Wrocław na weekend: 5 najlepszych miejscówek

Kawiarniany gwar rozpętał się we Wrocławiu ładnych kilka lat temu i nic nie wskazuje na to, by europejska stolica kultury 2016 miała zwolnić tempo. Oferta melanżowo-restauracyjno-kafejkowa stale pączkuje i ostatnimi czasy zawiało świeżymi pomysłami. Dzieje się dużo i dobrze. Sprawdź, gdzie można pracować za dnia, pałaszować popołudniem i próżnować z wieczora. Albo odwrotnie.
Galeria Neon Side Galeria Neon Side Kamila Kubat

Neon Side

Neonowa moda, rozświetlająca stopniowo kolejne punkty w kraju, przybrała we Wrocławiu bardzo uporządkowaną formę. Stało się tak dzięki Tomaszowi Kosmalskiemu, który kolekcjonował dawne neony, zanim ktokolwiek pomyślał, że to może być modne. Dzięki jego staraniom popularne podwórko przy ul. Ruskiej 46 cieszy już nie tylko muralami, ale i outdoorową galerią neonów. Pełnię szczęścia pozwala osiągnąć klub Neon Side z dużą liczbą miejsc stojących, ozdobiony formami reklamowymi z dawnych lat.

ul. Ruska 46c
fb.com/neonside

Restauracja Pinola, Wrocław Restauracja Pinola, Wrocław fot. fb.com/RestauracjaPinola

Pinola

Mieszkańcy Wrocławia namiętnie rozprawiają o rozwijaniu oferty osiedlowych atrakcji. Choć wciąż sporo tu myślenia życzeniowego, wiatr decentralizacyjnej odnowy wieje np. na osiedlu Gaj. Wśród kolorowych bloków regularnie wyrastają kolejne cieszące podniebienia miejscówki. Peletonowi odskoczyła Pinola z bezapelacyjnie najlepszą pizzą w południowej części miasta. Skutecznie zaszczepiony loftowy klimat każe zapomnieć, że znajdujesz się w centrum handlowym. Zewnętrzne uwarunkowania przestają grać rolę - w weekendowe popołudnia próba wyłuskania wolnych miejsc w Pinoli graniczy z cudem.

ul. Świeradowska 51-57
Pinola.pl

Las, Wrocław Las, Wrocław fot. fb.com/las.wroclaw

Las

Zupiarnia, która wieczorem przeobraża się w miejsce spotkań towarzyskich przy piwku lub winku. O 17 znikają głębokie talerze i wystrój dzienny, pojawiają się muzyka i klimaciarskie oświetlenie w kolorach lasu. Restaurację prowadzą twórcy sukcesu Zupy z ul. Szewskiej. Tamto pomieszczenie jest stanowczo zbyt małe, dlatego cieszy filia na ul. Igielnej, w lokalu po kultowej kafejce internetowej. ul. Igielna 14

fb.com/las.wroclaw

Bar DoJutra Bar DoJutra Fot. Kamila Kubat

DoJutra

Legendarna Szajba przestała być samotnym graczem w Pasażu Pokoyhof i już widać, że 2015 należał będzie do tego właśnie podwórka w Dzielnicy Czterech Świątyń! Jesienią w sukurs przyszło Dojutra, a kolejne knajpki (Ślepy Zaułek, Woda Sodowa) dołączyły wczesną wiosną. Potencjał pasażu z przestrzeniami biurowo-usługowymi to jedno, ale Dojutra obroniłoby się gdziekolwiek w mieście. Lokal punktuje smacznymi zestawami lanczowymi na każdą kieszeń i zachęca rozbudowaną ofertą piwa z kija. Ostateczne zwycięstwo przynosi niewielki metraż, który buduje przyjemnie domową atmosferę.

ul. Świętego Antoniego 2/4
Dojutra.com

bar Szklarnia bar Szklarnia Fot. Kamila Kubat

Szklarnia

Miejsce, na jakie czekał cały hipsterski Wrocław (i pół imprezowego). Minuty od rynku, czynne za dnia i w nocy, karmi i poi, dosłownie oraz w przenośni, a ku pełnej radości cieszy trzema salami, w tym koncertową na 120 osób. W tym najprawdziwszym kombinacie kultury udało się z powodzeniem połączyć limitowane występy na żywo, kilometry tłustej rapselekcji i standupowy open mic, a wszystko pod szklanym sufitem, który sprawia, że starczy odrobina słońca - i nawet zimą czujesz się jak w lecie!

ul. Ofiar Oświęcimskich 19
fb.com/klubszklarnia

Więcej o: