Najgroźniejsi seryjni mordercy w historii. To oni zamordowali najwięcej osób

Ich zbrodnie szokowały cały świat, a często przez lata pozostawali nieuchwytni. Zabijanie było dla nich niemalże chlebem powszednim, nierzadko mieli na swoim koncie nawet kilkaset ofiar. Prezentujemy listę dziesięciu najgroźniejszych seryjnych morderców w historii.

10. Gary Ridgway - "Zabójca znad Zielonej Rzeki"

Amerykańskiemu mordercy udowodniono 49 zbrodni, przyznał się do 71. Policja podejrzewa jednak, że dokonał ich łącznie ponad 90.

Gary Ridgway urodził się w 1949 r., pracował jako lakiernik samochodowy. Morderstw dokonywał w latach 80. i 90. ubiegłego stulecia, jego ofiarami padały prostytutki. Jego przydomek "Zabójca znad Zielonej Rzeki" podchodzi od rzeki Green River, przy której porzucał ciała. Został złapany w 2001 r., sąd skazał go na 50 wyroków dożywocia.

9. Anatolij Onoprijenko - "Bestia z Żytomierza", "Obywatel O."

Ukraińskiemu mordercy udowodniono 52 zbrodnie. Mogło być ich jednak znacznie więcej.

Anatolij Onoprijenko urodził się w 1959 roku. Mężczyzna wybierał domy stojące na uboczu, wkraczał tam z bronią i mordował mężczyznę, następnie kobietę i dzieci, a następnie podpalał budynek. Zabijał również ewentualnych świadków, którzy pojawiali się na jego drodze.

W 1999 r. został skazany na karę śmierci, ostatecznie w wyniku moratorium zamieniono karę na dożywotnie więzienie. Onoprijenko zmarł w 2013 r. na zawał serca.

8. Andriej Czikatiło - "Rzeźnik z Rostowa"

Cziktaile udowodniono 53 morderstwa, najprawdopodobniej popełnił ich 56.

Andriej Cziktaiło urodził się na Ukrainie w 1936 roku. Pierwszego morderstwa dokonał w 1978 roku, w bestialski sposób zabijał kobiety i dzieci, często posuwając się także do gwałtu i kanibalizmu. Został aresztowany w 1990 roku, podczas przesłuchania przyznał się do morderstw. Został skazany na śmierć, rozstrzelano go w 1994 roku. Przed egzekucją powiedział: "Teraz mój mózg powinien zostać zabrany i zbadany, kawałek po kawałku, aby już nigdy nie było nikogo takiego".

7. Abdul Djabar

Zabił łącznie 65 chłopców i mężczyzn, chociaż podejrzewa się, że liczba morderstw mogła wynieść nawet ponad 300.

Pochodzący z Afganistanu seryjny morderca miał swoją własną metodę zabijania - dusił ofiary turbanem i je gwałcił. Został zatrzymany podczas próby kolejnego morderstwa. Powieszono go w październiku 1970 roku.

6. Yang Xinhai

Chiński seryjny morderca dokonał 67 zabójstw i 23 gwałtów.

Urodził się w 1968 roku. Nocą wchodził do domów swoich ofiar i bez skrupułów mordował mieszkańców z użyciem m.in. młotków, siekier i łopat. Dokonywał także gwałtów;  od jednej z ofiar zaraził się wirusem HIV.

Zatrzymano go w 2003 r. Został skazany na karę śmierci i rozstrzelany w 2004 r.

5. Kampatimar Shankariya

Indyjskiemu mordercy udowodniono zabójstwo 70 ofiar.

Urodził się w 1952 r. Swoje ofiary mordował za pomocą młotka. Skazano go na śmierć i powieszono w 1979 roku. Jak twierdził, zabijanie przynosiło mu przyjemność. Krótko przed powieszeniem przyznał, że nikt nie powinien być taki, jak on.

4. Pedro Rodrigues Filho

Udowodniono mu 71 morderstw, chociaż mógł ich popełnić ponad 100.

Pedro Rodrigues Filho urodził się w Brazylii w 1954 r. Pierwszego morderstwa dokonał jako 14-latek. Zamordował wówczas wiceburmistrza miasta za to, że zwolnił jego ojca pracującego jako strażnik w szkole. Zabijał także osoby, które podejrzewał o związek ze śmiercią swojej partnerki zamordowanej przez gang narkotykowy. Zabił też własnego ojca, który zamordował matkę mężczyzny za pomocą maczety.

W 1973 r. został skazany na więzienie, zabił potem ok. 50 współwięźniów. W 2003 r. skazano go na 128 lat więzienia, mimo to został wypuszczony w 2007 r. Aresztowany ponownie w 2011 r.

3. Daniel Camargo - "Bestia z Andów"

Udowodniono mu 72 morderstwa, mógł ich popełnić ponad dwa razy więcej.

Daniel Camargo urodził się w 1930 r. w Kolumbii. W rodzinnym kraju dokonał gwałtu i morderstwa na dziewięcioletniej dziewczynce, w 1986 r. uciekł z więzienia do Ekwadoru, gdzie także dopuścił się wielu zbrodni. Aresztowano go w 1988 r. Został skazany na dożywocie w 1989 r.

Carmago w listopadzie 1994 r. sam został zamordowany przez krewnego jednej z ofiar, który postanowił wymierzyć mężczyźnie sprawiedliwość.

2. Pedro López

Udowodniono mu 110 morderstw, mogło być ich jednak nawet trzykrotnie więcej.

López urodził się w 1948 roku w Kolumbii. Jako 8-latek został wyrzucony z domu po tym, gdy odbył stosunek seksualny z jedną ze swoich sióstr. W Bogocie został zgwałcony przez mężczyznę, a później, według swoich relacji, molestowany przez nauczycielkę. W wieku 18 lat kradł samochody i za to trafił do więzienia, gdzie, jak twierdził, był gwałcony przez współwięźniów.

Przeniósł się do Peru, gdzie zaczął mordować małe dziewczynki. Morderstw dokonywał także w Kolumbii i Ekwadorze. W 1980 roku został skazany na dożywocie, w 1994 roku został zwolniony i deportowany do Kolumbii. Tam ponownie aresztowano go i uznano za chorego psychicznie. W 1998 r. wyszedł z przepustki ze szpitala psychiatrycznego w Bogocie i nie wrócił. Jest poszukiwany przez Interpol.

1. Luis Garavito - "Bestia"

Według oficjalnych danych, zamordował 138 osób, ofiar mogło być nawet ponad 300.

Garavito urodził się w 1957 roku w Kolumbii. Jego ofiarami były najczęściej dzieci w wieku od 6 do 16 lat pochodzące z biednych rodzin. Garavito podchodził do nich na ulicy, proponował prezenty lib pieniądze. Po zdobyciu ich zaufania molestował swoje ofiary, gwałcił i w brutalny sposób zabijał. Ciała wielu z zamordowanych osób nosiły ślady ciężkich tortur.

Został aresztowany w 1999 r. Ze względu na współpracę z policją ostatecznie skazano go na 22 lata więzienia. Może zostać wypuszczony nawet wcześniej za dobre sprawowanie.

Więcej o:
Komentarze (4)
Najgroźniejsi seryjni mordercy w historii. To oni zamordowali najwięcej osób
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Wacek

  Oceniono 2 razy 2

  Najlepszy jest ten ostatni, zabił 300 osob, ale za 2 lata już może chodzić wolno. Jeśli dozyje oczywiście...

 • Gość: wawa

  0

  Po takich wyrokach nie pozostaje nic jak tylko mordować.

 • Gość: WwWw

  0

  Bravik nie jest seryjnym, a masowym mordercą. Ot taka różnica..

 • Gość: Idk

  0

  Gdzie Bravik?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX