5 stylizacji: dodatek robi wszystko

W tym sezonie szalik w męskiej modzie jest jak sól w jajecznicy - niezbędny. To, na jaki sposób motania się zdecydujesz, zależy wyłącznie od twojego gustu i ochoty. Możesz skorzystać z naszej ściągi.
A la fular A la fular Fot. Andrzej Krasowski

A la fular

Jeśli nie lubisz krawata albo muchy, fular nie jest złym pomysłem. Wprawdzie łatwo połączyć go z wizerunkiem oldskulowego filmowego playboya, ale wybierając nowoczesny wzór, na pewno unikniesz takiego skojarzenia. W stylizacjach casualowych każda chusta wiązana na wzór fulara doda ci szyku. Jeden warunek: chusta nie może być za długa i za gruba.

Szal, Zara, 79,90 zł

Koszula, Timberland, 479,99 zł

Spodnie, F&F, 75 zł

Marynarka, Pierre Cardin, 1190 zł

Na przedszkolaka Na przedszkolaka Fot. Andrzej Krasowski

Na przedszkolaka

Raz wokół szyi i podwójny supeł - ciepło i modnie. Czy wygodnie? Tylko pod warunkiem, że szalik nie jest zrobiony z gryzącej wełny... Najprostszy na świecie sposób wiązania szalika atrakcyjny będzie jedynie wtedy, gdy zdecydujesz się na ciekawy wzór - kratę, kropki, rysunek, i długie frędzle. Najmodniej jest połączyć dwa zupełnie różne wzory. Dobrze wygląda również tak zamotany szalik we wściekłym kolorze - czerwonym, pomarańczowym, żółtym.

Kurtka, Levi's, 599 zł

Szalik, Recman, 79 zł

Sweter, Timberland, 589,99 zł

Spodnie, Levi's, 429 zł

Elegancko Elegancko Fot. Andrzej Krasowski

Elegancko

Oto najmodniejszy w tym sezonie sposób noszenia szalika do garnituru. Wszystko wydaje się proste, ale nic tu nie jest przypadkowe - wzór, tkanina, wykończenie, długość. Pamiętaj - do garnituru wypada założyć jedynie elegancki szalik z cieniutkiej wełny, najlepiej z domieszką jedwabiu albo kaszmiru, raczej w stonowanych kolorach, ale koniecznie z delikatnym wzorem, bo to zawsze korzystnie wpływa na odbiór całości. I koniecznie przymierz, czy nie jest za długi.

Garnitur, Vistula, 1299 zł

Szal, Zara, 89 zł

Koszula, Wólczanka, 149, 90zł

Krawat Pierre Cardin, 249 zł

Luźny zwis Luźny zwis Fot. Andrzej Krasowski

Luźny zwis

Nic prostszego - kupujesz ładny męski szalik z frędzlami i przerzucasz przez szyję, dbając o to, by nawet po zapięciu kurtki jego końce i część wokół szyi były widoczne. Nie staraj się na siłę wyrównywać długości - delikatna asymetria daje dobry efekt. Wybierając szalik, postaraj się wstrzelić w kolorystykę zimowej kurtki, ale pamiętaj, że to ma być wyrazisty (w kolorze albo wzorze) dodatek.

Szalik, Levi's, 249 zł

Kurtka, Nil Sundstroms/van Graaf, 799,95 zł

Spodnie, Top Secret, 119,99 zł

Koszula, Visent, 99 zł

Sweter, F&F, 75 zł

Chusta Chusta Fot. Andrzej Krasowski

Chusta

Obszerne chusty z cienkich tkanin są przyjemniejsze w dotyku od wełnianych szali, a masz kilka wariantów ich noszenia. Po pierwsze - przerzuć chustę przez szyję, pilnując, by końce nie zwisały na tej samej wysokości. Po drugie - przewiąż ją na raz, może być na różnych wysokościach - tuż pod brodą, na poziomie klatki piersiowej albo brzucha. Po trzecie - złóż chustę w kwadrat i zawiąż ją jak typową arafatkę.

Szal, Zara, 89 zł

Płaszcz, Pier One/zalando.pl 309 zł

Sweter, F&F, 79 zł

Spodnie, Próchnik, 349 zł

Więcej o: