Gazeta.pl > Logo24 >  Technologie

10 aplikacji do biegania i na rower

Mieszko Zagańczyk
11.05.2012 11:09
A A A Drukuj
Już wiosna, czas obudzić się z zimowego snu i odzyskać dawną formę. Pomoże ci w tym smartfon z aplikacją kontrolującą wysiłek fizyczny. Dzięki takim programom nie tylko zaplanujesz treningi, ale również będzie mógł prowadzić szczegółowe analizy na komputerze.

aplikacja, jogging, bieganie,rowery, RunKeeper

RunKeeper

Aplikacja popularna wśród biegaczy, ale mierzy również - dzięki GPS-owi - wysiłki w innych dziedzinach.

Jej zaletą jest prostota i możliwość samodzielnego tworzenia profesjonalnych treningów. Podczas biegu pozwala na monitorowanie dystansu, spalanych kalorii i prędkości, rejestrowana jest też ścieżka na mapie. Motywację do większego wysiłku zapewniają wskazówki głosowe, a po treningu sprawdzisz, w jakim stopniu zrealizowałeś swoje założenia, korzystając z rozbudowanego portalu społecznościowego RunKeeper.com.

 

Cena: darmowa

Platformy: Android, iOS

 

 

 

 

 

 

aplikacja, jogging, bieganie,rowery, Sports Tracker

Sports Tracker

Znana wśród właścicieli nokii z Symbianem, choć interfejs jest przyjemniejszy w wersji na iPhone'a. Wyczyny śledzisz na mapie - nie tylko swoje. Dzięki podglądaniu użytkowników Sports Trackera poznasz dobre trasy rowerowe czy joggingowe i będziesz poprawiał rekordy innych sportowców. Obowiązkowym dodatkiem jest zintegrowany serwis, gdzie nie tylko przeanalizujesz statystyki, ale również kupisz akcesoria.

Cena: darmowa

Platformy: Symbian, Android, iOS, WP7

aplikacja, jogging, bieganie,rowery, Sports Tracker, Pulsometr

Pulsometr BT SportsTracker, 70 euro (Android, Symbian)

Komentarze (20)
Zaloguj się
 • avatar

  elpik

  Oceniono 29 razy 23

  Poprzednie komentarze to chyba niebiegający piszą. Takie aplikacje są bardzo przydatne do monitorowania swojego treningu - nie dla noworocznych i wiosennych biegaczy ale dla tych całorocznych. Aby choćby wiedzieć w jakiej jest się formie w stosunku do zeszłego roku. Jak skutkują stosowane plany treningowe itp.
  Jedyne co mogę zarzucić artykułowi to, że pominięto aplikacje potentató: Garmina i Polara.

 • Tomasz Jot

  Oceniono 21 razy 21

  Jedni grają na kompie w durne gry które nic oprócz rozrywki nie wnoszą do ich życia. Ja dzięki takiej aplikacji jestem bardziej zmotywowany, bo oprócz zdrowego zajęcia, schudłem już 15kg i ważę 85kg, przy 185cm wzrostu. Do tego muzyka na słuchawkach, bez niej nie bardzo chce mi się biegać, człowiek zasłucha się w odtwarzane utwory i nie słyszy auto-męczącego oddechu. Co do aplikacji, polecam po prostu traktować to jak grę, w której kcal, km, czy czas można traktować jako punkty i po prostu poprawiać swoje wyniki. Dodam, że nie chwalę się tym i nie wysyłam nikomu swoich wyników, robię to tylko dla siebie i być może bez takiej aplikacji nie chciałoby mi się biegać tak często i tak daleko (średnio 15km 2-3 razy w tygodniu). A dla tych co to tak bardzo krytykują to proszę zauważyć, że zawsze lepsze takie bieganie, niż żadne. To ludzi sprawa z czym biegają i dlaczego. Ciekawe ile z takich hejterów jak wy w ogóle coś robi oprócz siedzenia na necie ;) Pozdrawiam i połamania nóg! :D

 • avatar

  Gość: alucard

  Oceniono 10 razy 10

  elpik ma rację, aplikacje są znakomitym rozwiązaniem, naprawdę pomagają, oczywiście buty też są ważne ale mieć trenera na słuchawce to coś pięknego

 • avatar
 • avatar

  Gość: sebastian wesolowski

  Oceniono 2 razy 0

  Hej

 • avatar

  Gość: Aga

  Oceniono 2 razy 0

  Na WP7 polecam to: http://www.sportozoid.com bez zbędnych bajerów z dobrymi rokowaniami

 • avatar

  Gość: 1listekzielony

  Oceniono 1 raz -1

  Jest jeszcze Cardio Trainer: http://www.t-mobile-trendy.pl/artykul,1750,wyprowadz_androida_na_spacer,porady,2.html?cat=178&group=185 - bardzo fajny.

 • Jarek Żebrowski

  Oceniono 2 razy -2

  Kiedyś do biegania potrzebne były wygodne buty znajomość dystansu i posiadanie super gadżetu - stopera.
  Teraz dzięki aplikacjom można zmierzyć pokonanego dystansu, przeliczyć ile spaliliśmy kalorii, nanieść trasę na mapę np w google maps. Dla kogoś, kto chce sobie tylko pobiegać rekreacyjnie aplikacje aż tak bardzo nie są chyba potrzebne, tym bardziej jeżeli liczy się jedynie przyjemność z ruchu. Dla niektórych ważna jest też cyferka - pobiegłem szybciej, dalej lub też by pokazać znajomym jakie to ja trasy pokonałem. Czasem może to zabijać przyjemność z biegania.

 • avatar

  mike_007

  Oceniono 3 razy -3

  Dla kierowców polecam "Allsport GPS", wg. mapy (np. MS Hyb) tam zawartej gotowych jest już wiele ważnych dróg wokół Warszawy (A2, S2 i S79) :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX