Olsztyn na weekend: 5 najlepszych miejscówek

Tu wszystko ma idealne proporcje, nawet na zielone światło czekasz tyle, ile trzeba. Z jednej strony jeziora i lasy, z drugiej nowoczesne smaki, śmiała architektura i kultura odpoczynku. Przy dźwiękach ptaków albo starych winyli.
Plaża miejska Plaża miejska Monika Pryśko

Nowa plaża miejska

Olsztyn to 16 jezior, odpoczywać można nad każdym, ale nie każde może stać się wizytówką miasta. Plaża Miejska osiągnęła efekt "wow"! Żadnych budek z kebabem, żadnych automatów - plusy się mnożą, od powiększonego parkingu, po nowoczesny projekt zabudowy nabrzeża. Tona piasku nabrała wartości, widok nieziemski, styl europejski, wielkie zaskoczenie dla tych, którym miejsce kojarzyło się z chaosem i dziurami w molo. Teraz plaża jest idealnym miejscem dla leniuchów, sportowców, rodzin z dziećmi, nastolatków, a nawet biznesmenów, którzy chcą podpisać umowę w restauracji z widokiem na jezioro Ukiel. Przy doskonałej kawie!

ul. Jeziorna 8

Ukiel.olsztyn.eu

Zdjęcie Olympus Stylus 1 Zdjęcie Manta MA502 POWERBANK Zdjęcie Puccini walizka mała PCFXC
Olympus Stylus 1 Manta MA502 POWERBANK Puccini walizka mała PCFXC
Porównaj ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info
Vinyl Pub Vinyl Pub Fot. Facebook.com/vinylpubolsztyn

Vinyl

Stare Miasto, muzyka z gramofonu, winyle na ścianie (chyba mamy genezę nazwy!) i najlepsze piwa beczkowe z Czech, Litwy i lokalnego Browaru Kormoran! Dla spragnionych nie tylko piwa, ale i rozrywek - bilard, dart oraz piłkarzyki. Do Vinyla blisko tym, którzy lubią kameralne koncerty albo oglądanie filmów przy barze. Klimat retro oddaje charakter Olsztyna, dobrze wyczuwalny z letniego ogródka.

Facebook.com/vinylpubolsztyn ul. Piastowska 4a

Park Centralny Park Centralny Fot. Monika Pryśko

Park Centralny

Powiedzmy to głośno: każde miasto powinno mieć swój Central Park! Mamy i my - Park Centralny to 13 ha relaksu w samym sercu Olsztyna. Kto by przypuszczał, że zapuszczone ogródki działkowe kryją taki potencjał? Teraz odbywają się tu śniadania na trawie, spotkania blogerów, o romantycznych randkach nie wspominając. Trasy spacerowe i rowerowe, plac zabaw, Łyna, fontanna, dużo zieleni i drewniane elementy, czyli Warmia w pigułce. Przystań kajakowa brzmi zachęcająco, szczególnie w upalne letnie dni. Do zobaczenia nad rzeką!

między ul. 22 Stycznia, Pieniężnego, Kościuszki, Niepodległości, Emilii Plater i Knosały

Casablanca Casablanca Fot. Monika Pryśko

Casablanca

Do niedawna omijana, samotna i zaniedbana, choć wpisana do rejestru zabytków. Dziś tajemnicza willa z ul. Zamkowej znów błyszczy na Starym Mieście. Była domem burgrabiego, kasynem garnizonowym, szkołą tańca dla dzieci. Dziś Casablanca jest zdecydowanie jednym z najsmaczniejszych miejsc w Olsztynie, pachnącym świeżą i zaskakującą, nowoczesną kuchnią europejską. I najbardziej klimatycznym - ociera się o olsztyński zamek, park i Łynę. Dobre miejsce, jeśli chodzi o klimat i składniki w menu.

Casablanca ul. Zamkowa 5

Casablanca.olsztyn.pl

Green Festival Olsztyn Green Festival Olsztyn Fot. Przemyslaw Skrzydlo / Agencja Gazeta

Green Festival

W sercu warmińsko-mazurskiego muzyka dobrze gra z ekologią, zdrowiem, recyclingiem, aktywnością. Odbywający się w połowie sierpnia Olsztyn Green Festival jest zielony nie tylko przez miejsce akcji, czyli otoczoną lasem Plażę Miejską, ale także ideologicznie. Sierpniowa impreza to okazja do wyluzowania, pielęgnowania zdrowego trybu życia, dowiedzenia się czegoś więcej o środowisku, a zarazem najlepsza artystycznie wakacyjna oferta miasta. Wystąpią Maria Peszek, Julia Marcell, Natalia Przybysz, Fisz, Emade, Tworzywo i Curly Heads.

Olsztyngreenfestival.com

14-15.08 Karnety: 40 zł

Więcej o: