Co Polacy kupują w sex shopach online? [RAPORT]

Seksu nie trzeba reklamować, bo jak mówią spece od marketingu - sex sells. Ale nawet ta pierwotna potrzeba jest podatna na różne mody, przez co konkurencja na rynku erotycznych gadżetów jest bardzo zaciekła. Na które z nich Polacy mieli największą chrapkę w ciągu ostatniego roku? Statystyki budzą rumieńce i łamią utarte stereotypy.
Sex shop Sex shop fot. Jacqueline Abromeit / shutterstock.com

Kim są klienci?

Polacy najwyraźniej przestali już traktować sex shopy miast jako coś nienormalnego, wulgarnego czy zakazanego. Szacuje się, że w 2013 r. polskim dystrybutorom udało się sprzedać rozmaitego typu frywolny asortyment za łączną sumę 10 mln zł. Czy to dużo? Cóż, biorąc pod uwagę skalę globalnego rynku erotycznych zabawek - szacowany na aż 15 mld dol. - można się spodziewać, że polska branża erotyczna ma jeszcze w porównaniu do "zgniłego Zachodu" sporo do nadrobienia.

Okazuje się też, że przez ostatnie lata coraz więcej osób w Polsce woli kupować erotyczne gadżety w internecie - prawdopodobnie przez większy komfort i anonimowość, które mogą zapewnić im zakupy online. Siłą rzeczy, właściciele wirtualnycn sex shopów, przy okazji rozwijania swego różowego biznesu, dorobili się sporej wiedzy na temat erotycznych zachcianek Polaków, po którą postanowiliśmy sięgnąć.

Z informacji zebranych z przepytanych przez nas sklepów (sklep-intymny.pl, erozkosz.pl, sexshop24.pl, swiatdoznan.pl) wynika, że obie płcie zamawiają ich asortyment prawie równie chętnie: nieco ponad 54 proc. klientów to mężczyźni, a prawie 46 proc. kobiety.

Dokładnie jedna trzecia zamówień pochodzi od osób pomiędzy 25 a 34 rokiem życia. Druga największa grupa wiekowa wśród klientów ma 18 - 24 lata (ponad 27 proc.). Aktywność kupujących wraz z ich wiekiem (i za pewne też częstotliwością korzystania przez nich z internetu) nieco się zmniejsza: osoby w wieku 35 - 44 lat stanowią 15,5 proc. klientów, 45 - 54 już 12,5 proc., a grupy w wieku 55 - 64 lata oraz 65+ składają w sex shopach online odpowiednio po 5,5 proc. wszystkich zamówień.

Znamy też miejsca, skąd drogą elektroniczną napływa najwięcej zamówień. O ile najwyższe pozycje najludniejszych miast w Polsce, czyli Warszawy (23,7 proc. zamówień) i Krakowa (6,3 proc.) nie powinny dziwić, to w dalszej części zestawienia dowiadujemy się już, że np. statystyczny mieszkaniec Poznania (z którego pochodzi 5,8 proc. zamówień) nieco chętniej sięga po kulki gejszy i rozmaite lubrykanty, niż np. mieszkaniec nieco większego Wrocławia (4,7 proc. zamówień) czy Łodzi (3 proc.).

Dziękujemy za pomoc w zrealizowaniu materiału firmie Sklep-intymny.pl

Zdjęcie Pompka do penisa ToyJoy Zdjęcie Quality Sex Lab Żel powiększający penisa PeniSizer Gel Zdjęcie Ruf Krem powiększający członka - HOT VIAGRIN PENIS POWER 50ML
Pompka do penisa ToyJoy Quality Sex Lab Żel powięks... Ruf Krem powiększający czło...
Porównaj ceny ? Porównaj ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info
Sex shop Sex shop fot. Pavel L Photo and Video / shutterstock.com

Polak w sex shopie wie, czego chce

Według obserwacji sprzedawców, w ostatnich latach wiele się o gadżetach nauczyliśmy i coraz tę chętniej wiedzę pogłębiamy... Podczas gdy jeszcze kilka lat temu erotyczny prezent kojarzył się głównie z seksowną bielizną, obecnie bodystocking ulokował się dopiero na siódmym miejscu tylko w jednym z przepytanych sex shopów.

- Część klientów taką bieliznę już po prostu posiada i teraz chce spróbować czegoś nowego - mówi Łukasz Świętochowski, właściciel marki Sklep-intymny.pl. - Polacy coraz śmielej i bardziej otwarcie mówią o swoich potrzebach i fantazjach, konsekwentnie dążąc do ich realizacji - dodaje.

Świętochowski zwraca też uwagę, że jeszcze parę lat temu przebojem w polskich sex shopach były rozmaite gry erotyczne. Teraz już klienci prawie o nie nie pytają, prawdopodobnie przez to, że sami mają najlepsze pomysły na poprowadzenie zabawy we dwoje.

- Coraz szybciej przechodzą po prostu do sedna - wyjaśnia. - I co ważne tutaj, doceniają rekreacyjną stronę seksu i chcą maksymalnie poprawić jakość swojego życia seksualnego. Jak bardzo widać to po sex zakupach Polaków ze specyfikami typu żel opóźniający wytrysk czy środki poprawiające erekcję w roli głównej. Stres i związane z nim problemy intymne to niejako znak naszych czasów - mówi Łukasz Świętochowski.

Zdjęcie Kulki Gejszy Sexy Liebeskugeln Silikon Toys Zdjęcie Kulki gejszy Shake it Zdjęcie SEVEN CREATIONS KULKI GEJSZY W ELEGANCKIEJ MUSZELCE 3000004547
Kulki Gejszy Sexy Liebeskug... Kulki gejszy Shake it SEVEN CREATIONS KULKI GEJSZ...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info
Sex i dr Google Sex i dr Google fot. dencg / shutterstock.com

Doktorze Google pomóż! Sex shopy jak apteki

Samodzielne diagnozowanie z najpopularniejszym doktorem świata - czyli dr-em Google -przyprawia prawdziwych lekarzy o dreszcze. Również właściciele internetowych sex shopów szybko zauważyli to, o czym alarmują seksuolodzy: dla większości Polaków internetowa wyszukiwarka stała się lekarzem pierwszego kontaktu, jeśli chodzi o "te" sprawy.

Tak jak dr Google jest konsultowany jako pierwszy w sprawach intymnych, sex shop coraz częściej jest traktowany jak apteka, a lekarz specjalista to pogotowie ratunkowe, gdzie panowie trafiają dopiero wtedy, gdy wszystko zaczyna się walić, a nieudane życie erotyczne rujnuje związek. 
Wychodząc naprzeciw tym trendom, sklepy z akcesoriami erotycznymi coraz częściej reklamują się Trusted Shops oraz produktami uznanych producentów, o dobrej jakości.

Wielu klientom leczenie się u dr-a Google tymczasem odpowiada, bo faktycznie tam, gdzie problem z erekcją nie wynika np. z niezdiagnozowanej cukrzycy albo raka kręgosłupa, pomoc zakupionych w sex shopie żelów, sprayów, lub ziołowych okazuje się skuteczna. I klienci z czystym sumieniem polecają owe specyfiki swoim znajomym.

Świetnie widać to w udostępnionych przez sklepy statystykach. Aż 37,5 proc. , czyli 15 na 40 miejsc na zebranych przez nas rankingach TOP 10 sklepów z akcesoriami erotycznymi zajmują środki wzmacniające lub przedłużające erekcję.

Zdjęcie cobeco Żel Opóźniający Wytrysk 50ml Zdjęcie Quality Sex Lab Żel opóźniający wytrysk Last Longer Gel - 150ml Zdjęcie System JO Prolonger żel opóźniający wytrysk 60 ml
cobeco Żel Opóźniający Wytr... Quality Sex Lab Żel opóźnia... System JO Prolonger żel opó...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info
Rozmiar penisa ma znaczenie? Rozmiar penisa ma znaczenie? fot. feiyuezhangjie / shutterstock.com

Rozmiar dla klienta ma znaczenie

Lubimy powtarzać sobie historie o tym, że nieważny jest rozmiar członka. Wiele kobiet jest nawet skorych, by to mężczyźnie potwierdzić, jednak później, w rozmowie z koleżankami dodaje: - Z drugiej strony jednak, do dużego można się przyzwyczaić...

Tak naprawdę dla większości pań bardziej interesujący niż długość jest obwód członka. I tu znów z pomocą przychodzą sex shopy. Bo o ile długość można skorygować jedynie chirurgicznie, wysuwając korzeń członka na zewnątrz (rezultat to maksymalnie 2 dodatkowe centymetry), to grubość z sukcesem poprawiają certyfikowane specyfiki.

Dystrybutorzy podkreślają, że środki takie są łatwe w użyciu, wystarczy zaaplikować je podczas gry wstępnej, by spełniły swoją rolę, a dodatkowo zastąpić mogą lubrykant. Oczywiście rezultaty nie są trwałe. Wystarcza jednak, że penis zwiększa swoją objętość wtedy, kiedy trzeba. Penisizer Gel - żel powiększający członka - zajął pierwsze miejsce w TOP 10 aż dwóch zaproszonych do ankiety sklepów.

Zdjęcie 50 SHADES OF GREY Żel wzmacniający orgazm Anastasia Steele E24225 Zdjęcie SHS Be Lover AQUA POWER 150ml Zdjęcie Lovely Lovers - kobiece libido i orgazm - LibidoUP Gel 150 ml
50 SHADES OF GREY Żel wzmac... SHS Be Lover AQUA POWER 150ml Lovely Lovers - kobiece lib...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info
sex shopy dla kobiet sex shopy dla kobiet fot. ducu59us / shutterstock.com

Kobiece love store'y

Jako, że kobiety coraz częściej biorą sex shopy szturmem ( stanowiąc już ponad 45 proc. wszystkich klientów) coraz więcej sklepów reklamuje się, używając trafiającej w ich gusty i nieco bardziej subtelnej nazwy "love store".

Czego w nich głównie szukają klientki? Lepszego orgazmu. I nie spoczną, póki celu nie osiągną. Tradycyjny artykuł pierwszej potrzeby, kupowany przez panie to lubrykant, który jednak dostępny jest obecnie w każdym markecie. Z bardziej wyszukanych akcesoriów kobiety wybierają wibratory, masażery, żele obkurczające pochwę i zwiększające doznania. Ale totalnym szaleństwem tego sezonu są kulki gejszy.

Według dystrybutorów, kulki gejszy - inaczej zwane love balls - okazały się doskonałym przełamaniem lodów między kobietami, a sex shopem. Nie tylko dają czysto zmysłową przyjemność, ale także (a może nawet przede wszystkim) dbają o zdrowie intymne, ćwicząc mięśnie Kegla. Z tego powodu okazało się, że klientki kupujące gadżety erotyczne to nie tylko te szukające większej rozkoszy, ale i spodziewające się dziecka lub próbujące wrócić do formy po porodzie czy przechodzące okres menopauzy.

Zdjęcie Odeco Wibrator Anteros Zdjęcie Wibrator Stranger Zdjęcie OVO Wibrator F8
Odeco Wibrator Anteros Wibrator Stranger OVO Wibrator F8
Porównaj ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info
Przeboje polskich sex shopów online, od lewej: żel opóźniający wytrysk, kulki gejszy, żel czasowo pogrubiający penisa, wibrator Fun Factory Gigolino Przeboje polskich sex shopów online, od lewej: żel opóźniający wytrysk, kulki gejszy, żel czasowo pogrubiający penisa, wibrator Fun Factory Gigolino Przeboje polskich sex shopów online, od lewej: żel opóźniający wytrysk, kulki gejszy, żel czasowo pogrubiający penisa, wibrator Fun Factory Gigolino

TOP 10 najczęściej kupowanych produktów

Sklep-Intymny.pl

1. Penisizer Gel - żel powiększający członka

2. Kulki gejszy

3. Last Longer Gel - żel opóźniający wytrysk

4. Libidizer - żel wzmacniający kobiece doznania

5. Last Longer Spray - spray opóźniający wytrysk

6. Exxtreme pure power - tabletki na potencję i zbyt wczesny wytrysk

7. Orgasm Stopper - spray opóźniający wytrysk

8. Power4Sex - żel na potencję

9. Fisting żel analny - żel rozluźniający mięśnie odbytu

10. Krople do napoju Spanish - afrodyzjak (z wyciągu z hiszpańskiej muchy)

Erozkosz.pl

1. Suplementy diety na erekcję

2. Kulki gejszy w cenie ok. 100 zł

3. We-Vibe II - wibrator dla par

4. Lubrykanty (najchętniej wybierana marka - Pjur)

5. Wibratory lepszej jakości o nieanatomicznym wyglądzie, klasyczne - bez dodatkowych masażerów, króliczków (czyli dodatkowego stymulatora masującego łechtaczkę)

6. Wibratory z króliczkami, także lepszej jakości, średnia cena 200 zł

7. Bodystocking

8. Masturbatory w przedziale cenowym 50 do 100 zł

9. Korki analne bez wibracji

10. Masażery łechtaczki w cenie do 100 zł

Sexshop24.pl

1. Wibrator FUN FACTORY Gigolino

2. Kulki do ćwiczeń VAGINELLE+

3. Swiss Navy żel wodny - lubrykant

4. Pierścień FUN FACTORY Flame - pierścienie dla mężczyzn umożliwiające dłuższą i silniejszą erekcję

5. Prezerwatywy PASANTE Opóźniające Wytrysk

6. Pulsator FUN FACTORY Stronic Eins - kształt wibratora, różni się rodzajem wykonywanych ruchów

7. Masturbator - DP Cocktrainer System

8. Żel nawilżający TOYFLUID - lubrykant

9. YESforLOV - Olejek do masażu

10. Krem opóźniający wytrysk RHINO

Swiat-Doznan.pl

1. Penisizer Gel - żel powiększający członka

2. Libidizer - żel wzmacniający kobiece doznania

3. We-Vibe 3 rubinowy - wibrator dla par

4. Last Longer Gel - żel opóźniający wytrysk

5. Orgasm Stopper - spray opóźniający wytrysk

6. We-vibe 2 - stymulator dla kobiet

7. Last Longer Spray - spray opóźniający wytrysk

8. Power4Sex - żel na potencję

9. We-Vibe 3 fioletowy - wibrator dla par

10. Viamax Pure Power 2 kapsułki - środek poprawiający erekcję

Dziękujemy za pomoc w zrealizowaniu materiału firmie Sklep-intymny.pl

Zdjęcie Bodystocking 90257 Zdjęcie LSDI Żel na potencję 150 ml Zdjęcie Scala WIBRATOR DLA PAR FFL 013025
Bodystocking 90257 LSDI Żel na potencję 150 ml Scala WIBRATOR DLA PAR FFL ...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info
Więcej o:
Komentarze (19)
Co Polacy kupują w sex shopach online? [RAPORT]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • kloceklego

  Oceniono 98 razy 70

  "Dziękujemy za pomoc w zrealizowaniu materiału firmie Sklep-intymny.pl"

  dziękuję za artykuł sponsorowany

 • zal.p.l

  Oceniono 198 razy 30

  Uwazam ze takie badania pokazują prawde o polskich kobietach. Ich obluda i zaklamanie jest poprostu straszne. Tyle pikiet, tyle wrzaskow o niby "sexizm" a gdy przychodzi co do czego to rasizm i sexizm polskiej baby jest zatrwazająco olbrzmi. Juz nie bede sie nawet wypowiadal o marnym wypytywaniu o dlugosc czlonka, to zupelnie tak jakby mezczyzna pytal o glebokosc pochwy kazdej kobiety. Jednak te "obsmarowywanie" za plecami, ta niewiernosc, ten zenujący brak gustu i dobrego smaku. Widac wiele prawdy pokazaly brytyjskie badania o aktywnosci sexualnej kobiet. Nie dziwie sie ze polki zajely jedno z ostatnich miejsc. Zaraz potem liczba dzieci z arabami czy murzynami. Polka traktuje sex jako sposob na zysk a to burzy wszelkie smaki, wartosci, uczucia. Ciekawe ze o zepsuciu kobiet NIE PISUJE sie zadnych felietonow. Jak dlugo potrwa jeszcze ta cisza ? Za kazdym razem pyskowka typowa dla baby w stylu "a wy co, a wy co, patrzcie na siebie" itd. Zero kompletne samokrytyki i uderzenia sie w piers za wlasne bledy.

 • nylon1

  Oceniono 49 razy 21

  Rozmiar nie ma znaczenia.
  Ważne żeby był długi i gruby.

 • bruna5

  Oceniono 125 razy 7

  Kobiety kupują na potęgę wibratory, bo ich "ogiery" z 16 cm siusiakami, kończą po max 3 do 5 minut. Po tak krótkim czasie, nie można nawet powiedzieć, że sex był nudny :)

 • roro1000000

  Oceniono 105 razy 5

  ja najbardziel lubie ciasne szparki bo mam tylko 16cm.. wszystkie klacze od razu skreslam i mówie im do widzenia.. szkoda czasu na torby sklepowe:))))))

 • Ewa Wolsztajn

  Oceniono 27 razy 1

  co kupują Polacy? hmm w sklepie intymnym o którym tu mowa wybór jest cienki, nie mają najlepszych firm produkujących wibratory np: Lelo, Jopen, JeJoue więc ja te badania mogą mówić o tym co się kupuje?

 • Gość: Ania

  0

  Sexshop.com.pI - 10 000 Produktow z calego swiata. Wysylka w 24h. Paczkomaty od 10 zl. Number 1 tygodnika Wprost.

 • Anna Gaduła

  Oceniono 1 raz -1

  Moim zdaniem era tradycyjnych sex shopów juz minęła. Coraz więsze pole w tym zakresie zdobywa internet, zarówno w zakresie zabawek erotycznych, jak i środków wspomagających potencję, takich jak IQman

 • wieloklin

  Oceniono 13 razy -3

  Prawdziwa wolność to wolny sex i rozwolnienie, jedno i drugie w fantazyjnych warunkach. Y-aaa!!! Y-aaa!!! Wszystko dla ludzi, po co tak na oczach, dzieci patrzą...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX