Z kim Polacy najchętniej wybraliby się na piwo? Oto zwycięzcy ze świata mediów i polityki

Obok aktorów i dziennikarzy znaleźli się także prezydenci, premierzy oraz liderzy partii. Badanie na zlecenie Grupy Żywiec przeprowadził Millward Brown
Beata Szydło<br><br>Beata Maria Szydło (z domu Kusińska) urodziła się 15 kwietnia 1963 w Oświęcimiu. W 1989 ukończyła studia w Katedrze Etnografii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W latach 1989-1995 była doktorantką na Wydziale Filozoficzno-Historycznym UJ. W 1997 ukończyła studia podyplomowe dla menedżerów kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a w 2001 w Akademii Ekonomicznej w Krakowie w zakresie zarządzania terytorialnego.<br><br>
Od 1987 do 1995 pracowała jako asystent w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, następnie kierowała działem merytorycznym w Libiąskim Centrum Kultury w Libiążu. W latach 1997-1998 była dyrektorem ośrodka kultury w Brzeszczach. W 1998 objęła stanowisko burmistrza gminy Brzeszcze, które zajmowała do 2005. Obejmując to stanowisko była najmłodszym burmistrzem w Małopolsce - miała zaledwie 35 lat. Pełniła także funkcję radnej powiatu oświęcimskiego z listy Akcji Wyborczej Solidarność (1998-2002). W 2004 została wiceprezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Brzeszcze. Szydło jest związana z PiS od 2005 r., kiedy to z listy tej partii zdobyła mandat poselski. Przed wyborami 2005 r. wahała się pomiędzy startem z listy PO a kandydowaniem z listy PiS. Ostatecznie wybrała PiS, bo ówczesny polityk tej partii Zbigniew Ziobro zaproponował jej drugie miejsce na liście w okręgu chrzanowskim. Została wybrana na posła V kadencji z najlepszym wynikiem w tym okręgu (14 499 głosów). W wyborach parlamentarnych w 2007 r. po raz drugi uzyskała mandat poselski, otrzymując 20 486 głosów.<br><br>Początkowo jednak mało było o niej słychać. W 2010 r. po katastrofie smoleńskiej - w której zginęło wielu czołowych polityków PiS, w tym dwie główne specjalistki od gospodarki Grażyna Gęsicka i Aleksandra Natalli-Świat - Szydło, jako członkini sejmowej Komisji Finansów Publicznych, zaczęła reprezentować PiS w debatach gospodarczych. W lipcu 2010 roku została niespodziewanie wybrana na wiceprezesa PiS. Był to okres kolejnego Beata Szydło

Beata Maria Szydło (z domu Kusińska) urodziła się 15 kwietnia 1963 w Oświęcimiu. W 1989 ukończyła studia w Katedrze Etnografii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W latach 1989-1995 była doktorantką na Wydziale Filozoficzno-Historycznym UJ. W 1997 ukończyła studia podyplomowe dla menedżerów kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a w 2001 w Akademii Ekonomicznej w Krakowie w zakresie zarządzania terytorialnego.

Od 1987 do 1995 pracowała jako asystent w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, następnie kierowała działem merytorycznym w Libiąskim Centrum Kultury w Libiążu. W latach 1997-1998 była dyrektorem ośrodka kultury w Brzeszczach. W 1998 objęła stanowisko burmistrza gminy Brzeszcze, które zajmowała do 2005. Obejmując to stanowisko była najmłodszym burmistrzem w Małopolsce - miała zaledwie 35 lat. Pełniła także funkcję radnej powiatu oświęcimskiego z listy Akcji Wyborczej Solidarność (1998-2002). W 2004 została wiceprezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Brzeszcze. Szydło jest związana z PiS od 2005 r., kiedy to z listy tej partii zdobyła mandat poselski. Przed wyborami 2005 r. wahała się pomiędzy startem z listy PO a kandydowaniem z listy PiS. Ostatecznie wybrała PiS, bo ówczesny polityk tej partii Zbigniew Ziobro zaproponował jej drugie miejsce na liście w okręgu chrzanowskim. Została wybrana na posła V kadencji z najlepszym wynikiem w tym okręgu (14 499 głosów). W wyborach parlamentarnych w 2007 r. po raz drugi uzyskała mandat poselski, otrzymując 20 486 głosów.

Początkowo jednak mało było o niej słychać. W 2010 r. po katastrofie smoleńskiej - w której zginęło wielu czołowych polityków PiS, w tym dwie główne specjalistki od gospodarki Grażyna Gęsicka i Aleksandra Natalli-Świat - Szydło, jako członkini sejmowej Komisji Finansów Publicznych, zaczęła reprezentować PiS w debatach gospodarczych. W lipcu 2010 roku została niespodziewanie wybrana na wiceprezesa PiS. Był to okres kolejnego "exodusu" z tego ugrupowania - PiS opuszczali założyciele formacji Polska Jest Najważniejsza, m.in. Joanna Kluzik-Rostkowska, Paweł Poncyljusz czy Elżbieta Jakubiak. Spot PiS / YouTube

Numer 10: Beata Szydło

W rankingu "TOP 10 politycy" na ostatnim miejscu znalazła się Beata Szydło uzyskując 23 proc. Premier jest jedyną kobietą wśród polityków, którą wskazali respondenci badania.

Bronisław Komorowski Bronisław Komorowski Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Numer 9: Bronisław Komorowski

Były prezydent uzyskał 24 proc.

Jarosław Kaczyński Jarosław Kaczyński pis.org.pl

Numer 8: Jarosław Kaczyński

Z liderem PiS chciałoby wypić piwo 25 proc. Polaków

Janusz Korwin-Mikke Janusz Korwin-Mikke Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta

Numer 7: Janusz Korwin- Mikke

Aż 27 proc. chętnie wybrałoby się na piwo z politykiem.

Numer 6: Donald Tusk

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk jest atrakcyjnym rozmówcą podczas spotkania przy piwie dla 33 proc. Polaków.

Ryszard Petru Ryszard Petru JAKUB OCIEPA

Numer 5: Ryszard Petru

Także z Ryszardem Petru wypiłoby piwo 33 proc.

Robert Biedroń Robert Biedroń Screen z Instagram.com/robertbiedron/

Numer 4: Robert Biedroń

Z politykiem chciałoby się spotkać 38 proc. Polaków.

Aleksander Kwaśniewski Aleksander Kwaśniewski JACEK MARCZEWSKI

Numer 3: Aleksander Kwaśniewski

Na podium z wynikiem 41 proc. znalazł się także były prezydent RP Aleksander Kwaśniewski.

Andrzej Duda Andrzej Duda Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Numer 2: Andrzej Duda

Aż 43 proc. Polaków chciałoby poznać prezydenta przy wspólnym piwie.

Paweł Kukiz Paweł Kukiz Fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta

Numer 1: Paweł Kukiz

Pierwsze miejsce w rankingu Grupy Żywiec zajął lider partii Kukiz ?15 i były muzyk zespołu Piersi - Paweł Kukiz, z którym na piwo wybrałoby się aż 55 proc. Polaków.

Magda Gessler Magda Gessler WBF

Numer 10: Magda Gessler

W rankingu osób ze świata mediów na 10 miejscu znalazła się Magda Gessler. Z gwiazdą telewizji spotkałoby się 21 proc. Polaków.

Jerzy Owsiak Jerzy Owsiak DANIEL ADAMSKI

Numer 9: Jerzy Owsiak

Z twórcą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy chciałoby się spotkać 22 proc. respondentów.

Numer 8: Marek Kondrat

Aktor uzyskał wynik na poziomie 23 proc.

Małgorzata Kożuchowska Małgorzata Kożuchowska WBF

Numer 7: Małgorzata Kożuchowska

Z aktorką umówiłoby się 27 proc.

Kamil Stoch Kamil Stoch KUBA ATYS

Numer 6: Kamil Stoch

Skoczek uzyskał 28 proc. wynik.

Kuba Wojewódzki Kuba Wojewódzki Kapif

Numer 5: Kuba Wojewódzki

Z dziennikarzem poszłoby do knajpy 30 proc. ankietowanych.

Bogusław Linda Bogusław Linda $Fot. Marcin Stpie / Agencja Gazeta

Numer 4: Bogusław Linda

Trzech na dziesięciu badanych chciałoby spotkać się przy chmielowym trunku z aktorem Bogusławem Lindą.

Maciej Stuhr Maciej Stuhr Kapif

Numer 3: Maciej Stuhr

40 proc. Polaków chciałoby wypić piwo z popularnym aktorem.

Robert Lewandowski Robert Lewandowski MICHAELA REHLE/REUTERS

Numer 2: Robert Lewandowski

Polacy - 40 proc. - z równą ochotą wybraliby się na piwo z piłkarzem Bayernu Monachium.

Martyna Wojciechowska Martyna Wojciechowska Kapif

Numer 1: Martyna Wojciechowska

Doświadczenie i ciągły głód przygód tej podróżniczki, dziennikarki i pisarki powodują, że aż 45 proc. ankietowanych chciałoby posłuchać przy piwie jej emocjonujących historii.