Najmodniejsze męskie fryzury na lato 2014

Moda w męskich fryzurach nie zmienia się aż tak często jak w damskich, jednak uważne oko wychwyci nieznaczne zmiany, które zadecydują o tym, czy będziesz w tym sezonie na topie czy passé.
Najmodniejsze męskie fryzury na lato 2014 Najmodniejsze męskie fryzury na lato 2014 fot. Imaxtree

Uwaga już nie skupia się na brodzie

W ostatnich sezonach dość wyraźne były trendy rodem z lat 90. Pozorny nieład na głowie, włosy jak po wstaniu z łóżka upodobali sobie głównie studenci i hipsterzy. Spora grupa mężczyzn skupiła się na brodzie, odwracając uwagę od włosów na głowie. Brody bardzo powoli odchodzą w zapomnienie, ale tym, którzy z upodobaniem zapuszczali je przez kilka tygodni albo miesięcy, radzimy się tym nie przejmować.

Niezwykle popularne są teraz fryzury klasyczne, z dość krótkimi, czasem wygolonymi bokami i dłuższym, zaczesanym do góry tyłem. Taka, fryzurę nosi np. Justin Timberlake i David Beckham - barometry, jeśli chodzi o to, co jest hot.

Na prowadzenie tego lata wysuwa się jednak fryzura, która opanowała wybiegi, od Burberry Prorsum, przez Christophera Kane?a do Topman. Główną rolę odgrywa tu grzywka, która z sezonu na sezon staje się coraz dłuższa.

Najmodniejsze męskie fryzury na lato 2014 Najmodniejsze męskie fryzury na lato 2014 fot. Imaxtree

Grzywka na trzy sposoby #1

Christopher Kane

Wcieramy we włosy piankę, ściągamy je na czoło i suszymy suszarką, układając palcami. Uczesanie idealne do pracy, na spotkania biznesowe i pierwszą randkę.

Najmodniejsze męskie fryzury na lato 2014 Najmodniejsze męskie fryzury na lato 2014 fot. Imaxtree

Grzywka na trzy sposoby #2

Burberry

Włosy pociągnięte wygładzającym preparatem. Fryzura świetnie sprawdzi się w sytuacji wieczorowej, na rodzinnym obiedzie i podczas spotkania z przyszłą teściową.

. . .

PORADA: TO FRYZURA POLECANA SZCZEGÓLNIE DLA MĘŻCZYZN, KTÓRYM POGŁĘBIAJĄ SIĘ ZAKOLA. ZGRABNIE JE PRZYKRYWAMY WŁOSAMI Z CZUBKA GŁOWY. PRZY TAKIEJ FRYZURZE MOŻNA SPRÓBOWAĆ WPROWADZIĆ KOLOR - PRZYCIEMNIĆ GRZYWKĘ FARBUJĄC KILKA KOSMYKÓW, ALBO ZAFUNDOWAĆ SOBIE REFLEKSY - MOŻNA TEŻ POCZEKAĆ, AŻ SŁOŃCE SAMO WYKONA TĘ ROBOTĘ?

Najmodniejsze męskie fryzury na lato 2014 Najmodniejsze męskie fryzury na lato 2014 fot. Imaxtree

Grzywka na trzy sposoby #3

Topman Design

Najbardziej zadziorna wersja tego cięcia. Wtarty we włosy krem modelujący usztywnia je, pozwalając osiągnąć efekt potargania. Poszczególne kosmyki wyciągamy na czoło.

Justin Timberlake. Najmodniejsze męskie fryzury na lato 2014 Justin Timberlake. Najmodniejsze męskie fryzury na lato 2014 fot. Featureflash / shutterstock.com

Jedno cięcie, cztery looki #1

Justin Timberlake

Preferuje styl glamour, który będzie pasował do szytych na miarę garniturów. Włosy są krótkie na bokach, ale nie wygolone, matowe, zaczesane do góry, z wyraźnymi śladami grzebienia. Nie ma mowy o opadających na czoło kosmykach, fryzura jest nienaganna i ujarzmiona.

David Beckham. Najmodniejsze męskie fryzury na lato 2014 David Beckham. Najmodniejsze męskie fryzury na lato 2014 fot. Lynne Sladky/AP

Jedno cięcie, cztery looki #2

David Beckham

Od kilku sezonów David nosi grzywkę zaczesaną do góry, wymodelowaną na grubej szczotce. Włosy są gładkie, usztywnione, ale nie tworzą nieruchomej fali jak u Elvisa Presleya - można im czasami pozwolić opaść zawadiacko na czoło.

Alex Turner z Arctic Monkeys. Najmodniejsze męskie fryzury na lato 2014 Alex Turner z Arctic Monkeys. Najmodniejsze męskie fryzury na lato 2014 fot. Hubert Boesl/picture-alliance/dpa/AP

Jedno cięcie, cztery looki #3

Alex Turner z Arctic Monkeys

Tu rockabilly łączy się z ostrym, gitarowym rockiem. Tył i boki krótkie, góra ponownie długa. Włosy nacieramy mocno żelem, zakręcamy, suszymy, spryskujemy lakierem. Lok może opadać na czoło. Jeśli na co dzień nie stosujesz produktów do stylizacji, odradzamy.

Ryan Gosling. Najmodniejsze męskie fryzury na lato 2014 Ryan Gosling. Najmodniejsze męskie fryzury na lato 2014 Evan Agostini/Invision/AP

Jedno cięcie, cztery looki #4

Ryan Gosling

Najbardziej klasyczna z proponowanych fryzur, obecna w trendach już nie pierwszy sezon. Dłuższy przód, krótkie boki, jak w poprzednich stylizacjach, ale mniejszy kontrast w długości włosów. Przedziałek zaznaczony z jednej strony, włosy nażelowane, lśniące, przeczesane palcami.

Więcej o: