Seks, seks i po seksie: after party

Seks to zdrowie, pisaliśmy, jak przezwyciężyć problemy i przełamać schematy. Teraz pytanie: jak zachować się tuż ?po?. Oczywiście, znamy na nie odpowiedź.
Seks, seks i po seksie: after party Seks, seks i po seksie: after party fot. Maksim Shmeljov/Shutterstock

Przytulanie i całowanie: również po seksie

W kontaktach fizycznych po etapie "full" dla dziewczyny ważna jest formuła "light". Panowie, zwłaszcza maczo oraz młodzi, niekoniecznie zdają sobie z tego sprawę. Pierwsze chwile po spełnieniu, spędzone w objęciach fantastycznego ogiera, udowodnią, że jest on także czuły i opiekuńczy. Przedłużą jej rozkosz, zapewniając poczucie bezpieczeństwa. A i tobie przytulanie nie zaszkodzi. Cóż może być przyjemniejszego od krótkiej romantycznej drzemki po intensywnym wysiłku? Parę buziaczków w szyjkę (tę łabędzią) też nie zaszkodzi. Przejedź dłonią po plecach, przeczesz włosy, pogłaszcz policzek. Jako instrukcję możesz potraktować dowolnego harlequina.

Koniec końców Koniec końców fot. Monkey Business Images/Shutterstock.com

Rozmowa zawsze wskazana

Jeżeli jednak się nie zdrzemniesz. Wystarczy small talk, czułe mamrotanie półgębkiem, byle nisko i seksownie. Jak Leonard Cohen, Lou Reed, może jakaś mroczna kołysanka Nicka Cave'a z "Murder Ballads". To dobry moment na prawienie komplementów. Jeśli nie jesteś pewien, przypominamy - partnerka jest śliczna, zgrabna, gibka i dzika. Wystrzałowa.

To zarazem najgorszy moment na wypominanie potknięć, nie tylko łóżkowych. Niemiła prawda wypowiedziana w takiej sytuacji boli poczwórnie i nigdy nie zostanie zapomniana. Jeśli przypadkiem ona coś chlapnie, zbądź to milczeniem, a wygrasz moralnie. O niedociągnięciach najlepiej porozmawiać podczas klasycznej kłótni w kuchni.

Seks, seks i po seksie: after party Seks, seks i po seksie: after party fot. Dmitriy Shironosov/Shutterstock.com

Jedzenie: seks wymaga kalorii

Ależ owszem, czemu nie. Kaloriożerny seks wzmaga apetyt. Czekoladki albo owoce wydają się najbardziej stosowne. Pomogą też w sytuacji, gdy rozmowa się nie klei (bo z pełną buzią się nie mówi). Nie zapomnij przy okazji o uzupełnieniu płynów. Może szampanik plus truskaweczki? Konsumpcja może być też wstępem do drugiej tury łóżkowej potyczki.

Proponujemy patent na Basinger i Rourke'a z "9,5 tygodnia". Miejsce akcji: podłoga, najlepiej w kuchni. Czas: 3 minuty. Narzędzia: otwieracz do konserw, łyżeczka. Składniki i sposób podania: owoce, galaretka, dla kontry papryczka - aplikujesz doustnie. Mleko perwersyjnie spływa po jej ciele. Spłukujesz prysznicem z wody gazowanej. Miód z języka spływa na uda...

Seks, seks i po seksie: after party Seks, seks i po seksie: after party fot. Krivenko/Shutterstock.com

Ale papieros - niekoniecznie

Staropolskim zwyczajem - papieros. Można, jeśli naprawdę chcesz, jej to nie przeszkadza, a popielniczka stoi koło łóżka. Jeżeli którykolwiek z warunków nie jest spełniony, lepiej się powstrzymaj, bo szkoda zdrowia, dziewczyny i pierzyny.

Nie sprawdzaj też komórki, nie odpalaj telewizora, nie chrap ani nie znikaj z gazetą na kwadrans w kiblu, bo cały czar pryśnie!

Więcej o: