Plażowa moda: wakacje według projektantów

Choć pogoda na razie nas nie rozpieszcza, to jednak liczymy na gorące i słoneczne lato. Wakacje nad morzem, plaża.... no i pytanie: czy kąpielówki mogą być modne? Mogą! Dlatego przyjrzeliśmy się najbardziej wakacyjnemu z wakacyjnych trendów. Podczas Tygodnia Mody w Miami królowały pokazy marek specjalizujących się w strojach plażowych. Oto co na nadchodzące wakacje zaproponowali projektanci.
Plażowa moda: Kąpielówki z kolekcji Nicolita Swimwear Plażowa moda: Kąpielówki z kolekcji Nicolita Swimwear fot. Nicolita Swimwear

Spodenki kąpielowe

Kąpielówki należy dobierać, tak, żeby nie krępowały ani twoich ruchów, ani innych plażowiczów. Powinno być więc wygodnie i modnie. Idealnym rozwiązaniem wydają się spodenki kąpielowe à la bermudy, czyli dość luźne, sięgające tuż nad kolano. Wygodniejsze i praktyczniejsze od klasycznych kąpielówek, świetnie sprawdzają się nie tylko na samej plaży, ale i w pobliskich kawiarniach, barach czy knajpkach, gdzie - w przeciwieństwie do kąpielówek - w połączeniu z koszulką wystarczą za kompletny strój wypoczynkowy. Takie kroje proponuje m.in. marka Nicolita Swimwear.

Kąpielówski z kolekcji Nicolita Swimwear moda męskaKąpielówski z kolekcji Nicolita Swimwear moda męska

Plażowa moda: kąpielówki z kolekcji A. Z. Araujo Plażowa moda: kąpielówki z kolekcji A. Z. Araujo fot. A. Z. Araujo

Szorty plażowe

Rozwiązanie pośrednie to szorty plażowe, bardziej obcisłe i krótsze, krojem zbliżone do bokserek. Dla mężczyzn niespecjalnie wysokich to rozwiązanie lepsze niż spodenki - nie tylko nie skrócą ich optycznie, ale też, w przeciwieństwie do kąpielówek - nie wyeksponują niepotrzebnie brzucha.

Brazylijski projektant A. Z. Araujo proponuje takie właśnie rozwiązanie, w dodatku unika wzorzystych tkanin, w jego kolekcji dominuje biel, czerń i błękit. My jednak białych kąpielówek nie polecamy. Choć pokusa wyeksponowania opalenizny jest spora, to większa będzie wasza konsternacja, gdy po zamoczeniu białych spodenek okaże się, że uszyte zostały ze zbyt cienkiego materiału i wyeksponujecie niechcący coś innego :-)

Kąpielówski z kolekcji A. Z. Araujo moda męskaKąpielówski z kolekcji A. Z. Araujo moda męska

Plażowa moda: kąpielówki z kolekcji Diesel Plażowa moda: kąpielówki z kolekcji Diesel fot. Diesel

Slipy

Nadal jednak najpopularniejsze w naszym kraju rozwiązanie to klasyczne kąpielówki, czyli slipy. Dzięki wycięciom z boku wydłużają optycznie nogi, dlatego polecane są szczególnie niskim mężczyznom.

Pamiętajmy jednak, że zarówno slipy jak i każdy inny rodzaj plażowego stroju najlepiej będzie się prezentował na zadbanej, wysportowanej sylwetce. Panowie, ostatni dzwonek na ćwiczenia!

Kąpielówski z kolekcji Diesel moda męskaKąpielówski z kolekcji Diesel moda męska

Więcej o: