10 rzeczy, które zabierze ci kobieta

Zmieniłeś status z 'wolny' na 'w związku'? No, nareszcie, gratulacje, chłopaku niebieski ptaku! To zobacz teraz, co tracisz...
10 rzeczy, które zabierze ci kobieta: zmiana trybu życia 10 rzeczy, które zabierze ci kobieta: zmiana trybu życia fot. djgis/shutterstock.com

Zmiana trybu życia

1. Używki

Zerwany film? Nocne powroty tanecznym krokiem? Brak umiarkowania i inne grzechy główne. Nic z tego. Z niewiadomych przyczyn twój chwalebny hedonizm popularnego utracjusza partnerka postrzega jako przywarę, którą należy tępić butem niczym prusaki.

2. Flirt & podryw

To raczej oczywiste. Rozstajesz się z rolą towarzyskiej gwiazdy wieczoru i nie schlebiasz (fakt, że prostym) gustom nowo poznanych dziewczyn. Gdy partnerka złapie cię za rękę, twoja pozycja w bohemistycznym środowisku momentalnie spadnie. Automatycznie zmniejsza się szansa na poznanie tej innej jedynej - jeszcze piękniejszej i mądrzejszej.

3. Koleżanki

I nie będzie nawet wypadów ze starymi kumpelami. Zapomnij też o wieczornych esemeskach oraz czacie na fejsie. Ukochana nie jest głupia, dobrze wie, że zjawisko platonicznej przyjaźni damsko-męskiej nie występuje w przyrodzie... Twoje "przyjaciółki" będą musiały to zrozumieć. Więc znajdą sobie innego przyjaciela.

4. Kumple

Co gorsza, tracisz kontakt z kolegami. - Jak to, nie spędzimy dziś romantycznego wieczoru przy "Tańcu z gwiazdami" jak co tydzień? - Znowu grasz w "FIF-kę" z tymi debilami? - Nie wierzę, że będziecie się uczyć do kolosa!. Smak piwa zostanie mglistym wspomnieniem...

10 rzeczy, które zabierze ci kobieta: utrata podstawowych wolności 10 rzeczy, które zabierze ci kobieta: utrata podstawowych wolności fot. katalinks/shutterstock.com

Utrata podstawowych wolności

5. Wolność słowa

Nie, nie możesz mówić tego, co myślisz. Prawisz to, co ona chce usłyszeć. "Tak dobrze ci w tej sukni". "Twoja mama to fajna babka, a twój stary taki jary". "Nawet jeśli kosztował majątek, ten garnek znakomicie pasuje do naszej kuchenki".

6. Niezależność finansowa

"Co twoje, to moje" - nie będziecie się przecież liczyć na karteczce. To może mieć swoje dobre i złe strony, zależy czyj portfel jest bardziej wypchany. Tak czy siak, jeśli przepijesz pensję w jeden wieczór - co ci się przecież należy i do czego masz konstytucyjne prawo - nie będzie zadowolona.

7. Możliwości decyzyjne

Zamierzałeś byczyć się jak co roku z browarem na plaży? Rozwijać karierę wieczorowego brydżysty? Szkolić się na desce (na kółkach, z żaglem, latawcem albo wiązaniami)?

He, he, he. Będziesz posuwał z plecakiem po Tatrach, wymijając innych ceprów i oscypki, podszkolisz się w kuchni i nauczysz zmywać garnki, no i poznasz na pamięć serialową ramówkę.

10 rzeczy, które zabierze ci kobieta: warto? 10 rzeczy, które zabierze ci kobieta: warto? fot. Lightspring/shutterstock.com

Koniec końców

8. Ubrania

Żegnajcie rozciągnięte t-shirty i stare jeansy (a tak lubiłeś leczyć w nich kaca w sobotni poranek/południe/wieczór)! Żegnaj lansiarska marynarko (a tak przyciągała wzrok pięknych dziewczyn)!  Witajcie... cokolwiek. Będzie "cokolwiek", byle było inne. Ona wybierze ci styl i ubrania. Kupi koszulę na imieniny i spodnie pod choinkę. Będą symbolizowały zwycięstwo. Jej zwycięstwo (ty jesteś łupem).

9. Mieszkanie

PlayStation w kącie, bo nie komponuje się z wazonem. Pozmywane naczynia. Bazylia na parapecie. Kapcie na półce. Opuszczona deska. Gdzie jest twój kurz, gdzie jest twój dom?

10. Zrywanie

Jeśli postawiłeś wszystko na jedną kartę i nawet zmieniłeś status na fejsie, zerwanie nie będzie już takie proste. Jej przyjaciele są twoimi przyjaciółmi, w twoim kubku jest jej szczoteczka, chodzi po twoim domu w twoich T-shirtach... Proces nie jest nieodwracalny, lecz drzwi do wolności nie stoją już otworem. Trzeba będzie wyważać. Jesteś uwięziony.

No ale...
...Przecież w pewnym wieku trzeba się ustatkować. I zamiast rozpaczliwie szukać wolności, lepiej zwalczać trudności. Zamiast go niszczyć, popracuj lepiej nad ożywianiem związku.

Więcej o:
Komentarze (25)
10 rzeczy, które zabierze ci kobieta
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: mm

  Oceniono 22 razy 18

  Jeśli przepije całą pensję w jeden wieczór, do czego zresztą ma konstytucyjne prawo to ma tez konstytucyjne prawo do tego, żeby z tego, co mu zostało utrzymać się do końca miesiąca. W końcu jest dorosły.

 • miskejt

  Oceniono 29 razy 17

  Gratuluję autorowi artykułu, naprawdę. Gratuluję że udało mu się odzyskać sprawność w palcach po tej masakrze jaką musiała mu sprawić jakaś kobieta, że napisał taki artykuł. Najwyraźniej przez cały okres związku był niemą pi***, po czym kobieta porzuciła go, wbijając obcas w przyrodzenie. Jednocześnie ufam, że tak beznadziejnych facetów o podobnych poglądach jest jak najmniej. W każdym razie- na szczęście bycie w związku o ile wiem nie jest obowiązkowe ani regulowane żadną ustawą, pozostaje więc żyć pełnią życia czatując na fejsie z pseudokumpelami ( o których pewnie autor ślini się, by móc się z którąś przespać) oraz 'wracanie zataczającym krokiem w środku nocy'. Pełnia życia, e viva l'arte. naprawdę.

 • wentyl77

  Oceniono 21 razy 9

  Jeśli chodzi o związek z suką, to w pełni się zgadzam, ale chyba mówimy o kobietach?
  Facet o zdrowych zmysłach unika tego jak ognia, bo jak ktoś mądry kiedyś powiedział:
  W małżeństwie zostają pomnożone obowiązki i podzielone przez 2 prawa...

 • Gość: nik

  Oceniono 15 razy 9

  szkoda że nie ma gwiazdek, chętnie bym ocenił na bardzo słabe lub niżej..

 • monty_loverman

  Oceniono 24 razy 8

  Nie no, chwila, stop!
  Co to ma być? Istotą szczęśliwego związku jest to, że wiele wnosi do mojego życia.
  Ja rozumiem kompromisy. Ale jeżeli dochodzimy do tego, że z jej powodu muszę rezygnować z tego co kocham, z moich przyzwyczajeń które dają mi radość, a nawet z kontaktu ze znajomymi - to chyba jest już niewola. A nie kompromis. Związek oparty na żądaniach jednej ze stron i wyrzeczeniach drugiej to najkrótsza droga do rozwodu i tragicznego finału, z ciągnięciem dzieci po sądach włącznie.

  Niech żadna kobieta nie wlezie Ci na łeb. Niech żadna kobieta nie sprawi byś porzucił swoje pasje, swoje przyjaźnie, swoje ambicje. Niech żadna kobieta nigdy nie osiągnie nad Tobą takiej władzy, że zgodzisz się pracować ponad siły by spełnić jej zachcianki. Niech żadna kobieta nie szantażuje Cię brakiem seksu, zdradą i odejściem. Niech żadna kobieta nigdy nie odważy się podnieść na Ciebie ręki. Niech żadna kobieta nigdy nie będzie miała możliwości skłócenia Cię z Twoją rodziną, zabrania Ci Twoich dzieci. Niech żadna kobieta nigdy nie wpędzi Cię w depresje, na skraj przepaści, w myśli samobójcze, nałogi.

  Uważaj kogo zapraszasz do swojego świata. Bądź wybredny. Poddawaj testom i przyglądaj się wynikom. Sprawdzaj możliwość zaniku jej zalet i możliwość rozwoju jej wad. Nie wkładaj pierścionka na palec, który za kilka lat może kazać Ci wynieść się won z Twojego domu.
  zdobywaj-kobiety.pl

 • halinao21

  Oceniono 14 razy 8

  -Gubimy w kobiecie człowieka,namawiając ją,by robiła wszystko,by przypodobać się mężczyźnie-
  /Krystyna Kofta/

  -Dlaczego od dnia założenia obrączki na palec zobojętnienie też ma się stać uprawomocnione-
  /Z.Gerlach/

  -Do dojrzałości trzeba dojrzeć-
  /Krystyna Janda/

 • Gość: o_O

  Oceniono 8 razy 6

  FREEEEEDOOOOOOOOM!!!

 • e-droczek

  Oceniono 13 razy 1

  "I zamiast rozpaczliwie szukać wolności, lepiej zwalczać trudności. Zamiast go niszczyć, popracuj lepiej nad ożywianiem związku." - uśmiałem się :D To pisała jakaś kobieta czy przeprogramowany facet?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX