To najczęściej popełniane błędy podczas seksu oralnego

Czytelnik Jarek napisał do nas: 'Partnerka nie lubi, gdy ją usiłuję pieścić oralnie. Ona mnie, owszem, chętnie, i robimy tak od czasu do czasu. Jednak niepokoi mnie ta jednostronność. Zaczynam podejrzewać, że o czymś nie wiem'. Na wiadomość odpowiada nasza ekspertka - Maja Koniczyna.
Dbaj o obecną relacją, nie rozpamiętuj tego, co było Dbaj o obecną relacją, nie rozpamiętuj tego, co było Fot. Shutterstock

Lęki

Po pierwsze, nie każda kobieta lubi być tak pieszczona. Z najróżniejszych powodów. Fizjologicznych, psychologicznych i dlatego, że partner popełnia błędy. Zdarza się, że dziewczyna, która była pieszczona tak wcześniej tylko przez jedną osobę, wstrzymuje się przed dopuszczeniem innego kochanka do tego typu intymności. Najczęściej chodzi o prozaiczne lęki, silne skrępowanie i strach, że mężczyzna nie zaakceptuje wyglądu, smaku czy zapachu tej strefy.

W czasach - starsi czytelnicy mogą je nawet pamiętać - gdy skuteczne środki antykoncepcyjne istniały przede wszystkim w teorii, petting i seks oralny były technikami powszechnie stosowanymi przez młodzież. Uważano, że to nie tylko dobry, ale i bezpieczny sposób treningu seksualnego przygotowującego do pełnego współżycia. Obecnie to zabawa z wyboru, stosowana nierzadko dopiero po pewnym czasie regularnego współżycia, i zdarza się, że nawet pary z dłuższym stażem nie mają wielu doświadczeń z takimi pieszczotami.

 Fot. shutterstock

Czuły punkt

Błędy popełniane przez mężczyznę usiłującego pieścić oralnie partnerkę potrafią ją skutecznie zniechęcić. Na szczęście są łatwe do naprawienia. Najczęściej spotykany i podstawowy polega na pieszczeniu wyłącznie łechtaczki. To bardzo czuły punkt i ma więcej zakończeń nerwowych niż główka penisa, ale to znaczy również, że łatwiej ulega zmęczeniu i rozkosz zamienia się w  nieprzyjemne doznania, a nawet w ból, szczególnie jeśli pieszczoty są monotonne, ciągle w tym samym rytmie, zbyt agresywne, niedostosowane do potrzeb partnerki.

Do pobudzania łechtaczki lepiej jest dochodzić stopniowo, pieszcząc i całując najpierw wszystko dookoła: wzgórek łonowy, wewnętrzną stronę ud, mniejsze i większe wargi sromowe. Staraj się, żeby pocałunki były zróżnicowane. Lekkie, mocniejsze, liżące, wciągające. Stosuj punktowe dotknięcia językiem, liźnięcia wzdłuż i w poprzek.

Seks oralny jest pobudzający, ale jeśli kobieta ma kłopoty z nawilżeniem, to będzie je miała również w tej sytuacji i sama ślina może nie być wystarczająca. Warto się zaopatrzyć w delikatny żel. Nie stosuj oliwek. W sytuacji podbramkowej pomocna może być nawet odrobina rozwodnionego żelu do higieny intymnej.

Do pobudzania łechtaczki lepiej jest dochodzić stopniowo Do pobudzania łechtaczki lepiej jest dochodzić stopniowo Fot. Shutterstock

Ważna pozycja!

Staraj się trzymać ostry zarost i włosy z daleka, bo sucha śluzówka łatwo ulega podrażnieniu. W sytuacji odwrotnej, gdy nawilżenie jest zbyt obfite, można zastosować starą francuską sztuczkę, czyli całowanie przez kawałek jedwabiu. Nawiasem mówiąc, to właśnie nawilżenie, nawet niezbyt obfite, jest dla wielu kobiet najbardziej krępujące w takich sytuacjach. W zależności od stylu komunikacji, jaki stosujecie, warto tego typu obawy likwidować: mówieniem wprost, aluzjami, żartami.

Wybór pozycji jest również ważny. Jeśli to ma być rzeczywiście "dla niej i do końca", spróbujcie ułożenia, w którym ona leży na łóżku górną częścią ciała, z rozchylonymi udami, a  stopy ma oparte na podłodze. Ty przyklękasz. Zyskujesz dzięki temu dostęp do całej strefy intymnej, możesz jednocześnie całować i dodatkowo wzmacniać doznania na przykład trzymając palec w pochwie. Pieszczoty oralne warto od czasu do czasu przerywać. Nie spiesz się. Nie chodzi o to, żeby wywołać jak najszybciej orgazm. I weź też pod uwagę, że dziewczyna przeciętnie potrzebuje ponad 20 minut, by dojść do tej fazy.

Orgazm przedłużony Orgazm przedłużony www.sensualblissvoyager.wordpress.com

Kontakt wzrokowy? Niekoniecznie

Nie jest prawdą, że każda kobieta chce w czasie seksu oralnego mieć z partnerem kontakt wzrokowy i słyszeć od niego czułe słówka. Wielu mężczyzn stara się o to w przeświadczeniu, że "tak trzeba". Czasem jednak dobrym sposobem jest - wręcz przeciwnie - kompletne wyłączenie się i skupienie na rozkoszy. Zwykłe zawiązanie oczu szalikiem może zintensyfikować doznania i ułatwić jej wejście w sytuację, która bez tego krępuje.

Nie każdy kontakt seksualny musi się kończyć stosunkiem. Jeśli doprowadzasz partnerkę do szczytowania oralnie, daj jej czas na regenerację

Więcej o:
Komentarze (97)
To najczęściej popełniane błędy podczas seksu oralnego
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: abc

  Oceniono 129 razy 119

  O seksie, "komentuj jako gość". O polityce, "zaloguj się". O co im chodzi?

 • Gość: ctk

  Oceniono 90 razy 64

  Gdyby kobieta na zdjęciu nr 2 była odwrócona i pokazała piersi-trzeba by mieć ukończone 18 lat żeby to zobaczyć.Żeby przeczytać artykuł wystarczy mieć 12.

 • Gość: Wujek Onan

  Oceniono 80 razy 48

  Patelenka z rana jak śmietana !!!! Siedzi parka na ławce w parku.Ona.."Jasiu,zdejmij okulary bo mi rajstopy podrzesz"! A za chwilę "Jasiu ! Nałóż okulary bo ławkę liżesz"....

 • Gość: Drrn

  Oceniono 90 razy 42

  Kumpel do kumpla:
  - To gdzie w końcu jest ta łechtaczka, na górze czy na dole?
  - Oczywiście, że na górze.
  - Qr..a, to ja całą noc hemoroida lizałem!

 • Gość: gosc

  Oceniono 34 razy 20

  na regeneracje to mozna oddac akumulator samochodowy

 • feelek

  Oceniono 23 razy 17

  najgorszy błąd podczas seksu oralnego to spotkał sługi pewnego księcia z Księstwa Obojga Sardynii:

  Książę Roland de Toqueville wybierając się na wyprawę krzyżową, która miała trwać 16 lat, obawiając się, przy tym, czy jego żona, przepiękna Imelda de Braga będzie mu wierną, zamontował jej przed wyjazdem w [----] minigilotynę.
  Po powrocie skazał natychmiast na śmierć 3 dworzan, u których stwierdzono brak [----].
  Wzruszony wiernością pozostałych, u których obecność [----] nienaruszoną zarejestrowano, wezwał ich, 150 [stu pięćdziesięciu] przed swe oblicze i wzruszony rzekł w te słowa:
  - Słudzy szlachetni, przez to, że mi wierni. Za waszą wierność nagradzam was Orderem Nawiązki Łaźni Parowej XLBVIII klasy!
  -... U ... fale ...fojej ...cigodny ...siążę ! - jak jeden, 150 [stu pięćdziesięciu], odpowiedzieli słudzy.

 • Gość: lia

  Oceniono 14 razy 12

  Jak facet tego nie umie to Koniec Świata .... Szok :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX