4 sposoby na suchą skórę twarzy

18.01.2016 13:33
Mróz. Zima. Śnieg. Partnerka narzeka, że bardziej sucha od twoich żartów jest tylko skóra na twojej twarzy. To znak, że albo nie czytała tego leadu, albo że powinieneś zastosować się do poniższych rad.
1 Nigdy więcej suchej skóry Nigdy więcej suchej skóry Fot. Shutterstock

Krem nawilżający

Oczywista oczywistość. W pierwszej rundzie walki o dobrze nawodnioną skórę twarzy, należy skorzystać z kremów nawilżających. Spokojnie - na etykietach zwykle jest napisane, jak używać preparatu. To tak w razie, gdyby jedyny twój kontakt z kosmetykami ograniczał się do antyperspirantów.

Na rynku jest wiele skutecznych kremów. Na przykład ten od Vichy:

 

Vichy

Jeszcze nie wiemy jak smakuje, ale wygląda na skuteczny.

2 Nigdy więcej suchej skóry Nigdy więcej suchej skóry Fot. Shutterstock

Uważaj na prysznic!

Okej - nie ma nic piękniejszego od gorącego prysznicu o poranku. No, może z wyjątkiem przespania ów poranka, ale pobudka w porze obiadowej nijak wpłynie na twoją skórę.

Dlatego jeśli już musisz wstawać rano, a, kierowani nieopisywalną zawiścią, zakładamy, że musisz, może zrezygnujesz z gorącej wody? Już dawno temu dowiedziono, że im woda cieplejsza, tym skóra chętniej się przesusza.

3 Nigdy więcej suchej skóry Nigdy więcej suchej skóry Fot. Shutterstock

A może tak...

...przestaniesz się golić? Każde posunięcie maszynką to w jakimś stopniu podrażnianie twarzy. Podrażnianie może prowadzić do wysuszenia skóry, wysuszenie skóry do jej złego wyglądu, a zły wygląd do... No zgadnij.

Serio.

4 Nigdy więcej suchej skóry Nigdy więcej suchej skóry Fot. Shutterstock

Nikt nie mówił, że będzie łatwo

Można też poczynić bardziej radykalne kroki: wprowadzić zmiany do codziennej diety. Walczyć z suchą skórą na pewno pomogą ci ryby (na przykład łosoś) a konkretnie - zawarte w nich kwasy omega-3. Ważne jest by pić dużo wody (może być z cytryną), co najmniej półtora litra. W ostateczności możesz skusić się na kawę lub wodę, ale koniecznie bez cukru.

Nie, ziemniaki nie pomogą ci w utrzymaniu prawidłowo nawilżonej skóry.

Skomentuj:
4 sposoby na suchą skórę twarzy
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX