Tak wygląda idealne ciało na różnych kontynentach

Ideał męskości... Pojęcie niesprecyzowane, choć każdy z nas chciałby takim ideałem być. W osiągnięciu celu pomoże wam projekt 'Perceptions of Perfection', będący analizą potrzeb i marzeń kobiet w różnych krajach.
Richard Richard Fot. NYPhotoNY, Self-Portrait

O badaniu

Głównym bohaterem badania jest Richard - nowojorski fotograf, który dał zrobić sobie zdjęcie. Fotografię następnie przekazano grafikom z różnych krajów: 11 kobietom i 8 mężczyznom. Ci - uwzględniając lokalne trendy i tradycyjne kanony piękna - przerobili zdjęcie, starając się stworzyć portret idealnego mężczyzny w swoich ojczyznach.

Wyniki badania są o tyle zaskakujące, że kolejne graficzne przeróbki dość znacząco odbiegają od "atrakcyjności", jaką lansują media i światowa popkultura. Tymczasem zamysł pomysłodawców był jednoznaczny: chcąc wypromować modę na przedkładanie swojego zdrowia nad wygląd, starają się udowodnić, że idealne ciało nie musi składać się z setek perfekcyjnie wyrzeźbionych mięśni.

Zapraszamy więc w podróż po światowej męskości. Nieco wyżej widzicie oryginalne zdjęcie - takie przesłano specjalistom od Photoshopa z różnych krajów. Zadanie, jakie otrzymali graficy zostało jasno określone: "przeróbcie mężczyznę tak, by stał się atrakcyjny w waszych krajach".

Australijski Richard Australijski Richard Fot. NYPhotoNY, Self-Portrait

Australia

Australijczykiem jest Hugh Jackman. Choć szaleje za nim pół globu, to jednak pan powyżej uosabia idealnego mieszkańca tego kraju. Jak dowodzą statystyki, przeciętny mężczyzna w Australii mierzy 175 centymetrów i waży ponad 80 kg. Co najczęściej poprawiają sobie tamtejsi faceci? Nos i uszy, popularny jest także zabieg liposukcji. W 2013 roku, w rankingu przeprowadzonym przez randkowy portal MissTravel.com, Australijczycy zostali uznani najseksowniejszymi panami na świecie.

Egipski Richard Egipski Richard Fot. NYPhotoNY, Self-Portrait

Egipt

Egipt to specyficzny kraj: z istotnymi wpływami wielu kultur, z dość charakterystycznym tradycyjnym - momentami radykalnym - podłożem. Tymczasem okazuje się, że najbardziej pożądani egipscy panowie mogą pochwalić się perfekcyjnie wyrzeźbionym "sześciopakiem", są ciemnej karnacji oraz mają średniej długości czarne włosy. Przyznacie, że na tym zdjęciu Richard jest niewiele do siebie podobny.

Amerykański Richard Amerykański Richard Fot. NYPhotoNY, Self-Portrait

Stany Zjednoczone

Richard w wydaniu "amerykańskim" chyba najbardziej przypomina ideał znany z pierwszych stron gazet: świetnie wyrzeźbiony zarost, perfekcyjnie ułożona fryzura, modny zarost. Na torsie zero owłosienia. Umięśnione nogi, pewna postawa. Wygląda to zapewne dość stereotypowo, ale nie ma w tej przeróbce nic zaskakującego - wszak większość "wzorców", których pełno w Internecie wędruje do nas właśnie zza Oceanu.

Kolumbijski Richard Kolumbijski Richard Fot. NYPhotoNY, Self-Portrait

Kolumbia

Pierwszy południowoamerykański kraj na liście. Tamten region kojarzy się jednoznacznie - z idealnymi, pełnymi kształtami i nienaganną karnacją. Tymczasem idealny Kolumbijczyk przypomina raczej kokainowego barona, a nie seksownego Latynosa prężącego się na plaży w Copacabanie. Ten obrazek świetnie koreluje z wizerunkiem idealnej kolumbijskiej kobiety, której zdjęcie przygotowano na potrzeby pierwszej części projektu. Jej fotografię możecie zobaczyć poniżej:

 

Idealna KolumbijkaFot. projekt Perceptions of Perfection

 

Chorwacki Richard Chorwacki Richard Fot. NYPhotoNY, Self-Portrait

Chorwacja

Chorwacja... Coraz popularniejsza europejska destynacja wakacyjna. Bałkański kraj, bałkańska werwa. Żeby wprawić się w odpowiedni nastrój - poniższy link!

Jak czytamy na portalu Likecroatia.com, Chorwatki kochają piłkę nożną. Potrafią gotować, są tajemnicze i znają różne języki. A Chorwaci? W dużej mierze stanowią odbicie płci pięknej. Są wymarzonym celem dla stałych bywalczyń najsłynniejszych imprezowych kurortów.

Idealny chorwacki mężczyzna - którego grafikę przygotowano na potrzeby projektu "Perceptions of Perfection" - wygląda dosyć przeciętnie, nie wyróżnia się z tłumu. Ale może właśnie w tym tkwi sekret jego atrakcyjności?

Chiński Richard Chiński Richard Fot. NYPhotoNY, Self-Portrait

Chiny

Azjatycka kultura należy do bodaj najbardziej nieokiełznanych na świecie. Wystarczy choćby obejrzeć tamtejsze telewizyjne show, żeby zobaczyć, jak popularne formaty są dostosowywane do specyficznych chińskich umysłów.

Ale jeśli chodzi o wyobrażenia na temat idealnego mężczyzny, Chińczycy są dużo bardziej prostolinijni, niż mogłoby się wydawać. Jak czytamy w oficjalnych badaniach, dla tamtejszych kobiet najbardziej liczy się troskliwość partnera. Niedopuszczane jest na przykład pozostawianie swoich rodziców, gdy ci - z racji wieku - przestaną radzić sobie z codziennymi obowiązkami. Wymarzeni Chińczycy rozumieją potrzeby kobiet i nie wzbraniają się przed potomstwem. Brzmi standardowo, prawda?

"Azjatycki" Richard jest dużo szczuplejszy od swojego prawdziwego oblicza. Również wzrost jest - że się tak wyrazimy - bardziej kompaktowy. Fryzura? Prosta, bez szaleństw.

Indonezyjski Richard Indonezyjski Richard Fot. NYPhotoNY, Self-Portrait

Indonezja

O Indonezji nie wiemy zbyt dużo. To wciąż nieznany nam kraj - orientujemy się mniej więcej, gdzie leży, wiemy, że mamy do czynienia z egzotyczną kulturą, ale szczegółów podać nie potrafimy. Wymarzony Indonezyjczyk? A co oni mają takiego charakterystycznego?

Przytoczmy więc garść statystyk. Panowie z wyspy są w światowej czołówce jeśli chodzi o... częstość uprawiania seksu. Jak wskazują oficjalne dane, Indonezyjczyk baraszkuje średnio osiem razy w miesiącu! Wyżej są tylko mężczyźni z Filipin. Zdajemy sobie sprawę, że w pewnych kręgach te liczby mogą zrobić wrażenie.

Nigeryjski Richard Nigeryjski Richard Fot. NYPhotoNY, Self-Portrait

Nigeria

Pierwszy afrykański kraj na liście. Nigeryjczyków obserwujemy najczęściej zwykle przy okazji piłkarskich imprez - o ile kiedyś ich kopacze grywali na całkiem przyzwoitym poziomie, o tyle teraz na Czarnym Lądzie znajdziemy mnóstwo innych nacji, które dryblują znacznie sprawniej.

Warto nadmienić, że ten kraj to ojczyzna bardzo prężnie działającego przemysłu filmowego. W Nollywood rocznie kręci się jeszcze więcej produkcji niż w indyjskim Bollywood!

Jak zdaniem profesjonalnych grafików wygląda ucieleśnienie kobiecych marzeń w Nigerii? Zdjęcie zapewne was nieco zaskoczyło. To kolejny dowód tego, że nie idealna sylwetka się liczy.

Filipiński Richard Filipiński Richard Fot. NYPhotoNY, Self-Portrait

Filipiny

O Filipińczykach pisaliśmy już co nieco wyżej przy okazji częstotliwości sypialnianych igraszek.

Ale poza sferą seksualną, ten naród wciąż jawi się jako nieco staroświecki. Religijny w pozytywnym tego słowa znaczeniu. I takie też są potrzeby tamtejszych kobiet - zapytane o ideał mężczyzny, odpowiadają, że marzą o odpowiedzialnym kochanku, romantycznym i lojalnym. Dowcipnym. W tamtejszej kulturze bardzo ważne jest przywiązanie do rodziny - dziewczynki od najmłodszych lat wychowywane są w przeświadczeniu, że rodzinne więzi są właściwie najważniejsze. Stąd wieczni chłopcy - raczej odpadają w przedbiegach.

Macedoński Richard Macedoński Richard Fot. NYPhotoNY, Self-Portrait

Macedonia

Zapewne nie wiesz, że macedońskie Skopje może pochwalić się największym bazarem na Bałkanach. Nie wiesz też, że mają tam pyszne jedzenie, wino, a w dodatku jest bardzo tanio i WSZYSCY dosłownie WSZĘDZIE palą papierosy.

Ale dzięki projektowi "Perceptions of Perfection" wiesz już, jak w Macedonii wygląda idealny mężczyzna. Zwracają uwagę przede wszystkim doskonale umięśnione nogi.

Portugalski Richard Portugalski Richard Fot. NYPhotoNY, Self-Portrait

Portugalia

A teraz trafiamy do kraju, z którego pochodzi najwybitniejszy piłkarz ostatnich lat - Cristiano Ronaldo. Mając na uwadze aparycję kapitana reprezentacji Portugalii oraz jego zachowanie, możemy mieć pewne wyobrażenie na temat idealnego mieszkańca jego kraju, wszak w swojej ojczyźnie CR7 ma status wręcz boga, nie tylko futbolowego.

Serwis "Matadornetwork.com" opublikował niedawno żartobliwy tekst, dlaczego nie warto umawiać się z Portugalczykiem. Po pierwsze, tamtejsi panowie gotują doskonale - lepiej niż kobiety (a do tego tłusto, więc poziom cholesterolu partnerki drastycznie wzrasta). Ponadto Portugalczycy, podobno, wiedzą wszystko i są mało romantyczni (serio?). A co najgorsze - matki portugalskich mężczyzn są bardzo opiekuńcze!

Serbski Richard Serbski Richard Fot. NYPhotoNY, Self-Portrait

Serbia

Serbowie na pewno nie kojarzą nam się z filmowymi amantami. Jak niejednokrotnie słyszeliśmy, są bardzo przyjaźni, rzadko piją mocniejsze alkohole, za to bardzo dużo palą. Specyficzna słowiańska brać (pamiętacie co pisaliśmy przy okazji Macedończyków?). No i wszak Serbem jest bożyszcze fanek tenisa na całym świecie, ale skądinąd bardzo sympatyczny sportowiec - Novak Djokovic.

Choć i w tym kraju nie brakuje popowych gwiazd, na widok których wiwatują rozentuzjazmowane nastolatki, kanon klasycznego serbskiego męstwa rysuje się nieco inaczej...

Hiszpański Richard Hiszpański Richard Fot. NYPhotoNY, Self-Portrait

Hiszpania

Ileż to już razy nasze koleżanki wzdychały, jak cudownie byłoby umówić się z Hiszpanem. Wklejały zdjęcia Sergio Ramosów, Fernandów Torresów i innych Casillasów, dowodząc, że iberyjski temperament nie ma sobie równych; nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Najseksowniejsi piosenkarze świata? W czołówce jest oczywiście Enrique Iglesias, autor mnóstwa hitów z których większości już nie pamiętamy.

Tymczasem Hiszpanie potrafią być niezwykle zaborczy. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez jeden z oficjalnych rządowych departamentów, tamtejsi panowie często wywierają na kobietach presję - by te były szczuplejsze, bardziej o siebie dbały, lepiej wyglądały. Kiedy wspomnimy wszystkie napotkane przez nas Hiszpanki, wydaje nam się to cokolwiek dziwne, nie sądzicie?

Brytyjski Richard Brytyjski Richard Fot. NYPhotoNY, Self-Portrait

Wielka Brytania

Richard w wydaniu brytyjskim jest przeciętnym, zwyczajnym mężczyzną. Ale zapewne poczucie humoru ma doskonałe!!!

Rosyjski Richard Rosyjski Richard Fot. NYPhotoNY, Self-Portrait

Rosja

No i Rosja! Komentarz, oczywiście, zbędny.

Więcej o:
Komentarze (37)
Tak wygląda idealne ciało na różnych kontynentach
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: gość

  Oceniono 125 razy 63

  ideałem Polek (sądząc po wyników ostatnich wyborów w grupie bab) byłby bezzębny, mlaskający mężczyzna, niskiego wzrostu ze sporym brzuszkiem

 • kot_z_miasta_lodzi

  Oceniono 40 razy 36

  "Wyniki badania są o tyle zaskakujące, że ..."
  najbardziej zaskakujące jest to, że ktoś tę zabawę nazwał badaniem oraz to, że próbuje się z tego wyciągnąć jakiekolwiek wnioski.
  Myślę, że dając to zdjęcie grafikom z jednego kraju, miasta czy jednej firmy otrzymalibyśmy podobną różnorodność.

 • lexis2

  Oceniono 31 razy 27

  No i jeszcze ten świetnie wyrzeźbiony zarost...Kwintesencja męskości....Hahahaha

 • Gość: cece

  Oceniono 19 razy 19

  widać ze część grafików nie zrozumiała zadania, zamiast zmienić pana w ideał kobiet trochę go tylko wygładzili np. Australia, serio taki jest facet o którym marzą australijki? nie sądzę

 • bob2436

  Oceniono 25 razy 11

  Większość tych "ideałów" do jakieś tłuściochy. Kobiety naprawdę tego oczekują?

 • lavinya_de_cruell

  Oceniono 14 razy 10

  Kolumbia chyba pomylila wam sie z Brazylia. Copacabana lezy kilka tysiecy kilometrow na poludnie od Kolumbii. I w innym kraju.

 • Gość: Rum Cajs

  Oceniono 26 razy 6

  29 lat, 21 w wzwodzie i 300 000 zł dochodu rocznie. Więcej nie trzeba, opędzić się nie można.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX