10 aplikacji mobilnych dla imprezowiczów. Zobacz, z których warto korzystać!

Jakie kluby są najatrakcyjniejsze w danym mieście? Jak dojechać z jednego lokalu do drugiego, jak wrócić do domu? Pomogą nam w tym imprezowe aplikacje. Zobaczcie dziesięć z nich, które naszym zdaniem wydają się najciekawsze i najbardziej przydatne.
Kino letnie Kino letnie fot. Adam Kozak/ Agencja Gazeta

PartyMap

W tej aplikacji znajdziesz informacje o aktualnie odbywających się wydarzeniach takich jak imprezy, koncerty, stand-up, seanse kina letniego i samochodowego, imprezy karaoke, warsztaty, imprezy dla dzieci, wydarzenia sportowe, imprezy modowe czy spacery organizowane przez Miasto. Jest dostępna na system Android.

Działa w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Szczecinie, Trójmieście - Gdańsku, Gdyni i Sopocie oraz na Śląsku - w Katowicach, Sosnowcu, Gliwicach, Bytomiu, Zabrzu, Rudzie Śląskiej, Chorzowie, Tychach i Dąbrowie Górniczej.

Informacje o wydarzeniach są na bieżąco aktualizowane, w każdym tygodniu znajdziesz informacje o ponad 1500 wydarzeniach odbywających się w mieście. Oprócz wydarzeń dzisiejszych możesz przejrzeć także te, które będą miały miejsce w najbliższych dwóch dniach.

Najciekawsze drinki Najciekawsze drinki Fot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta

PituPitu

Ta aplikacja za pomocą kalendarza prezentuje bogatą ofertę wydarzeń w konkretnym mieście. Zawiera listę wybranych klubów, pubów, restauracji, kawiarni, szotbarów i innych. Podpowie również jak dotrzeć w dane miejsce. Aplikacja jest przeznaczona na systemy Android, iOS.

Obsługuje miasta: Gdańsk, Sopot, Gdynia, Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań, Olsztyn, Toruń.

Koncert uliczny Koncert uliczny Fot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta

Going

To kolejny niezbędnik bywalców najciekawszych wydarzeń w mieście: kino, teatr, imprezy, koncerty, spotkania, targi. Pozwoli także na zakup biletu na dane wydarzenie. Dostępna jest na systemy Android i iOS.

Działa jak codzienny kalendarz kulturalny, który zawsze mamy pod ręką. W aplikacji samemu można oznaczać i zapisywać najciekawsze dla was wydarzenia, by o niczym nie zapomnieć, nie zagubić ważnej daty w codziennym biegu i mieć wszystko w jednym miejscu.

Taxi na Powiślu Taxi na Powiślu Fot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta

iTaxi

Aplikacja pozwoli bezpiecznie wrócić do domu taksówką. Dzięki niej możecie zamówić taksówkę bez dzwonienia. Jest dostępna na tabletach i telefonach z systemami iOS i Android.  iTaxi to najszybciej rozwijająca się polska sieć z aplikacją do zamawiania taxi.

Działa w ponad 100 miastach w całej Polsce, łącząc kierowców korporacyjnych i niezrzeszonych. Wybierasz auto na mapie, zamawiasz je i już - obserwujesz jak taksówka do ciebie jedzie. W aplikacji znajdziesz mapę z aktualnym rozmieszczeniem taksówek w swoim mieście i listę kierowców znajdujących się w Twojej okolicy. Wyboru dokonujesz na podstawie: ceny, czasu dojazdu, marki i modelu auta, ocen kierowcy i wielu innych kryteriów.

Możliwe jest także filtrowanie samochodów według trzech standardów: Economic, Comfort, Premium. Dostępne są też taksówki przyjazne zwierzętom, z bezpłatnym dostępem do Internetu oraz większą liczbą miejsc, jeśli zabierasz znajomych.

Uber w telefonie Uber w telefonie Fot. Łukasz Głowala/Agencja Gazety

Uber

To coraz popularniejsza w Polsce aplikacja amerykańskiej korporacji zajmująca się przewozem osób. Po zainstalowaniu jej wystarczy w ustawieniach swojego konta dodać numer karty płatniczej, włączyć geolokalizację i gotowe - możemy zamówić kierowcę na dowolny adres, w kilku miastach w Polsce (i kilkudziesięciu na świecie).

Największe plusy? Nowe samochody ze zweryfikowanymi kierowcami, płatność bezgotówkowa, brak konieczności łączenia się telefonicznie z operatorem (wszystko robimy z poziomu aplikacji), dokładna informacja na temat trasy, którą jechaliśmy - po każdym przejeździe otrzymujemy maila z mapą, na której jest zaznaczona przebyta przez nas droga. Bezcenne dla przemęczonych imprezowiczów, którzy chcą sobie przypomnieć wszystkie ruchy wykonane poprzedniego wieczoru.

Autobus w stolicy Autobus w stolicy Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Jakdojade

To aplikacja dla ekofanów, oszczędnych, lub po prostu wielbicieli komunikacji miejskiej. Wszystkie trasy autobusów, tramwajów, trolejbusów, kolejek z 21 miast Polski w jednym miejscu. Po podaniu miejsca odjazdu i tego docelowego, jakdojade.pl pokaże ci optymalne połączenie, według wybranych preferencji - najszybsze lub bez przesiadek. Aplikacja hest dostępna na telefony i tablety z systemami Android, iOS, Windows Phone.

 

Obsługiwane miasta: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów, Grudziądz, Inowrocław, Jelenia Góra, Katowice (GOP), Kraków, Leszno, Lublin, Łódź, Olsztyn, Piła, Poznań, Radom, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra.

 

 

 

Klub Cud nad Wisla Klub Cud nad Wisla Fot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta

Yelp

W Yelp znajdziesz m.in. kluby, restauracje i puby z całego świata. Bogate w funkcje społecznościowe - dzięki ocenom innych użytkowników możesz poznać opinie różnych osób na temat konkretnego lokalu, imprezy, wydarzenia. Nie tylko dla turystów - przydatne dla każdego mieszczucha, który gubi się w natłoku nowych miejsc i nigdy nie wie, które wybrać.

Dostępne na Android, iOS, Windows

Klaudia Szafrańska z duetu Xxanaxx Klaudia Szafrańska z duetu Xxanaxx Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazety

Shazam

Ta aplikacja przejdzie z pomocą wszystkim, którzy chcą móc odtworzyć w domu klimat weekendowej imprezy. Sprytna aplikacja od razu rozpozna, jaki jest tytuł i wykonawca kawałka, który leci gdzieś w tle, zapamięta twój wybór i poda ci tekst danego utworu.

Jest dostępna na Android, iOS, Windows.

Spotkanie na festiwalu Spotkanie na festiwalu fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta

Swarm

Ta aplikacja jest idealna dla imprezowiczów lubiących zmienianie miejscówek i spotykanie znajomych. Wystarczy, że po zalogowaniu włączymy lokalizację - nie musimy już meldować się w miejscu, które odwiedzamy. Aplikacja będzie udostępniać wybranym znajomym nasze położenie. Świetną funkcjonalnością jest też możliwość wysyłania grupowych wiadomości, widocznych dla znajomych, dzięki temu w parę sekund możemy zorganizować wielką imprezę pełną znanych nam osób.

Spotkanie Spotkanie Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

Tinder

Najpopularniejsza aplikacja randkowa tak naprawdę służy nie tylko do zawierania stricte romantycznych znajomości. Jej funkcje pozwalają na znalezienie rówieśników, którzy znajdują się w bliskiej od nas odległości, jak i tych, z którymi mamy wspólnych znajomych na Facebooku. Jeżeli jesteś samotny w obcym mieście, a masz chęć poimprezowania z kimś nowym, to Tinder nadaje się do tego bezbłędnie.

Więcej o: