Pierwsza randka: podbij serce dziewczyny

Najważniejsze oczywiście jest uczucie. Ale czasami mężczyzna nie wie, jak pokazać dziewczynie to, co czuje. Oto garść porad co zrobić na pierwszym spotkaniu we dwoje. O czym świadczą gesty dziewczyny i jakie komunikaty wysyła jej ciało. Czyli techniczne szczegóły, od których może zależeć, czy podbijesz jej serce.
1 Przyjaźń damsko-męska może istnieć... Przyjaźń damsko-męska może istnieć... fot. Shutterstock

Pierwsza randka: dobrze wybierz miejsce

Ofiara wypatrzona i - przynajmniej częściowo - usidlona. Teraz trzeba ją wyprowadzić na zewnątrz i przejść przez horror pierwszej randki, na której zwykle decydują się dalsze losy znajomości. Pół biedy, jeśli ci nie zależy. Idziesz sobie wtedy spokojnie i dajesz się ewentualnie uwieść. Gorzej, gdy zależy ci bardzo, jeszcze gorzej, gdy piekielnie. Gdy wzrasta poziom pragnienia, rośnie też, niestety, poziom komplikacji.

Dla nieco nieśmiałych, bardzo młodych oraz wszystkich, którzy nie są pewni na mur-beton, że zainteresowanie w tej parze rozkłada się równomiernie, dobra rada: nie wybierajcie na pierwsze spotkanie nastrojowych, romantycznych knajpek czy kawiarni. Łatwo wtedy o absolutny randkowy horror, czyli siedzenie z lekko głupawymi minami w kompletnej ciszy. Pozostaje tylko się modlić o przyjście kelnera.

Wybierz raczej miejsce, w którym coś się dzieje, jest ruch, żarty i śmiechy. Albo takie, o którym wiesz, że ją interesuje. Gdzie będziecie się musieli trzymać razem i stworzycie, chcąc nie chcąc, osobną grupę, i gdzie możliwy jest i akceptowany kontakt cielesny przekraczający barierę przestrzeni osobistej. Takie miejsca to, w zależności od upodobań: kino, muzeum lub galeria z dobrą wystawą, lodowisko itp. W takiej sytuacji możesz również wyraźniej odczytywać nieświadome komunikaty wysyłane do ciebie przez jej ciało.

Dobrze wam idzie, jeśli ona:

- często i chętnie wpuszcza cię w swoją osobistą przestrzeń,

- wykorzystuje przypadkowe okazje, żeby cię lekko dotknąć w ramię, klatkę piersiową lub dłoń,

- szuka cię wzrokiem, gdy tylko znikasz na chwilę z jej pola widzenia,

- stara się stać frontem do ciebie, tak jakbyście mieli się zetknąć.

2

Pierwsza randka: czytaj mowę jej ciała

randki, podryw, dziewczyny, Pierwsza randka: podbij serce dziewczynyJeśli już popełniłeś ten błąd, i choć jesteś nieco nieśmiały lub małomówny, zaprosiłeś swoją wybrankę na pierwszą randkę do restauracji, w której jedyny możliwy kontakt to konwersacja, zwracaj baczną uwagę na to, co ci mówi jej ciało.

Jeśli zaobserwujesz, że ona:

- siedzi zgarbiona,

- bębni palcami po stole,

- stuka palcami stopy o podłogę lub trzyma nogi skrzyżowane w kostkach,

- nie patrzy ci w oczy, unika twojego spojrzenia, nie dąży w żaden sposób do kontaktu wzrokowego, wtedy...

UCIEKAJ!

Dziś nic z tego nie będzie, szczególnie gdy wystąpiły wszystkie lub większość opisanych objawów. Przy mniejszym ich skumulowaniu możesz się jeszcze postarać coś uratować. Przede wszystkim pamiętaj, żeby nie wchodzić w jej przestrzeń osobistą, to może w takim przypadku jedynie zaszkodzić. Nie pochylaj się za blisko, nie staraj się muskać czubkami palców jej dłoni, twarzy lub szyi, nie chwytaj jej za rękę, nie przytrzymuj dłoni. Wszystkie takie gesty, bardzo przecież niewinne, w określonej sytuacji odczytywane są jako przekroczenie granicy przestrzeni osobistej i wywołują zamiast spodziewanych efektów jedynie gniew lub prowokują reakcje obronne, na przykład wycofanie.

Natomiast - uśmiechaj się zawsze, gdy uda ci się zwrócić jej uwagę. Nawet jeśli po spotkaniu dojdzie do wniosku, że było piekielnie nudne, to ty zostaniesz w pamięci jako sympatyczny i zbudujesz sobie w ten sposób szansę na następny kontakt. Spróbuj też poprzez zadawanie pytań zainteresować ją konwersacją. To zmusza do patrzenia w oczy. Nie poruszaj tematów intymnych, nie mów w takiej sytuacji o swoim zaangażowaniu - wszystko jedno uczuciowym czy seksualnym - to najgorszy moment na takie objawienia i pertraktacje. Staraj się jak najczęściej powtarzać jej imię, to przyciąga uwagę i tworzy bardziej osobistą aurę, rzuć jakiś komplement, ale głównie staraj się odkryć temat, który będzie jej bliski. Na nic więcej na razie nie możesz sobie pozwolić.

randki, podryw, dziewczyny, Pierwsza randka: podbij serce dziewczynyJeśli natomiast ona:

- przechyla głowę w bok,

- patrzy ci w oczy,

- bawi się swoimi włosami,

- śmieje się często i zawsze wtedy, gdy i ty się śmiejesz, a do tego odchyla głowę do tyłu,

- oblizuje wargi ze strony lewej na prawą,

- odsłania przeguby dłoni, czyli miejsca delikatne, które lubią być głaskane i w których łatwo wyczuć przyspieszony puls,

- bawi się kieliszkiem lub filiżanką , przesuwając palce po krawędzi lub po nóżce, wtedy...

 

Masz zielone światło!

Jeśli w dodatku zaobserwujesz, że wkłada i wyjmuje nogę z buta lub naprzemiennie krzyżuje nogi, zakładając jedną na drugą - to już właściwie nic nie musisz.

Warto także wiedzieć

- Kobieta, która w czasie rozmowy lub stojąc samotnie, splata dłonie poniżej brzucha w ten sposób, że dłonie tworzą trójkąt, nieświadomie wysyła bardzo wyraźną informację. Brzmi ona: jestem zdrowa, moja macica jest pusta, jestem gotowa do zapłodnienia. Ten trwający niekiedy zaledwie kilka sekund gest ma przyciągnąć uwagę mężczyzn gotowych na to, żeby być ojcami.

- Kobieta, która flirtuje, zdobywa, bawi się, uwodzi i zależy jej jedynie na powodzeniu lub rozładowaniu napięcia seksualnego, stara się zwrócić uwagę na inne partie swojego ciała; eksponuje usta, wargi, piersi i pupę.

Komentarze (30)
Pierwsza randka: podbij serce dziewczyny
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  Gość: hahaha

  Oceniono 114 razy 110

  Mezczyzna, ktory w czasie rozmowy lub stojac samotnie, obejmuje jadra w taki sposob, ze lekko je unosi do gory, wysyla bardzo wazna informacje. Brzmi ona: jestem zdrowy, moje jadra sa pelne, jestem gotowy do ich wyproznienia. Ten trwajacy niekiedy zaledwie kilka sekund gest, ma przyciagnac uwage kobiet, gotowych do zaplodnienia.

 • avatar

  sunim

  Oceniono 55 razy 51

  Znakomity tekst. Wybitny. Tylko bym uzupełnił...

  Jak dotyka językiem podniebienia i robi się wilgotna w kroczu to niechybny znak, że jesteś na kursie i na ścieżce... Gdy zacznie się oblizywać wyzywająco, obnażać piersi, dotykać stopą twojego krocza czy nawet łapać za twoje przyrodzenie (być może wpychając je sobie do buzi) to znaczy że jest zielone światło!
  Można lądować, nawet gdy kobieta nie da znaku górnymi kończynami, że macica jest akurat pusta.

 • avatar

  ami_lii

  Oceniono 37 razy 35

  Może ja wam powiem jak się NIE zachowywać na randce, na podstawie mojej ostatniej koszmarnej randki. O kolesiu (lat 27, znajomy przyjaciółki) można by książkę napisać!

  1. Jeśli planujesz kłamać na temat swojego miejsca pracy/studiów/zainteresowań tak żeby bardziej zaimponować dziewczynie, lepiej przygotuj wszystko co zamierzasz powiedzieć, żeby nie wyszło że przez "studenta filozofii" rozumiesz "miałem filozofię w liceum, straszne nudziarstwo", przez filmy komediowe rozumiesz "filmy z dużą ilością krwi, flaków i najlepiej jak pokazują odcinane kończyny" a przez pacyfizm rozumiesz "Ogólnie to jestem za pokojowym rozwiązaniem konfliktów ale ten koleś nabijał się z <tu wpisz przyczynę" i po prostu musiałem mu przypi...olić!"
  2. Jeśli dziewczyna się zapyta dlaczego zgodziłeś się na randke/dlaczego ją zaprosiłeś, odpowiedź "Bo wszyscy kumple mają już laski do obsciskiwania i śmieją się ze mnie" jest absolutnie błędną odpowiedzią.
  3. Nigdy nie opowiadaj o swoich byłych. Zwłaszcza jeśli miałeś ich 8 i zwłaszcza jeśli nie planujesz mówić o nich nic miłego. To samo dotyczy opowiadania o rodzicach - jeśli nie planujesz mówić nic miłego o nich, lepiej nic nie mów.
  4. Opowiadanie o pracy w markecie jest okej. Opowiadanie o tym że wziąłeś tą pracę tylko dlatego że do innych musiałbyś poprawić maturę a tobie się nie chce, nie jest okej.
  5. Jeśli dziewczyna mówi że nie lubi palaczy : twierdzenie że palisz bo papierosy są dużo mniej kłopotliwe od kobiet nie jest prawidłową odpowiedź.
  6. Opowiadanie że chciałbyś mieć własną rodzinę jest okej. Opowiadanie że chcesz mieć własną rodzinę w ciągu dwóch lat bo "przez papierosy znacząco spada jakość moich plemników" nie jest okej. Jeśli dziewczyna zapyta się dlaczego wobec tego palisz, patrz pkt 5.
  7. Równouprawnienie przy płaceniu jest okej. Domagać się przy dziewczyna zapłaciła za ciebie bo wydałeś pieniądze na grę komputerową NIE JEST okej.
  8. Wszelkie niedwuznaczne komentarze dotyczące wyboru jedzenia, ZDECYDOWANIE nie są okej. Zwłaszcza wypowiadane w sali pełnej ludzi.

  Jeśli dziewczyna po ostatniej wypowiedzi nagle przypomniała sobie o bardzo ważnym spotkaniu i zaczyna się żegnać :

  9. Robienie "dziubka" licząc na całusa w usta nie jest okej.
  10. Tak samo jak wszelkie komentarze "No i widzisz dlaczego uważam że papierosy są lepsze od kobiety!"
  11. Uważanie że dziewczyna zapomniała dać ci numeru telefonu i wobec tego branie go od wspólnego znajomego, zaskakiwanie ją telefonami w których opowiadasz że zrobiłeś horoskop dla par i wynika z niego że jesteście idealnie dobrani i naleganie na kolejną randke, może skończyć się tak że ona się owszem z tobą umówi, ale po to by A. Dopilnować że skasujesz jej numer telefonu i B. Powiedzieć ci kilka nieuprzejmych słów na twój temat, ewentualnie dać ci w mordę.

  Na razie mam dość randek.

 • avatar

  gitmajonezkufa

  Oceniono 29 razy 29

  Do udanej randki potrzeba 2 rzeczy.

  1.Nastawienia się, że to nie jest randka, że to tak na prawdę zwykłe, luźne spotkanie. Najlepiej ze strony obojga ludzi.
  2.W miarę zadbanego wyglądu.

  Byłem na kilku spotkaniach z takim nastawieniem i efekty w mojej opinii są świetne. A nie jakieś tam zastanawianie się czy jego gest nie znaczył to czy tamto.

 • avatar

  Gość: Andrew

  Oceniono 21 razy 19

  pitu pitu sraty taty, hej patrz jestem gotowa do zapłodnienia - randka pierwsza , buahahahahah

 • avatar

  condor82

  Oceniono 23 razy 17

  Raz byłem z dziewczyną na randce i chciałem ją potrzymać za rękę.Po chwili zapytała czy jej się zdaje czy badam jej tętno na t promieniowej...Zboczenie zawodowe.

 • avatar

  konto_live

  Oceniono 31 razy 15

  poza niezawodnym sposobem - mieć kasę jest też sposób dla golców:

  należy babę często tłuc a potem przepraszać i mówić, że się zmienisz - one to kochają, nawet kasy wtedy mieć nie musisz, będa cię miały za macho

 • avatar

  kabel1111

  Oceniono 20 razy 12

  i Wy takie "rady' łykacie? Naprawde sami nie wyczuwacie w czasie randki czy rozmowa sie klei itd? Ludzie co z wami? Co ja tu w ogóle pacze za pierdoły?

 • avatar

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX