7 kroków do tego, żebyś był zadowolony z tego, co masz

"To jest tak, że gdy masz, co chcesz, wtedy więcej chcesz jeszcze" - śpiewał Kazik. A co by było, gdybyś spróbował choćby przez kilka dni poskromić ten swój konsumpcyjno-kompulsywny apetyt? Oto kilka kroków, które pomogą ci docenić i cieszyć się z tego, co masz. Może spodoba ci się nowy styl życia, w którym nie będziesz już musiał pędzić jak pies z wywieszonym jęzorem, tak naprawdę dokładnie nie wiedząc dokąd.

Oszczędzaj

Nie ma potrzeby, żebyś zagrzebywał się w kolejnych pożyczkach i zakładał sobie kajdany kart kredytowych.

Szanuj swój czas Szanuj swój czas Fot. shutterstock

Szanuj swój czas

Zwolnij, a nawet zatrzymaj się. Odetchnij. Odwołaj mniej ważne spotkania. Nie musisz być zawsze i wszędzie.

Odłącz się Odłącz się Fot. shutterstock

Rozłącz się

Nie musisz być nonstop on line. Wyłącz w smartfonie społecznościówki, mesendżery i pocztę. Zjedz normalnie posiłek, bez kompulsywnego sprawdzania telefonu.

Bento to sposób na drugie śniadanie i lunch rodem z Japonii. Przyjmie się u nas? Bento to sposób na drugie śniadanie i lunch rodem z Japonii. Przyjmie się u nas? Fot. Shutterstock

Zacznij jeść zdrowo

Skończ z łapanymi w pośpiechu byle jakimi przekąskami. Fast food zastąp slow foodem. Spróbuj przygotować sobie coś zdrowego i lekkostrawnego. Bez tony węglowodanów i przetworzonych tłuszczów. Już po kilku dniach poczujesz się lepiej.

Ile zarabialibyśmy, gdyby płacono za prace domowe? Ile zarabialibyśmy, gdyby płacono za prace domowe? Fot. shutterstock

Zrób porządki

Zacznij od porządków w swoim najbliższym otoczeniu. Uporządkuj papiery, pożegnaj się z kurzem. Spraw, abyś poczuł się komfortowo w przestrzeni, w której spędzasz większość życia.

Spotkanie ze znajomymi Spotkanie ze znajomymi Fot. shutterstock

Baw się

Ale nie chodzi o bezmyślne klikanie w internecie. Zaproś znajomych. Nie sil się jednak na wystawne przyjęcie. Kuskus z warzywami i butelka niedrogiego prosecco wystarczą. Za rozrywkę niech wam będą wciągające i intrygujące gry planszowe.

Bądź szczęśliwy Bądź szczęśliwy Fot. shutterstock

Bądź wdzięczny

Gdy już nieco przystopujesz i będziesz miał czas na przemyślenia, może wreszcie dostrzeżesz, że są jeszcze inni ludzie, bez których być może nie osiągnąłbyś tego, co masz. "Dziękuję" to wcale nie jest trudne słowo!

Więcej o: