Komentarze (88)
Posiadanie broni - podstawowe prawo każdego człowieka?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • gandalph

  0

  1. Niezależnie od regulacji prawnych bandyci zawsze mają broń,
  2. Wszelka reglamentacja broni prowadzi do rozbrojenia społeczeństwa, nie bandziorów.

 • minkat

  Oceniono 16 razy 0

  rozumiem, ze zamiast jednego kibola goniacego drugiego kibola z maczeta wolicie, zeby obaj do siebie strzelali, a straty w ludziach, ktore przy okazji dotkna osoby nie majace z tym nic wspolnego sa niewazne?

  zdajecie sobie sprawe z tego jak trudno jest np. kogos udusic, a jak latwo zastrzelic? przeciez jak wszyscy beda mieli bron to dalej bedziecie bali sie o swoje dzieci i o siebie- kazdy menel bedzie mogl odstrzelic Wasze potomstwo.

 • zdzisiek_2

  Oceniono 14 razy 0

  To jest mocno naciągane aby z prawa do samoobrony wywodzić prawo do posiadania broni. Bo też o jaką broń chodzi? Każdą? Wyrzutnie rakiet ziemia-powietrze też? A może i bombę atomową? Czemu nie miałbym mieć prawa do zaminowania swojego domu minami Cleymore? To chyba bardziej podpada pod samoobronę niż pistolet bo to przecież czysto defensywna broń.

 • Gość: niemanicka

  Oceniono 24 razy 0

  Tak, oczywiście, i każdy zapijaczony agresywny dureń będzie miał w domu broń palną. Około 3 milionów ludzi w Polsce regularnie nadużywa alkoholu. Ewentualne badania będą fikcją (zaświadczenie od psychiatry o braku uzależnień będzie "kosztowało" 200-300 złotych). I nawaleni idioci w kapturach będą sobie mogli postrzelać w imię "prawa do życia". A może chodzi o to, żeby kibolskie bojówki były odpowiednio "wyposażone"? Debilizm do potęgi czwartej.

 • kasmajor

  Oceniono 40 razy 0

  Badania wskazują, że w Polsce blisko 50% ma zaburzenia psychiczne i szacuje się, że prawie 50% to alkoholicy. 95% morderstw dokonywanych w Polsce związanych jest z przemocą alkoholową (pijackie burdy, awantury rodzinne). Pozostałe 5% to porachunki mafijne oraz epizody choroby psychicznej. Naprawdę w takim społeczeństwie chcecie dawać broń?

 • krul_srul

  Oceniono 1 raz -1

  Takie Tuski, Schetyny, Millery i Bule komoroskie(owsiki z dupy obcych państw) zesrałyby się ze strachu przed uzbrojonym narodem..

 • ikar1

  Oceniono 3 razy -1

  taaaa.. ja bym jeszcze zakazal uzywania nozy i widelcow, w koncu jak sie ktos wlamie do mnie do domu to tez go moge tym zabic. Konieczne tez jest aby wprowadzic licencjonowanych elektromonterow i tylko im wydawac odplatnie zezwolenie na uzwanie srubokreta.... ehhhh...

 • zabobonny.bokononista

  Oceniono 11 razy -1

  Prawo do posiadania broni powinno iść w pakiecie z prawem do odstrzału właścicieli psów pozostawiających swoje odchody na trawnikach, kinomanów siorbiących z kubków wodę po roztopionym lodzie, turystów rozstawiających parawany, pełnosprawnych zajmujących miejsca parkingowe niepełnosprawnym i niepełnosprawnych zajmujących lewy pas jezdni. Zostanie nas 10 milionów, potanieją mieszkania, a sieroty nie będą miały problemu z miejscami w przedszkolach.

 • bob2436

  Oceniono 21 razy -1

  Jeżeli PiS da Polakom prawo do posiadania broni, to jestem gotowy zagłosować na nich w najbliższych wyborach - tych lokalnych oczywiście, bo do rządzenia krajem się nie nadają.

 • xav_w

  Oceniono 42 razy -2

  Przeciętny człowiek dostający broń do ręki staje się niebezpiecznym dla otoczenia debilem. Na dodatek w starci z wykwalifikowanym przestępcą nie ma żadnych szans. Jestem za zakazem posiadania broni.

 • Gość: pat

  Oceniono 3 razy -3

  Nie rozumiem po co komu powszechne prawo do posiadania broni? Oczywistością jest, że każdy bandzior weźmie poprawkę na taka ewentualność i napaść będzie bardziej brutalna i też z użyciem broni. A dodatkowo zaczna się masowe zabójstwa, strzelaniny pod knajpami itp.

 • czytacz.1

  Oceniono 30 razy -4

  posiadanie broni przez kogokolwiek powinno być zabronione, broń jest tylko dla policjantów i wojskowych, w każdym kraju na świecie gdzie dostęp do broni jest powszechny jest dziesiątki tysięcy morderstw rocznie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX