Homeworking. Jak pracować w domu i nie dać się dziecku, psu i serialom?

Wojciech Brzeziński, Polsat News
26.04.2016 14:31
A A A
Homeworking - bez przygotowania ani rusz!

Homeworking - bez przygotowania ani rusz! (Źródło: Shutterstock)

Wreszcie. Spełniłeś swoje marzenie. Te wszystkie godziny, dni, tygodnie spędzone na dojazdach do pracy to przeszłość. Wreszcie przekonałeś szefa, że zdziałasz więcej, pracując w domu. Jesteś zwarty i gotowy, wiesz, że to początek nowego, wspaniałego rozdziału w twojej karie... O! Wiadomość na Fejsie! To ja tylko na chwilkę... I trzy godziny później na koncie masz jeden niedokończony mail i nieodebrany telefon od szefa...
Zobacz zdjęcia (8)

ZOBACZ WIDEO

Komentarze (24)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  Gość: gosc

  Oceniono 13 razy 11

  Praca zdalna, czyli w domu, to przyszlosc. Nie dotyczy "Polakow" tylko calego swiata. Jak wszystko ma swoje wady i zalety. Mnie jednak najabrdziej podoba sie model wprowadzany w karajach skandynawskich, szczegolnie w Danii: przychodzisz do pracy o ktorej wolisz miedzy 7°° a 10°°, od 10°° wszyscy sa do 15°°, potem wychodza po przepracowaniu swojego czasu; do tego wiekszosc kobiet pracuje na pol etatu, co pozwala im wychowywac dzieci i rownoczesnie pracowac oraz nie wypasc z rynku pracy.

 • avatar

  3ion

  Oceniono 9 razy 9

  "Jak pracować w domu i nie dać się dziecku, psu i serialom?"
  A jak pracować w korporacji na open space, i nie dać się wciągnięciu w dyskusję o d. Maryni, jak wymigać się z bezproduktywnych telekonferencji w których każda z 30 osób musi powiedzieć swoje 3 grosze niekoniecznie na temat, i przetrwać szkolenie z kultury korporacyjnej (wizje, strategia, wartości)?

 • avatar

  Gość: lars

  Oceniono 10 razy 8

  Od skończenia studiów pracuję w domu jako freelancer. Jestem tłumaczem i bardzo sobie chwalę takie rozwiązanie. Fakt, trzeba umieć się zorganizować i czasem brakuje kontaktu z ludźmi, ale ogólnie jest OK.

 • avatar

  Gość: pieknakotka

  Oceniono 2 razy 2

  jak to jak pracować, wydajnie, w czasie który i odpowiada, nie mam szefa głąba, nie pracuje w korpo, nie chodzę na głupie zebrania i odkładam w IKE a jak mnie szlag trafi to dzieci dostaną.A jak ktoś jest leń to czy w domu czy na etaciku g...no bedzie miał

 • avatar

  rtd5rtd

  Oceniono 1 raz 1

  dobrze ze ludzie w biurach na facebooku nie siedza.

 • avatar

  kataryniarski

  Oceniono 29 razy 1

  Polacy pracują w domu, bo:
  1) żeby znaleźć zatrudnienie pracodawca zmusza ich do samozatrudnienia.
  2) dla pracodawcy to taniej - pracownik w domu...
  3) dla pracownika wygodniej - nie musi dojeżdżać...
  4) smutna prawda: tylko mało znaczące prace wykonywane są w ten sposób.
  5) samozatrudnienie nie czyni nikogo przedsiębiorcą. Kulczyk nim jest. Kowalski na śmieciówce - nie bardzo. Jaka jest między nimi różnica? Jakieś kilka miliardów złotych majątku :)

  No i na końcu: Jeśłi samozatrudniony to ma brodę, koszulę w kratę (styl 2014: Drwal?) i lapa, a raczej ultrabooka z jabłuszkiem? To taki powielany mit, obrazek dla prekariuszy, że kiedyś będzie im dane. Bardzo niezdrowo jest powielać takie stereotypy.

 • avatar

  Gość: pracoholik

  0

  jak praca to tylko w firmie, a nie w domu

 • avatar

  bling.bling

  Oceniono 5 razy -1

  Bardzo rzadko efekt końcowy pracy od początku do końca jest wynikiem jednej osoby. Zwykle to zbiorowy wysiłek tworzy "dzieło" a nie popisy indywidualistów. W ogromnej większości potrzeba jest więc interakcja pomiędzy ludźmi. Tego nie da się osiągnąć siedząc w domu. Komunikacja internetowa to taka atrapa komunikacji twarzą w twarz.
  Tak więc mowa o bardzo małym segmencie pracy zdolnej do bycia adoptowanej do pracy w domu. Nie ma seksu udawanie, że jest to trend rosnący.

 • avatar

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy