktoś się na to nabierze i pod artykułem nabije się tysiące postów - wg mnie z jest zwyczajnym durniem

 • wmc-33

  Oceniono 54 razy 50

  Dla mnie najbardziej niemęski samochód to taki, którego kierowca nie umie parkować.

  Z wymienionych samochodów Multipla ma kontrowersyjna urodę, ale to tyle - ani to męski, ani damski samochód. Oryginalny, niepowtarzalny, brzydki, straszny - według gustu, w każdym razie niesamowicie praktyczny i dobrze pomyślany.

  Daewoo Musso jest tylko o tyle niemęski, że jest kiepski, zarówno na asfalcie, jak i w terenie. W swoich czasach nie wyróżniał się brzydotą, za to miał świetne i świetnie brzmiące silniki Mercedesa. Był do tego duży i przez to wszystko bardzo męski - choć to męstwo kojarzyło się raczej z wypasionymi gumiakami, niż z markowymi butami do biegania.

  Micra była okrutnie niemęska, ale w wersji ze sztywnym składanym dachem.

 • mumel4

  Oceniono 58 razy 44

  Co za bzdury ! Miałem Fiata Palio 1.4 benzyna przez 2 lata . Bardzo praktyczny samochód . Tani serwis , dobry motor , duży kufer . Czego więcej potrzeba ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX