Spotkanie bez awantur? Tych tematów lepiej nie poruszać

Jeśli nie chcemy spalić dopiero rozpoczynającej się rozmowy albo wdać się w nieprzyjemną słowną utarczkę, lepiej nie poruszać pewnych tematów. Oto lista gorących i drażliwych kwestii

Zarobki i warunki zatrudnienia

Wysokość comiesięcznego przelewu i rodzaj umowy o pracę to w Polsce temat tabu. Ktokolwiek próbowałaby wyciągnąć takie informacje z nowo poznanego rozmówcy, skreśla szansę na dalszą znajomość. Nie działa też argument, że "w Anglii wszyscy mówią o pieniądzach?". Stare powiedzenie "Co kraj, to obyczaj", nie traci na popularności.

Wygląd

"Ojej, zupełnie inaczej sobie wyobrażałem panią podczas rozmowy telefonicznej" - takie zdanie może skonsternować rozmówcę. W sumie nie wiadomo, czy jest komplementem, czy też nie. Źle widziane są także aluzje tyczące się czyjejś wagi, wzrostu, koloru włosów. Kwestia wyglądu nie powinna podlegać ocenie drugiej strony.

Konferencja rządu o 500 + Konferencja rządu o 500 + SŁAWOMIR KAMIŃSKI

Sytuacja polityczna

Dyskusje polityczne mogą poróżnić najlepszych przyjaciół, a co dopiero nieznajomych. Dlatego nie mając ochoty na rozpoczęcie politycznej kłótni lepiej nie wchodzić na ten grząski grunt.

Kwestia uchodźców

Z wrześniowego sondażu CBOS wynika, że 56 proc. Polaków jest za przyjęciem, przynajmniej na pewien czas, uchodźców z krajów objętych konfliktami zbrojnymi. To oznacza, że statystycznie łatwo spotkać przeciwników takiego stanowiska. Nie mając ochoty na spory wokół tematu uchodźców, nie warto dać się wmanewrować w populistyczną dyskusję.

Franciszek Franciszek fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

Wyznanie

Kwestie wiary są prywatną prawą każdego człowieka. Nietaktem jest pytanie o wyznanie. Jeszcze większym - dopytywanie, czy rozmówca chodzi do kościoła albo czy modli się odmawiając różaniec.

Więcej o: