Moda męska: premiery i trendy na jesień 2014

Zebraliśmy dla was premiery, trendy, ciekawostki, hity w modzie męskiej na sezon jesień-zima 2014.
Kod elegancji Kod elegancji fot. Bartek Mrozowski/Vistula

Kod elegancji

Jesienna kolekcja Vistuli to dawka dobrej męskiej mody, często inspirowanej amerykańską klasyką - facetami wprost z serialu "Mad Men", gwiazdami epoki swingu czy nowojorskim Harlemem lat 70. Wszystko to zasługa Wojtka Bednarza, głównego projektanta marki, który od lat proponuje mężczyznom klasykę z przyswajalną dozą ekstrawagancji. Ma oryginalne i, co ważne, łatwe do zaakceptowania nawet przez sceptycznych wobec eksperymentów mężczyzn pomysły. Gratulacje!

Tony Ward Tony Ward fot. MATEUSZ STANKIEWICZ

Tony Ward

Tony Ward - światowej klasy model - został twarzą najnowszej kampanii Vistuli. Choć ma już 51 lat, udowadnia, że wiek to nie metryka, a stan umysłu.

Logo: Jesteś modelem od 30 lat. Co się w tym czasie zmieniło w tej profesji?

- Zmieniło się przede wszystkim to, że dawniej pełnię władzy miał fotograf. Teraz na każdym etapie pracy nad sesją zaangażowanych jest dużo więcej osób. Szczerze mówiąc, wolałem "stary" model pracy - gdy to fotograf kontrolował wszystko, od początku do końca.

Logo: Jak czuje się 50-letni model pośród tych wszystkich dzieciaków?

- Nie zaprzątam sobie specjalnie głowy swoim wiekiem. To, czy sprawdzam się w tym zawodzie, to bardziej kwestia formy i zdrowia niż lat. Praca z dużo młodszymi ludźmi jest świetna - pozwala spojrzeć na wiele spraw z nowej perspektywy. A ja chętnie dzielę się swoim doświadczeniem i zawsze służę radą.

Logo: A jak utrzymujesz dobrą formę?

- Przede wszystkim dużą wagę przykładam do tego, co w siebie pakuję. A oprócz zdrowego odżywiania ważny jest dla mnie ruch - ostatnio przede wszystkim boks.

Logo: Jakie stawiasz sobie teraz cele? Jako model i jako mężczyzna?

- Skończyłem właśnie projektować grafiki na koszulki dla Vistuli i mam nadzieję rozwijać się nadal jako projektant. Poza tym zajmuję się malarstwem, a w planach mam film krótkometrażowy. Generalnie przedsięwzięcia wymagające kreatywności to coś, czym zajmuję się najchętniej. A priorytetem jest dla mnie rola dobrego ojca i męża.

T-shirty z grafikami zaprojektowanymi przez Tony'ego Warda można kupić w salonach Vistuli, cena: 129 zł

Długie cholewki, schowaj nogawki! Długie cholewki, schowaj nogawki! fot. Materiały prasowe

Długie cholewki, schowaj nogawki!

Buty z długimi cholewkami to mocny trend tego sezonu. Warto pokazać je w całości, czyli schować końce nogawek do środka. Jeśli nosisz wąskie spodnie, wystarczy wsunąć je do poluzowanych nieco butów. Jeśli wolisz nogawki szersze, załóż dłuższe skarpety na spodnie, osiągniesz w ten sposób naturalne zwężenie spodni.

I jest jeszcze jeden argument za chowaniem spodni - podczas pluchy nie zmoczysz nogawek.

Rowerzyści wymieniliby jeszcze kilka innych praktycznych powodów dlaczego warto.

W najnowszej kolekcji marki Strellson znajdziesz buty z ciekawą długą cholewką na bardzo oryginalnej masywnej podeszwie.

Spokojny czas Spokojny czas fot. Materiały prasowe

Spokojny czas

JACQUES LEMANS/APART 1-1790B/

Jeśli masz dość zegarków z masywnymi kopertami i agresywną stylistyką cyferbaltów, pomyśl o modelu z linii Classic, który zachowuje sportowy charakter i nowoczesny design, ale ma stonowaną, przyjemną dla oka stylistykę. Mechanizm kwarcowy, koperta stalowa, szkło mineralne utwardzane, wodoszczelność do 100 m.

Cena 440 zł

Gino Rossi, 429 zł Gino Rossi, 429 zł fot. AIZA ZYCH

Zwykłe, niezwykłe

GINO ROSSI, 429,90 zł

Naszym zdaniem to jeden z bardziej udanych modeli męskich tej jesieni. Dlaczego? Bo prosty zabieg jakim jest pikowanie, sprawiło, że skóra wydaje się jeszcze bardziej mocna i wyrazista a cały but po prostu oryginalny.

Ryłko, sto lat! Ryłko, sto lat! fot. Materiały prasowe

Ryłko, sto lat!

Czy wiesz, że te sznurowane trzewiki na obcasie to buty męskie. Pierwszy model, który w 1968 roku powstał w małym zakładzie rzemieślniczym pana Stanisława Ryłki. W tym roku firma obchodzi 50. urodziny. Warto zaglądać do salonów tej marki, bo męska oferta to ciekawe propozycje.

Więcej o: