Gadżety, które ułatwią... lub ubarwią twoje życie

Od genialnej klamry do roweru po kieszonkowy ekspres do kawy. Przedstawiamy 9 kolejnych gadżetów, które mogą zmienić losy naszej cywilizacji.
Seatylock Seatylock fot. Seatylock

KICKSTARTER: SEATYLOCK

Gadżet wyrobił ponad 300% crowdfundingowej normy finansowej. Nic dziwnego, gdyż pomysł jest oryginalny i ma związek z rowerami. To połączenie siodełka z zapięciem. Spryt i wygoda - Seatylock składa się i chowa w sztycy. Nałożony na koło, staje się zagwozdką dla złodzieja. No bo co jest gorsze - próba przełamania/przepiłowania wytrzymałej ochrony czy perspektywa późniejszej jazdy bez siodełka?

Seatylock.com
CENA: 250 zł
WYSYŁKA: 50 zł
DLA: rowerzysty

Pick Punch Pick Punch fot. Perpetualkid

CZAS, KASA I RECYKLING

Życie gitarzysty to nie tylko seks, narkotyki i rock'n'roll. To także gubienie kostek. Gwiazda rocka ma ze sobą kontener zapasów, ale mniej zawodowy szarpidrut może mieć problem z szybkim zastąpieniem zguby. Rozwiązanie? Pick Punch, czyli poręczna maszynka do robienia kostek. Działa na zasadzie dziurkacza, wycinając w plastikowych kartach kształt plektronu. Tu też bycie gwiazdą rocka pomaga, bo masz więcej zbędnych kart kredytowych.

Perpetualkid.com
CENA: 85 zł
WYSYŁKA: 150 zł
DLA: dobrego gitarzysty
NIE DLA: sąsiada zza ściany

Back to the Future 2 Light Up Shoes Back to the Future 2 Light Up Shoes fot. Nike

PRZYSZŁOŚĆ POWRACA

Jakiś czas temu Nike wypuściło na rynek limitowaną edycję obuwia wzorowanego na słynnym trampku z drugiej części "Powrotu do przyszłości" (niestety bez automatycznych sznurówek). Jej propozycja była jednak droga i trudno dostępna, czas więc na nowe podejście. Zmieniła się firma, zniknęło wiadome logo - ale została licencja Universal Studios. Cena spadła. Dzięki Back to the Future 2 Light Up Shoes rok 2015 nastał szybciej! Lecz automatycznych sznurówek wciąż brak.

Halloweencostumes.com
CENA: 330 zł
WYSYŁKA: 60 zł
DLA: fana kina
NIE DLA: fana mody - wciąż wyprzedzają epokę

Tiny Inconspicuous Handcuff Key Tiny Inconspicuous Handcuff Key fot. Tihk

MAŁY KLUCZ, WIELKA UCIECZKA

Oto Tiny Inconspicuous Handcuff Key, czyli uniwersalny kluczyk otwierający "standardowe" kajdanki. Jeśli spodziewasz się najazdu policji, powinieneś go ukryć w gaciach, pomoże w ucieczce. Ciężko znaleźć alternatywną sytuację, w której można zastosować taki gadżet. No, do głowy przychodzi nam jedna - ale w tym wypadku wcale nie masz na sobie garderoby.

Tihk.co
CENA: 40 zł
WYSYŁKA: 30 zł
DLA: rubasznego wuja
NIE DLA: smutnej cioci

The Rotating Air Hockey to Billiards Table The Rotating Air Hockey to Billiards Table tof. Hammacher

Marzenie barowych sportowców

O tym niesamowitym combo - stole bilardowym transformującym się w stół do air hockeya (i z powrotem) - możemy powiedzieć jedno ponad wszelką wątpliwość: drogie. Taniej kupisz dwa osobne stoły. Ale trudniej będzie ci znaleźć na nie miejsce w domu. Decydując się na The Rotating Air Hockey to Billiards Table, oszczędzasz przestrzeń, którą możesz przeznaczyć na inne cele. Wiesz, na przykład na flippera czy piłkarzyki...

Hammacher.com
CENA: 2650 zł
WYSYŁKA: ustalana indywidualnie

DLA: kogoś, kto potem zaprosi cię na partyjkę
NIE DLA: osób, które preferują wypoczynek bardziej aktywny

The Home Lie Detector Test The Home Lie Detector Test fot. Hammacher

DOMOWY POLIGRAF

Z ośmiu sezonów "Doktora House'a" zapamiętaliśmy dwie mądrości. To nigdy nie jest toczeń, a wszyscy kłamią. Przy czym wykrycie kłamstwa jest łatwiejsze niż wykrycie tocznia - zwłaszcza jeśli masz przy sobie taki gadżet. W specjalne czujniki The Home Lie Detector Testu wsuwasz palce przesłuchiwanego, a wtyczkę USB podłączasz do komputera z darmowym programem, katalogującym odczyty pulsu i przewodnictwa skóry. I już. Prawda nas wyzwoli. Opcjonalnie: rozkręci imprezę.

Hammacher.com
CENA: 1320 zł
WYSYŁKA: ustalana indywidualnie
DLA: ojca dorastających dzieci
NIE DLA: grzebiących w polityce

TinyScreen TinyScreen fot. Tiny Circuits

MINICOMBO GADŻECIARZA

Jeśli jesteś fanem modnych przenośnych gadżetów: smartwatchów, Google Glass czy mobilnych konsol do gier, zapewne ucieszysz się, że już niedługo będziesz mógł mieć je wszystkie w urządzeniu wielkości paznokcia. Oto TinyScreen, czyli tyci ekran, który wyświetla wideo, paruje się ze smartfonem oraz obsługuje gry. Wystarczy dodać elementy poboczne (obudowę, dżojsticzek) i twoje wszystko-w-1 staje się faktem. Za ułamek ceny wyjściowej oryginalnych urządzeń!

Tiny-circuits.com
CENA: 165-660 zł
WYSYŁKA: 17 zł
DLA: fana elektroniki
NIE DLA: osób ze słabym wzrokiem

AirVR AirVR fot. AirVR

WIRTUALNA ALTERNATYWA

Wszyscy czekają na rewolucję, którą ma wzniecić Oculus Rift. Wirtualne okulary kupione przez Facebooka trafią do sprzedaży jakoś w przyszłym roku i będą kosztować między 700 a 1300 zł. A gdybyś mógł w wirtualny świat zagłębić się wcześniej i za ułamek tej ceny? To dają ci AirVR - dwie soczewki, przed którymi montujesz iPada Mini lub iPhone'a 6 i zakładasz cały zestaw na głowę. Równie ważne jednak jak to, co widzisz (3D), jest to, czego nie widzisz - że wyglądasz idiotycznie.

Getairvr.com
CENA: 145 zł
WYSYŁKA: 65 zł
DLA: osób o mocnych błędnikach
NIE DLA: Marka Zuckerberga

Minipresso Minipresso fot. Minipresso

KIESZONKOWE ESPRESSO

W hotelu, pod namiotem, na nartach, podczas wycieczki pieszej, w pociągu... We wszystkich tych miejscach możesz się cieszyć smakiem espresso, bez konieczności targania ze sobą pokaźnych rozmiarów maszyny. Minipresso ma 18 cm wysokości i nie potrzebuje zasilania (wlewasz gorącą wodę, kawę wyciskasz ręcznie, chwytając maszynkę i dociskając pompkę) - i gotowe. Nie musi być to tylko wakacyjny gadżet - możesz zabrać go do pracy, oszczędzając sobie konieczności stania w kolejce do biurowego ekspresu.

Minipresso.com
CENA: 130 zł
WYSYŁKA: 30-65 zł
DLA: mobilnego kawosza
NIE DLA: mówiących "ekspresso"

Więcej o: