Pomysły na oryginalny jesienny wyjazd

Jesień to nieodpowiedni czas na podróżowanie? Błąd! Właśnie w tym okresie w Europie odbywa się wiele interesujących imprez! Biuro podróży Rainbow wskazało te najciekawsze. Gdzie warto się wybrać, gdy na drzewach pojawią się pierwsze pożółkłe liście?
1 Festiwal Kasztanów Festiwal Kasztanów Fot. materiały prasowe

Grecja - Festiwal Kasztanów

W zachodniej części Krety, w miejscowości Elos, co roku pod koniec października odbywa się Festiwal Kasztanów. Elos - niewielkie miasteczko położone nieopodal Kissamos - słynie z pięknych Kasztanowców rosnących dookoła. Październikowa impreza jest w całości poświęcony jest celebracji owoców tych drzew - przysmaku cenionego za niezwykłe właściwości zawartego w nich tłuszczu, a także ze względu na ich delikatny, słodki smak.

Ale Elos to nie tylko niecodzienny Festiwal. W miasteczku znajduje się imponujący wenecki zamek oraz pałac gubernatora.

2 Hiszpański Oktoberfest Hiszpański Oktoberfest Fot. materiały prasowe

Hiszpania - Oktoberfest

Tak, to nie pomyłka! Oktoberfest w Barcelonie wzorowany był na tradycyjnym festiwalu z Monachium, czyli na największych na świecie targach piwa, które po raz pierwszy odbyły się w 1810 r., z okazji królewskiego ślubu księcia Ludwika I z księżną Teresą z Bawarii. Także tutaj nie może więc zabraknąć ogromnych namiotów z barami serwującymi najlepsze niemieckie piwo, muzyki na żywo, znanych didżejów, przebierańców i pysznych tradycyjnych potraw kuchni bawarskiej. W połączeniu z hiszpańskim temperamentem, jest to mieszanka jedyna w swoim rodzaju! Mnóstwo zabawy dla całej rodziny.

No i pogoda przyjemniejsza niż w Niemczech...

3 Festiwal Wina Festiwal Wina Fot. materiały prasowe

Włochy - Festiwal Wina

W pierwszą niedzielę października odbywa się słynny Festiwal Sagra dell'Uva. Święto ku czci winogron i wina organizowane jest w Marino, niewielkim mieście położonym 20 minut drogi od Rzymu.

Historia festiwalu sięga 1925 roku, z pewnością nie jest to więc najstarszy festiwal wina w Europie, za to zwyczaje związane z jego obchodami są wyjątkowe. Renesansowe ulice miasta tętnią muzyką i zabawą, na każdym balkonie można zobaczyć ozdoby z kolorowych kwiatów, wszędzie odbywają się różnego rodzaju imprezy kulturalne. Największą atrakcją jest jednak fontanna, z której zamiast wody tryska najprawdziwsze wino.

4 Widok na Machico Widok na Machico Fot. materiały prasowe

Madera - Festa do Senhor dos Milagres

Festa do Senhor dos Milagres to jedno z najważniejszych wydarzeń religijnych, jakie odbywają się na wyspie w miasteczku Machico. Sama oprawa jest tak malownicza, że każdy powinien to zobaczyć.

Świętowanie rozpoczyna się w kaplicy Senhor dos Milagres - jednej z najstarszych na całej Maderze. To miejsce niezwykle ważne, nie tylko dla miejscowych wiernych. W 1803 roku, zostało zniszczone przez powódź, w czasie której cudem ocalała statua Chrystusa, wyrzucona przez morze trzy dni po powodzi. Przetrwała w nienaruszonym stanie. Posąg przekazano wówczas do Katedry w Funchal, a po dziesięciu latach, gdy zakończyły się prace rekonstrukcyjne zniszczonej kaplicy, wrócił na swoje dawne miejsce. Co roku miejscowa ludność świętuje dzień tego cudu, czyli 9 października.

5 Fot. Malta Fot. Malta Fot. materiały prasowe

Malta - Birgufest

Antyczne miasto, całe oświetlone światłem tysięcy świec i lampionów zawieszonych ponad ulicami - trudniej o bardziej romantyczną scenerię festiwalu. Właśnie dlatego warto zaplanować podróż na Maltę w październiku! W Birgu, znanym także jako Citta Vittoriosa odbywa się wówczas fantastyczny kulturalny spektakl. Birgufest to prawdziwa uczta dla miłośników kultury i sztuki. Już sama sceneria - starożytne maltańskie miasto, pełne fortyfikacji - sprawia, że panująca tam atmosfera jest jedyna w swoim rodzaju.

Komentarze (1)
Pomysły na oryginalny jesienny wyjazd
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • avatar

    Gość: hubert

    Oceniono 2 razy 2

    Jakoś mnie te zagraniczne kierunki nie kręcą bo samolotem sie boje latać, a samochodem to męczące takie długie trasy robić. Na weekend wyskakujemy ze znajomymi do halna residence w Krynicy Zdroju póki jeszcze pogoda dopisuje. Trochę pozwiedzamy, trochę poimprezujemy i też będzie fajnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX