Dzięki tej akcji pokochasz zwierzęta!

Jeśli jeszcze ich nie kochasz...
Psy Psy Fot. instagram.com/sophiegamand/

Nie taki straszny, jak go malują

Sophie Gamand to francuska artystka, która fotografuje psy. Jeden ze swoich najważniejszych cykli zdjęć zatytułowała: "Pit Bull Flower Power". Kobieta chce w ten sposób zachęcić ludzi do adopcji zwierząt, ukazując najgroźniejsze rasy w bardzo pozytywnym świetle.

Psy Psy Fot. instagram.com/sophiegamand/

Statystyki

Statystyki są brutalne - w Stanach Zjednoczonych codziennie zabija się kilka tysięcy psów. Tylko dlatego, że nikt nie chce ich adoptować. Choć w Polsce sytuacja się zmienia i generalnie coraz więcej bezpańskich czworonogów znajduje właścicieli, stan i tak daleki jest od idealnego. Jak podkreślają prowadzący jedno z podwarszawskich schronisk, niestety najchętniej decydujemy się na przygarnięcie tych najatrakcyjniejszych, jeśli chodzi o wygląd, psiaków.

Psy Psy Fot. instagram.com/sophiegamand/

Tylko mnie kochaj

Dlatego kontekst najnowszej sesji Sophie Gamand jest oczywisty - pokazać ludziom, że nawet te najgroźniejsze rasy są przyjazne dla ludzi! Artystka sfotografowała pitbulle w kwiatach, dając do zrozumienia, że one także potrzebują miłości. Pomysł na projekt zrodził się kilkanaście miesięcy temu, kiedy Francuzka pracowała jako wolontariuszka w schronisku dla zwierząt.

Psy Psy Fot. instagram.com/sophiegamand/

Dzieciństwo

Artystka odwołuje się przy tym do doświadczeń ze swojego dzieciństwa. "Dzięki moim fotografiom, poznamy te zwierzęta lepiej!" - przekonywała Gamand w jednym z wywiadów. Ponoć od zawsze fascynowało ją portretowanie jednostek, w jakiś sposób odrzuconych lub napiętnowanych przez społeczeństwo.

Psy Psy Fot. instagram.com/sophiegamand/

Sukces

Tak naprawdę ciężko będzie rzetelnie i obiektywnie zmierzyć ewentualny sukces akcji. Trudno uwierzyć, by sesja zdjęciowa w wymierny sposób wpłynęła na znaczące obniżenie przykrych statystyk. Jednak, jak podkreśla Sophie Gamand, sukcesem będzie dla niej, jeśli podobną tematykę zaczną podejmować również inni artyści. W ten sposób problem psów, które poddaje się eutanazji, być może stanie się powszechniejszy.

Psy Psy Fot. instagram.com/sophiegamand/

Psy z całego kraju

Artystka przyznaje, że kilkakrotnie została ugryziona przez psa, dlatego akcja ma dla niej nieco bardziej osobisty wymiar. Próba ukazania groźnie wyglądającej rasy w pozytywnym świetle to dla niej ogromne wyzwanie. Co ciekawe, portretowane psy nie pochodzą tylko z jednego konkretnego schroniska. "Pitbull Flower Power" to efekt podróży po całych Stanach Zjednoczonych.

Oczywiście wszyscy mogą pochwalić się w mediach społecznościowych swoimi czworonogami. Służy ku temu hashtag: #PitBullFlowerPower

Psy Psy Fot. instagram.com/sophiegamand/

Uratowane życia

Projekt został zapoczątkowany już w 2014 roku. Jak chwali się Sophie Gamand, od tego czasu udało się uchronić przed śmiercią ponad setkę pitbulli. Zmiana z pewnością pozytywna, ale wciąż mnóstwo czworonogów czeka na właściciela.

Psy Psy Fot. instagram.com/sophiegamand/

Kalendarz

Fotografie francuskiej artystki zebrano w unikalny kalendarz - każdy miesiąc ozdabia zdjęcie jednego psiaka.

Psy Psy Fot. instagram.com/sophiegamand/

Nie tylko Flower Power...

Oczywiście działalność Sophie Gamand nie zawęża się do tej jednej konkretnej akcji. Artystka fotografowała już psy w ubraniach i świątecznych stylizacjach. Jej zdjęcia publikowały najważniejsze magazyny na świecie. Każda akcja to próba zwrócenia uwagi na inny problem, związany z życiem czworonogów.

Psy Psy Fot. instagram.com/sophiegamand/

Adoptowałbyś?

I jak - przekonuje cię ta sesja?

Więcej o:
Komentarze (10)
Dzięki tej akcji pokochasz zwierzęta!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • bambolina1

  Oceniono 12 razy 6

  Slicznosci!!!!!! Fajny pomysl! Pitbulle to sa najlepsze psiaki na swiecie!

 • yokoono23

  Oceniono 4 razy 4

  Kochane pysie.

 • cucurucu

  Oceniono 8 razy 2

  Albo filmy albo zdjecia...pomysly redakcji sa tak do dupy

 • Anna Gerlich

  Oceniono 6 razy 0

  pitbull kochane psiaki TYLKO MUSI BYC PROWADZONY PRZEZ MADREGO DOMINUJACEGO WLASCICIELA :PRZEZ SWA BUDOWE CIALA I GENY ZLE PROWADZON EMOGA BYC BARDZO GROZNYMI PSAMI ZAGRAZAJACYMI ZYCIU CZLOWIEKA :W POLSCE LUDZIE LEKCEWAZA RASY GROZNE BO NIESTETY JEST ZA MALA SWIADOMOSC LUDZI :OCZYWISCIE SA TO PSIAKI DO KOCHANIA ALE MADREJ MILOSCI :W NIEMCZECH RASY GROZN ESA W NIEKTORYCH LANDACH ZAKAZANE A TAM GDZIE SA WYMAGA SIE PRZESZKOLENIA WLASCICIELA

 • bromba_zadumana

  Oceniono 21 razy -11

  Kontrowersyjne?
  Nie, zwyczajnie glupie.

 • antrop

  Oceniono 54 razy -40

  Psy są do odstrzału tak jak myśliwi! Żadnego pożytku to zaraza, kłusownictwo i zagrożenie. 10 milionów z tego z 8 biega gdzie chce i robi co chce a państwo wymaga dla nich opieki, schronisk i etatów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX