11 technogadżetów, które przenoszą cię w świat wirtualny

Technologie: premiery, trendy, ciekawostki, hity
OCULUS TOUCH OCULUS TOUCH Fot. materiały prasowe

Oculus Touch

Cena: b.d. | Premiera: 2016

Kontrolery do ręki to nieobowiązkowy dodatek do wciąż niesprzedawanych i wciąż najpopularniejszych okularów VR. Dzięki Oculus Touch wirtualną rzeczywistość nie tyle zobaczysz, co jej dotkniesz. Namierzane dzięki diodom podczerwieni (jak i okulary), mają dżojstik, dwa guziki i dwa spusty do "chwytania" rzeczy. Ponoć magiczne pałki Sony, a tym bardziej wiiloty, nie umywają się.

GOPRO HERO 4 SESSION GOPRO HERO 4 SESSION Fot. materiały prasowe

GoPro Hero 4 Session

Cena: 1750 zł | Premiera: już

O połowę lżejsza i mniejsza od standardowej GoPro, kręci w rozdzielczości 1440p. (30 kl./s). Ma mikrofon z tyłu i przodu - kamera sama wybierze ten, który mniej szumi. Sterowana telefonem lub pilotem (zasięg do 180 m, Cena: 370 zł), jest też oczywiście przycisk aktywujący nagrywanie. I sporo opcji mocowania.

AKG N90Q AKG N90Q Fot. materiały prasowe

AKG N90Q

Cena: 1500 euro Premiera: wkrótce

Kosmicznie drogie słuchawki, którym patronuje Quincy Jones, dopasowują dźwięk do anatomii i "jakości" ucha słuchacza - "skanów" dokonują mikrofony zamknięte w tej pięknej konstrukcji, do rekalibracji wystarczy przytrzymać przycisk. N90Q to także aktywne tłumienie szumów i kupa innej skomplikowanej elektroniki.

STEELSERIES SENTRY EYE TRACKER STEELSERIES SENTRY EYE TRACKER Fot. materiały prasowe

SteelSeries Sentry Eye Tracker

Cena: 200 euro | Premiera: już

Trzy diodki strzelają w oczy podczerwienią 50 razy na sekundę, ustalając punkt na ekranie, w który właśnie spoglądasz. Dzięki takiemu narzędziu widzowie "streamerów", czyli gości, którzy transmitują swe rozgrywki w necie, będą wiedzieli, gdzie w danej sekundzie patrzy idol. Sentry Eye Tracker może też znaleźć zastosowanie w grach jako zastępca myszy.

STAR-VR STAR-VR Fot. materiały prasowe

Star VR

Cena I Premiera: b.d.

210×130 stopni - to pole widzenia kolejnych "jeszcze niedoszłych" okularów VR, "horyzontalnie" dwukrotnie większe od innych rozwiązań tego typu (aż 75% pola widzenia nieuzbrojonych oczu człowieka). Wertykalnie też biją konkurentów na, nomen omen, głowę. Również rozdzielczość obu ekranów brzmi dumnie: 5120×1440. Czekamy, wierzymy.

COMMODORE COMMODORE Fot. materiały prasowe

Commodore

Cena: od ok. 1100 zł Premiera: wkrótce

To już nie to Commodore, ale logo pozostało. Teraz jest marką włosko-angielską, debiutującą jako producent smartfonów. Pierwsze urządzenie (dostępne w dwóch wersjach) nazwą nawiązuje do klasycznego komputera z 1977 r. i jest androidem z niższej półki. Co ciekawe, jednym z pierwszych rynków sprzedaży ma być Polska!

XBOX ELITE XBOX ELITE Fot. materiały prasowe

Xbox Elite

Cena: 150 dol. Premiera: październik

Kontroler dla xboksowych (i pecetowych) zawodowców, ciężki (350 g), konfigurowalny i metalowo-gumowy niczym urządzenia firmy Mad Catz. Wymienne drążki (sześć sztuk) i pady kierunkowe (dwa) o zróżnicowanych kształtach i wielkości, plus (cztery) łopatki i funkcja blokady spustu. Lśni klasą.

PANASONIC LUMIX CM 1 PANASONIC LUMIX CM 1 Fot. materiały prasowe

Panasonic Lumix CM1

Cena: 9000 euro | Premiera: listopad

Kolejny aparatofon, z naciskiem na aparat. Ma calową, 20-megapikselową matrycę, wysuwany obiektyw 28 mm, zapisuje zdjęcia w RAW-ach, wiele parametrów ustawisz za pomocą ruchomego pierścienia, inne, w tym tryby półautomatyczne, dotykając 4,7-calowy ekran. Obudowa aluminiowo-skórzana. Cena spora.

FALLOUT 4 PIPBOY EDITION FALLOUT 4 PIPBOY EDITION Fot. materiały prasowe

Fallout 4 Pipboy Edition

Cena: 120 dol. (wyprzedane w przedsprzedaży) Premiera: październik

Z kronikarskiego obowiązku informujemy, że w kolekcjonerskim wydaniu nowego "Fallouta", którego już nie kupisz, znalazł się prawdziwy PIP-boy, czyli komputerek na przedramię. A właściwie kawał plastiku z dziurą - wciskasz tam smartfona (fablet nie wejdzie). Po zainstalowanu aplikacji stanie się drugim ekranem gry. Na szczęście apka działa i bez obudowy, oczywiście.

HEJTOHOLIK HEJTOHOLIK Fot. materiały prasowe

Hejtoholik

600 410 zł, czyli 1803 % zakładanego celu, zebrał na platformie Wspieraj.to od 1394 fanów Michał "Guru Kultury" Wawrzyniak, ustanawiając rekord polskiego crowdfundingu. Tyle osób chce się nauczyć samoobrony przed internetowym hejtem podczas spotkań z wszystkowiedzącym, charyzmatycznym wykładowcą. Plan sierpniowej trasy po kilku(nastu) miastach, promującej przy okazji jego nową książkę "Hejtoholik", jeszcze nie został ustalony, na pewno w dniach 29-31 lipca odwiedzi Woodstock. Sprawdź: Hejtoholik.pl.

RAZER MAMBA RAZER MAMBA Fot. materiały prasowe

Razer Mamba

Cena: 180 euro Premiera: jesień

Kolejna odsłona prawdopodobnie najlepszej myszki dla graczy ma regulowaną... siłę kliku (do wyboru 14 poziomów siły nacisku). Za precyzję odpowiada sensor laserowy "5G", zapewniający czułość (DPI) 16 tys. punktów na cal.

Więcej o: