Nie tylko "rogi": gesty, na które należy uważać

Radosław Zaleski
19.04.2017 15:28
A A A
Gesty, na które powinieneś uważać

Gesty, na które powinieneś uważać (Źródło: Shutterstock)

Wystawienie środkowego palca jest czytelne na całym świecie i z pewnością nie wyraża przyjacielskich uczuć. Bywa jednak i tak, że zupełnie niewinny (dla ciebie) ruch ręki może śmiertelnie obrazić zagranicznego rozmówcę.
Gesty, które mogą budzić kontrowersje (7)

ZOBACZ WIDEO

Komentarze (15)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  starykawaler35

  Oceniono 6 razy 6

  znajac nurkow to nie chca wyjsc z wody tylko musza

 • avatar

  brytnej

  Oceniono 2 razy 2

  "W USA podniesiony kciuk komunikuje sukces, zwycięstwo nad przeciwnościami losu lub miłe wydarzenie. Podobnie jest w Polsce. Ale dla Niemców, Austriaków i Francuzów ten gest nie ma prawie żadnego znaczenia - poza tym najbardziej oczywistym, czyli oznaczeniem liczby "jeden"."

  Bzdura jakich mało. Przynajmniej w Niemczech i Austrii gest wykonywany jest w tym niby amerykańskim znaczeniu raczej częściej niż w Polsce.

 • avatar

  kreative

  Oceniono 4 razy 2

  te rogi w jęz. migowym oznaczą "kocham cię". tylko... po co ja to Wam piszę?

 • avatar

  Gość: asdfg

  Oceniono 2 razy 2

  Odwrócona "victoria" to po prostu fuck off czyli spie...j

 • avatar

  rabin_z_czubow

  Oceniono 1 raz 1

  Na południu Europy "cornuto" (z włoskiego "corna" to "rogi") oznacza rogacza, zdradzanego żonatego mężczyznę... oznacza to też [ten gest] że osoba go wykonywująca chroni się przed złym czarem.

 • avatar

  Gość: yo

  0

  zip skład reprezent

 • avatar

  xynat

  Oceniono 4 razy 0

  A dlaczego ludzie pokazują środkowy palec?
  Dawno dawno temu w roku 1066 Normanowie najechali Brytanie i zawładnęli Brytami, Anglami i Sasami. Normanowie to byli wspaniale uzbrojeni rycerze w drogich zbrojach, dosiadający drogich koni. Wyszkolenie rycerza trwało wiele lat. Tymczasem miejscowi chłopi strzelali z tanich łuków (longbow). Wyszkolenie łucznika to banał w porównaniu z uzbrojeniem i wyszkoleniem rycerza. Normanów szlag trafiał, że jakieś parobki dają się we znaki wspaniałym rycerzom i za kare każdemu brytyjskiemu łucznikowi obcinali dwa palce - wskazujący i środkowy. Tych palców używa łucznik do napinania cięciwy. Angole złośliwie pokazywali Normanom właśnie te dwa palce aby ich wkurzyć i pokazać "mam czym strzelać". Prawdziwie historyczny obraźliwy gest to pokazanie dwóch paluszków a nie jak obecnie jednego środkowego.

 • avatar

  Gość: s,

  Oceniono 3 razy -1

  xebh1rkgt. c uq i

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy