Męskie fryzury: 9 modnych trendów

Chcesz wyglądać dobrze? Zadbaj o włosy. Modna fryzura to przepustka do powodzenia u kobiet. A skoro tak, to zapytaliśmy ekspertów, jakie fryzury są w tym sezonie na topie. Dziewięć najważniejszych trendów pokazały nam Olga Krasieńko z salonów Jean Louis David i Lovely Look oraz Luiza Jarosławska, specjalistka marki Wella.
1 Jean Louis David Jean Louis David fot. Jean Louis David

Jean Louis David: moda na retro

W tym sezonie wracamy do stylu retro. Modne będą dwa okresy - lata 20. i 50. Czyli w pierwszej wersji - długa góra, a w drugiej tak zwany kaczy kuper.

2 Jean Louis David Jean Louis David fot. Jean Louis David

Jean Louis David: lata 20.

Wystarczy spojrzeć na kinowy lub telewizyjny ekran, by wiedzieć o co chodzi. Serial HBO "Zakazane imperium" i nadchodząca nowa ekranizacja "Wielkiego Gatsby'ego" pokazują właśnie lata 20. w Stanach Zjednoczonych.

We współczesnej wersji oznacza to w skrócie dłuższą górę, krótsze boki i tył fryzury. Taki styl widać na pokazach fryzjerskich. Wygląda fajnie.

3 Jean Louis David Jean Louis David fot. Jean Louis David

Jean Louis David: chłopięcy urok

Zaletą tej fryzury jest to, że takie cięcie umożliwia różne stylizacje. Albo ściśle nawiązującą do lat 20., dosłowną interpretację polegającą na nabłyszczeniu i sczesaniu włosów do tyłu. Albo  z nowoczesnym pazurem, nadającą chłopięcego uroku. Taką wersję można było zobaczyć na wybiegach podczas pokazów m.in. Louisa Vuittona czy Gucci.

4 Jean Louis David Jean Louis David fot. Jean Louis David

Jean Louis David: kaczy kuper

Drugi trend w nurcie retro to nawiązanie do lat 50. Takie fryzury również charakteryzują się dłuższą górą i krótszymi bokami, ale są mocniej wystylizowane. Góra ma zdecydowanie więcej objętości.

Jest to fryzura charakterystyczna dla Teddy Boys, brytyjskiej subkultury z przełomu lat 50. i 60. Ciekawostka: dziewczyny, zwane Teds, nosiły wtedy kucyki.

Inspiracji można szukać w niezwykle popularnym amerykańskim serialu ?Mad Men?, lub
odwołać się do ikony stylu - Marlona Brando w film ?Dziki?.Inspiracji można szukać w niezwykle popularnym amerykańskim serialu ?Mad Men?, lubodwołać się do ikony stylu - Marlona Brando w film ?Dziki?.
5 Lovely Look Lovely Look fot. Lovely Look

Lovely Look: styl Marlona Brando

Inną wariację na temat fryzur retro proponuje Lovely Look. Jeśli oglądałeś "Dzikiego" z Marlonem Brando, to już wiesz, o co chodzi. Jeśli nie, to idź nadrabiaj filmowe zaległości, dowiesz się od razu, co można nosić na głowie.

W przypadku fryzur à la Brando ważne są produkty do stylizacji, przede wszystkim pasty nadające objętości włosom.

6 Lovely Look Lovely Look fot. Lovely Look

Lovely Look: futurystycznie

Odważniejsi panowie mogą też przełamać ten trend prostując włosy. Nada to fryzurom w stylu retro jednocześnie charakteru awangardowego, a nawet futurystycznego.

7 Wella Wella fot. Wella

Wella: Mr Perfection

Na ten sezon mamy wiele propozycji męskich stylizacji, od zawsze modnej, eleganckiej klasyki, po bardziej swobodne, luźne strzyżenia. Jednak hasło przewodnie opisujące ogólny look mężczyzny to "Mr Perfection". Tu też można zauważyć wpływ stylu retro i nawiązania do eleganckich męskich fryzur z lat 50.

8 Wella Wella fot. Wella

Wella: zarost

Istotnym elementem męskiego wyglądu w tym sezonie jest także zarost. Broda? Jak najbardziej. Ale pamiętaj, że musi być wypielęgnowana i dobrana do kształtu twarzy. Styliści przekonują, że może ona ukryć mankamenty urody (i wyeksponować zalety) jak kobiecy makijaż. Ale prawda jest taka, że broda jest po prostu męska!

9 Wella Wella fot. Wella

Wella: koloryzacja

W tym sezonie styliści namawiają też mężczyzn do eksperymentów z koloryzacją. Po pierwsze: tonowanie, czyli zabawa w zmianę odcienia włosów (ale żadnych eksperymentów z piekielną czerwienią i trawiastą zielenią!). Po drugie (dla odważnych): pasemka, ale w łagodniejszej wersji niż u kobiet. Rozjaśnianie wybranych pasm sprawia, że włosy sprawiają wrażenie gęstszych, co idealnie sprawdza się przy modnych w tym sezonie fryzurach.

Komentarze (40)
Męskie fryzury: 9 modnych trendów
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  keiwolzc

  Oceniono 253 razy 143

  Te trendy nie dotyczą Polski, gdzie 95% mężczyzn obcina się na żołnierza, po tym Polaka zawsze można poznać za granicą :)))) A jak ktoś już ma fajną fryzurę, to polskie buraki naturalnie nazywają to "pedalstwem". No i dlatego właśnie Polki tak lecą na zagranicznych panów.

 • avatar

  fraulein

  Oceniono 68 razy 58

  Owszem, niektóre fryzury całkiem przyjemne. Ale powiem szczerze, że spośród mężczyzn, których znam i spotykam, niewielki ułamek ma tak gęste włosy jak ci panowie na zdjęciach. Kiedyś francuski fryzjer powiedział, że włosy słowiańskie są bardzo delikatne i ciężkie do ułożenia. To i łysienie zapewne decyduje, że nasi panowie wolą ostrzyć się na żołnierza.

 • avatar

  s.parus

  Oceniono 46 razy 32

  95%na żołnierza,zgadzam się...a wiesz dlaczego? w 95% zakładów fryzjerskich panie fryzjerki sięgają na dzień dobry po maszynkę do ...owiec?:) tak uczą w szkole, takie są przepisy i zalecenia sanepidu (zakaz stosowania brzytwy np.) te 95% nie stać na wizyty w renomowanych lub fajnych zakładach fryzjerskich, na zachodzie jest inaczej, stąd kolesie zza zachodniej granicy mają fajniejsze fryzki:) pozdrawiam mistrzów nożyczek z campden town w londynie , pochodzących z jerozolimy (arabska strona) :) za 20 funtów strzygą perfekcyjnie!!!

 • avatar

  komix1

  Oceniono 42 razy 28

  Fryzury w sam raz dla aktywnie oprawiających sport. Np jeżdżących codziennie do pracy w kasku, zimą pod kaskiem czapka, dwa razy dziennie kąpiel z szybkim myciem włosów... Bajka!

 • avatar

  cucurucu

  Oceniono 62 razy 22

  Na jajcach mam podobna fryzure

 • avatar

  Gość: deadmen

  Oceniono 32 razy 14

  w polsce większość musi być łysa lub prawie łysa bo tak jest groźnie i wzbudza respekt na ulicy takie buraczane podejście

 • avatar

  Gość: luck

  Oceniono 22 razy 14

  ależ jestem niemodny ...ajajaj!

 • avatar

  tfuj_aniou_strusz

  Oceniono 16 razy 12

  poza "wella:zarost" jest to jedna i ta sama fryzura jedynie różnie ułożona, a sprzedają ją jako cuda na patyku.

 • avatar

  anna.maria0

  Oceniono 7 razy 7

  Artykuł z przed ponad roku jako najczęściej czytany. Gratuluję takich trendów z poprzedniego sezonu. Czy nikt nie zauważył, że na zdjęciach jest takie samo cięcie tylko włosy inaczej zaczesane (do góry, do dołu, zwinięte w kaczy kuper, nastroszone, wijące, tył zawsze ten sam). Do tych wszystkich retro dodałabym jeszcze lata 40-te (na powstańca warszawskiego) i 50-te (trójka murarska). ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX