Legalnie dostępna broń? "To nie jest zabawa"

Jakub Korus
12.09.2017 11:46
A A A
Co z dostępem do broni w naszym kraju?

Co z dostępem do broni w naszym kraju? (Fot. BE&W)

Złagodzenie przepisów o dostępie do broni zamieni każdą stłuczkę na rogu Jerozolimskich i Marszałkowskiej w krwawą strzelaninę z "Tombstone"? A może drobni przestępcy z Pragi Północ zaczną do siebie strzelać rewolwerami Smith & Wesson? Raczej nie. Ale ktoś słusznie założył, że warto Polaków trochę z bronią oswoić, a nie od razu dawać im dostęp do kupowania kilku strzelb na własność.
Historia dostępu do broni w Polsce (7)

ZOBACZ WIDEO

Komentarze (134)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  Gość: Sebastian

  Oceniono 54 razy 26

  Dostęp do broni powinien mieć każdy nie karany oraz zdrowy psychicznie obywatel po odbyciu badań. Przestępcy i tak broń mogą nabyć i nabywają.

 • avatar

  szoferek1

  Oceniono 25 razy 11

  Gdyby dać Polakom powszechny dostęp do broni to wybory do sejmu musiałyby być co miesiąc!

 • avatar

  hiszpan25

  Oceniono 11 razy 9

  zazwyczaj na miejscu zbrodni pierwsza jest ofiara i napastnik. jesli napastnik ma bron lub dziala z zaskoczenia a ofiara jest bezbronna to przewaznie nie konczy sie to dla niej dobrze.
  zabraniajac obywatelom posiadania broni skazuje sie ich na trudne chwile przy kontakcie z bandyta. uwazam ze posiadanie prawa do obrony przy pomocy dowolnego sposobu w tym broni palnej powinno byc jak w USA swietoscia. Niestety w Europie panuje przekonanie ze od bronienia obywateli jest Policja - tylko ze ta zazwyczaj na miejsce przybywa dawno po fakcie ataku. czyli w wiekszosci przypadkow ofiara jest pozostawiona sama sobie bez mozliwosci obrony wlasnej. Na szczescie jest w RP prawo do posiadania broni czarnoprochowej i taki Remington czy Colt moze pomoc w wyjsciu calo z konfrontacji z natarczywym intruzem. nie jest moze najnowoczesniejszy ale historia pokazuje, ze w bezposrednim starciu jest lepszy niz modlitwa czy prosba o zaniechanie ataku :)

 • avatar

  Gość: skadjatowiem

  Oceniono 20 razy 8

  o ilu strzelaninach w polsce przy uzyciu broni czarnoprochowej slyszeliscie od 2004? a od tego momentu mozna miec zupelnie bez zgloszenia i zezwolenia bron rozdzielnego ladowania.
  dla nieswiadomych, bron czarnoprochowa to nie tylko arkebuzy i muszkiety z 17. wieku, ale rowniez rewolwery kapiszonowe z koncowki 19 wieku o duzo wiekszej mocy obalajacej niz zwykle pistolety uzywane przez np. policje.

 • avatar

  remo29

  Oceniono 25 razy 7

  Tak tak, już widzę ten powszechny dostęp, te nauczycielki z glockiem (Za pasem? Przy?), kierowcy MZK, kurierzy, albo stolarze. Klamkę każdy będzie musiał trzymać w domu, w certyfikowanym sejfie, z szyfrem. Jak w nocy wpadnie złodziej, to nawet nie zdążysz dobiec do sejfu, że o przypomnieniu sobie kodu nie wspomnę. Jak pójdziesz w piątek na browar, to weźmiesz gnata na wypadek napaści? Oczywiście że nie, ale bandyta weźmie, bo bandyta nigdy nie bierze gnata jak idzie po bułki, na piwo, albo do kościoła, on bierze broń gdy chce jej użyć, a ty nie wiesz kiedy to będzie, więc musiałbyś nosić broń cały czas. To kompletna bzdura. Ilu z was ma gaśnicę? Przecież w pożarach ginie więcej ludzi niż w strzelaninach, dlaczego nie macie gaśnic? Gdyby nie przepisy, to nawet w samochodzie nikt nie miałby gaśnicy, bo jak jedziesz do roboty, do marketu, to nie zakładasz, że będziesz miał wypadek i spłonie ci samochód, ale broń ci potrzebna?

 • avatar

  pitrusza

  Oceniono 16 razy 6

  W USA rocznie około 34 tysiące ofiar z broni palnej, tyle samo co ofiar na drogach.
  Codziennie ginie średnio prawie 100 osób. Zamachy terrorystyczne w Europie to pikuś.

 • avatar

  Gość: Obywatel

  Oceniono 7 razy 5

  Nikt nigdy na żadnym etapie nie wnioskował i nie wnioskuje o powszechny dostęp do broni to kolejne pseudo dziennikarskie pomówienia. Dostęp do broni w sposób reglamentowany i tylko dla przebadanych i praworządnych Polaków.

 • Oceniono 4 razy 4

  Zmiana w ustawie jest konieczna bo sama ubojka pełna jest leśnych dziadków i myśli rodem z MO i ZOMO. Jednak nic się nie zmieni bo ludzie, którzy rządzą naszym krajem są ci sami co 25 lat temu a to sprawia, że nic ale to nic się nie zmieni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy