Komentarze (31)
Podróż do Czarnogóry czyli na tropach mistrzów samogonu
Zaloguj się lub komentuj jako gość
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • mirafas

  0

  Nie straszcie ludzi - normalny kraj, normalne drogi, samochodem wszędzie dojechałem - dojazd dobry można albo szybko autostradą przez Chorwację albo przez Bośnię i Hercegovinę (wolniej ale bardziej klimatycznie). Polecam Park Narodowy Lovcen - widokowe trasy szczytami gór, kanion Tary albo narty w Żabljaku i plażowanie koło Sv. Stefana.

 • Gość: marszalek1980

  0

  kuźwa, wiekszych głupot dawno nie czytałem... Czarnogóra to normalny kraj, pod wieloma wględami normalniejszy od Polski. Tłumy to tam już są dawno, chyba autor przez cały czas nie wyłaził z knajpy na jakimś zadupiu. I to tłumy Rosjan i Polaków - a więc same najgorsze typy masowej turystyki... Drogi bardziej kręte, ale asfalt lepszy niż w Polsce, ludzie przyjaźniejsi - to nie Polsza, żeby o byle co wyciągać pięści...

  kolejna żenada w tym dziale

 • mtyski

  Oceniono 2 razy 0

  Co to za idiotyczny zwyczaj nazywania Boki Kotorskiej fiordem? Wystarczy trochę ruszyć głową, żeby uświadomić sobie, że w tej części Europy niemożliwe było powstanie fiordów. Podobny błąd powtarza się też przy chorwackiej Zavratnicy.

 • kontrarian

  0

  "Rakija, loza - powiedział, a na jego twarzy malowała się duma z dobrze wydestylowanego trunku. Loza na całych Bałkanach oznacza śliwę"

  Autor jest nieukiem. лозова rakija to rodzaj grappy, z winogron.
  Śliwka to śliwka. Na całych bałkanach
  Prawdopodobnie znacznie więcej takich głupot jest, gdyby to starannie przeczytać.

 • 46greg

  0

  Byłem we wrześniu własnym autem, jechałem opisaną trasą i widziałem wszystkie prezentowane miejsca. Czułem się bezpiecznie. Byłem też w Durmitorze. Felieton podkoloryzowany - rozumiem, że dla pobudzenia wyobraźni. Drogi trudne, ale bez przesady. Nikszickie piwo pyszne. Jedzenie też. Plaże brudnawe a na nich chamowaci Polacy, bardziej chamowaci niż ruscy - niestety. Czarnogórcy bardzo mili. W Podgoricy student opowiedział mi anegdotę - kiedy byłem w szkole podstawowej, mówiłem językiem serbo-chorwackim, w liceum mówiłem po chorwacku a teraz mówię po czarnogórsku - ale cały czas jest to ten sam język. Podgorica zresztą nieciekawa.

 • michalkoz

  0

  Chcesz dzikości, wspaniałych górskich szutrowych dróg, owoców morza za półdarmo i egzotyki to jedźcie trochę dalej na południe do Albanii. A w Czarnogórze jest od groma turystów (na wybrzeżu) Tarą sobie nie spłyniecie bo latem nie ma wody. Wszystkie działki na sprzedaż są dla Rosjan. Ale kraj piękny. Kotor trzeba w życiu zobaczyć. Ale z drugiej strony to samo trzeba powiedzieć o Butrincie (Albania), Ochrydzie (Macedonia), i wielu innych miejscach w regionie. Ludzieeeee jedźcie tam na wakacje! Zobaczycie jak mogą pachnieć i smakować warzywa i owoce; zobaczycie inny kolor nieba i wodę która sama utrzymuje dpę na powierzchni.

 • Gość: papanpan

  Oceniono 4 razy 0

  A ja odradzam Czarnogórę. Polacy! Proszę wyjeżdżajcie gdzie indziej. Może zostańcie w Chorwacji?
  Niech zostanie jakieś miejsce gdzie można od Was odpocząć.

 • przymszy

  0

  Napiłbym się takiego regionalnego bimbru :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX