Komentarze (88)
Posiadanie broni - podstawowe prawo każdego człowieka?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Aikanaro

  Oceniono 74 razy 40

  Prawo do obrony wlasnego zycia jest podstawowym prawem natury KAZDEGO CZLOWIEKA. Jesli jakis czlowiek decyduje sie targnac na zycie drugiego czlowieka musi sie liczyc z tym, ze moze stracic wlasne zycie. Nie podlega to zadnej dyskusji z prostej przyczyny, ze wolnosc czlowieka konczy sie tam gdzie zaczyna sie wolnosc drugiego czlowieka.

 • Gość: trolololo

  Oceniono 27 razy 23

  Problem w tym, że samo prawo do posiadania broni nic nie da bez zmiany prawa do obrony i podejścia prokuratorów i sądów do samo obrony. A druga sprawa to to czy na pewno chcemy żyć w takim miejscu gdzie każdy uważa, że potrzebna mu broń. ;-)

 • polsilver99

  Oceniono 29 razy 11

  Państwo tylko bełkocze a po prawdzie nie jest w stanie nas bronić,o zamachach nie wspomną.Jeśli bandyta ma broń i wtargnął do mojego domu dlaczego ja nie mogę jej mieć?

 • Gość: walter

  Oceniono 4 razy 4

  Teraz dostęp do broni mają przedstawiciele władzy. Kto tylko zostanie po raz pierwszy posłem (ministrem etc.) ustawia się w kolejce po pistolecik. Ciemny lud musi zdawać egzaminy. Zdawałem dwukrotnie to wiem. Otrzymuje się tylko informację o liczbie uzyskanych punktów na egzaminie. Wszystko inne jest tajne. Nie wiadomo na jakie pytanie odpowiedziano trafnie, a na jakie błędnie. Wszystko w rękach funkcjonariuszy. W ten sposób to funkcjonariusz decyduje komu nie dać. Duża część pytań dot. sytuacji, jakbyś starał się o pracę w agencji ochrony. Nie jestem gorącym zwolennikiem posiadania broni. Miałem ją 40 lat - służbową i prywatną. Nigdy nie miała miejsca sytuacja konieczności jej użycia. Ale było parę sytuacji, w których o mały włos postrzeleni zostaliby ludzie, przez ich głupotę.

 • Gość: StrzelecSportowy,PosiadaczBroni

  Oceniono 26 razy 4

  No pewnie od roku jestem strzelcem sposrtowym i przez cały ten czas przechodziłem cała procedurę uzyskania pzwolenia które otrzymałem na początku tego roku. Uzyskanie pozwolenia to formalność jednak wymaga samozaparcia, poświęcenie dużej ilości czasu i pieniędzy i co teraz każdy Kowalski będzie mógł sobie bez tej ścieżki kupić "klamkę"?
  Serio to też jestem za dostępem do broni ale podstawowym warunkiem MUSZĄ być uczciwe badania psychologiczne - moje trwały między 3 a 4 godziny (inna sprawa że takie badania powinni przechodzić też kondydaci na kierowców - samochód w rękach debila jest bardziej niebezpoieczny niż sportowa dwudziestka dwójka).
  Szerszy dostęp na pewno podnosi ogólne bezpieczeństwo ale pobudza też gospodarkę - broń to nie tylko "klamka" ale też amunicja (jak ktoś chce dobrze strzelać to paczkę "pestek" musi wystrzelić najlepiej min. 2 razy w miesiącu + wszystkie "gadżety" peryferyjne - przechowywanie, czyszczenie, noszenie no i ....tuning - czyli zarabiają producenci szaf pancernych, wyciorów spreyów/olejów, kabur szelek ładownic kolimatorów laserów/bajerów, okładzin chwytów itp. itd. Rusznikarze też mieliby co robić.

 • Gość: Jo

  Oceniono 77 razy 3

  Jak mnie lub moja rodzinę napadną to jedyne co teraz mogę to krzyczeć "policja", czyli równie dobrze "ananas". Każdy obywatel po weryfikacji umysłowej (czyli tak jak jest teraz) powinien dysponować bronią. Każda ciota co myśli inaczej jest jak baran w stadzie prowadzony na rzeź

 • lenny102

  Oceniono 2 razy 2

  Po pierwsze primo bron wydaje sie byc czyms niewyobrazanym i magicznym tylko tym, ktorzy jej nie posiadaja, lub posiadaja krotko.Po drugie primo najbardziej przeciwni udostepnianiu broni obywatelom sa ci, ktorzy sami bron posiadaja.Dziewulscy i inni tacy.Po trzecie primo wladza jeszcze myslac kategoriami sprzed epoki boi sie uzbrojonego obywatela. poniewaz w razie jakiejs ruchawki, a jestesmy w ruchawkach dobrzy, mogloby dojsc do zbytecznych problemow.Po czwarte primo, Europą rzadza liberalowie i to tacy lewicujacy, co to Afganczyka zaprosza, a pokoj miluja a posiadanie broni przez obywateli kloci sie z ich filozofia.Jest tego wiecej, ale nie chce mi sie pisac.Powiem tylko, iz Pani Komisarz Bienkowska/ to ta co to za pinc tysiecy to by w zyciu nie robila, trzeba byc idiota/ wlasnie usilnie walczy o rozbrojenie Europejczykow, co ma zapobiec...atakom terrorystycznym.Poniewaz terrorysci kupuja sobie w sklepach z bronia bron a nastepnie robia rozpierduche.Zdaniem Pani Bienkowskiej, wybitnego speca od broni, terrorystow i polskich idiotów.

 • Paweł Podkoński

  Oceniono 2 razy 2

  posiadanie broni nic nie da jezeli nie zmieni sie przepisów jej uzycia a przedewszystkim podejscia tej całej patologi tego kraju w wykonaniu tzw ludzi nad ludzi którymi są sedziowie i prokuratorzy itd...

 • bernays

  Oceniono 6 razy 2

  Każdy ma prawo do obrony swojego życia i życia swoich bliskich. Broń jak sama nazwa wskazuje służy do bronienia a nie do ataku dlatego każdy zdrowy psychicznie człowiek powinien mieć do niej dostęp taki sam jak do noża kuchennego. Jeżeli uważasz inaczej to poprostu jesteś zwykłym bandytą albo idiotą który jest świadomy że pozwolenia na broń nie uzyska.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX