Wybierz stylizacje, które odtworzymy w Logo w numerze grudniowym oraz styczniowym

Tegoroczne kolekcje są bardzo męskie, dominują klasyczne formy oraz prosta paleta kolorów. Ale jak zwykle w modzie, diabeł tkwi w szczegółach, takich na przykład jak sposób łączenia kolorów czy zestawianie tkanin. Przyjrzyjcie się bliżej tym na pierwszy rzut oka bardzo typowym, zwykłym zestawom, a odkryjecie dużo ciekawych elementów. Wasze dwie ulubione stylizacje odtworzymy w wersji budżetowej, zaglądając do polskich sklepów. Zestaw, który zdobędzie najwięcej głosów zobaczycie w grudniowym magazynie 'Logo', a zdobywcę drugiego miejsca w numerze na styczeń 2016. Liczymy Wasze głosy do piątku 30 października, do południa.
Barbour Barbour Fot. Imaxtree

Barbour

Skarpety na spodnie! Nic nowego, a ciągle cieszy oko. Manewr ten stosowany dotychczas wyłącznie w stylizacjach sportowych staje się coraz popularniejszy również w bardziej formalnych zestawach.

Bikkembergs Bikkembergs Fot. Imaxtree

Bikkembergs

Męskie legginsy. Hmm. A co będzie następne? Spódnica? Sukienka? Tunika? Miło popatrzeć na umięśnioną męską łydkę, ale na może jednak na siłowni. A jak wam podoba się facet w rajtuzach?

Brioni Brioni fot. Imaxtree

Brioni

Nie bój się kraty. Jeśli kolorowa wydaje ci się zbyt oryginalna, zacznij od kraty w stonowanych odcieniach, na przykład granatu i szarości. Krata zestawiona z gładkimi elementami (koszulą, swetrem, bez wymyślnych dodatków) wygląda bardzo dostojnie.

Calvin Klein Calvin Klein fot. Imaxtree

Calvin Klein

Cętki pantery z pewnością nie sprawią, że staniesz się bardziej dziki, ale na pewno potwierdzą, że jesteś bardzo otwarty na oryginalne pomysły projektantów. Czemu nie?

Casely Hayford Casely Hayford fot. Imaxtree

Casely Hayford

Tej zimy na pewno nie zmarzniesz, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na bycie modnym. Na czasie jest ubierać się na cebulkę - istotą tegorocznego trendu jest łącznie tkanin grubych z cienkimi, gładkich i delikatnymi z szorstkimi.

Coach Coach fot. Imaxtree

Coach

Zieleń a właściwie najbardziej męskie jej odcienie - butelkowa i zgniła to odcienie, na które na pewno się natkniesz obserwując aktualne kolekcje.
Nie brakuje w nich również moro, jednak tym razem nie jako odzieży robotniczo-ochronnej, ale w postaci modnych dodatków.

Corneliani Corneliani fot. Imaxtree

Corneliani

Każdy, kto myśli że reglanowy rękaw (od tradycyjnego różni się tym, iż wszywany jest z przedłużeniem sięgającym aż do linii dekoltu) zarezerwowany jest dla damskich modeli, mamy dobrą wiadomość - coraz częściej stosuje się go w płaszczach męskich, i jak większość elementów męskiej garderoby ma również wojskowy rodowód. Raglan zawdzięcza swoją nazwę od nazwiska angielskiego generała lorda Raglana, który nosił płaszcze o takim kroju rękawa. Początkowo w modzie rękaw ten używano wyłącznie w odzieży wierzchniej, dziś jest to bardzo popularny krój w odzieży sportowej.

Missoni Missoni fot. Imaxtree

Missoni

Szalik jest bezapelacyjnie najmodniejszym dodatkiem sezonu. Można go nosić na wiele sposobów a najciekawiej przerzucić go po prostu przez szyję i nie chować pod kurtką. Oprócz tradycyjnych szalików do męskiego świata wkroczyły obszerne chusty najczęściej zrobione z przyjemnej w dotyku, cienkiej wełny z domieszką kaszmiru, alpaki albo jedwabiu.

Więcej o: