9 rzeczy, które musisz mieć, by podobać się kobietom

Nie da się ukryć, każda kobieta przynajmniej raz w życiu lepi sobie w wyobraźni idealnego mężczyznę. Bardzo przyjemne zajęcie, bo można go wyposażyć w dowolne parametry oraz cechy. Dodawać i odejmować. Co się kobietom w męskich przedstawicielach ludzkości podoba, może być nieco zaskakujące. Ale dla wielu także pocieszające.
Wzrost ma znaczenie Wzrost ma znaczenie fot. Marco Brockmann / shutterstock.com

Wzrost

Z badań przeprowadzonych na reprezentatywnej próbce 2000 kobiet wynika, że 70% zdecydowanie woli mieć partnera wyższego. Jako idealną uznają różnicę 10-12 centymetrów. To akurat tyle, żeby włożyć buty na obcasach i ciągle być niższą. 24% kobiet uważa, że wzrost mężczyzny nie ma znaczenia, gdy szuka się miłości, reszta jest niezdecydowana. I w ramach ciekawostki - z tych samych badań wynika, że dla kobiet, które już są w związkach, wzrost partnera przestaje mieć aż takie znaczenie. Po prostu - najpierw szuka się ideału, później zaczyna działać też chemia, a jeszcze później stają się ważne cechy charakteru. Nawiasem mówiąc, z badań wykonanych na university of sydney oraz australian national university w canberra można się dowiedzieć, że wyżsi mężczyźni cieszą się powodzeniem i jeszcze zarabiają więcej... Ale tam ludzie chodzą do góry nogami, więc co u nich się sprawdza, w europie nie musi działać.

Zdjęcie Collistar woda toaletowa dla mężczyzn Zdjęcie Lacoste Essential woda toaletowa dla mężczyzn 40ml Zdjęcie Marc Jacobs Bang woda toaletowa dla mężczyzn 50ml
Collistar woda toaletowa dl... Lacoste Essential woda toal... Marc Jacobs Bang woda toale...
Sprawdź ceny ? Porównaj ceny ? Porównaj ceny ?
źródło: Okazje.info
Budowa ciała Budowa ciała fot.Syda Productions / shutterstock.com

Budowa ciała

Średnia. Tak można podsumować setki ankiet z całego świata. Znane są teorie, że kobiety w okresie jajeczkowania stają się bardziej dostępne dla mężczyzn zbudowanych atletycznie, co ma zapewnić potencjalnemu potomstwu lepszy zestaw genów. Jednak ostatnio opublikowane wyniki badań w kalifornii sugerują, że wcale tak nie musi być. Według nich, kobiety są stałe w swoich preferencjach. Tak czy inaczej, statystyczna kobieta za pociągające uważa męskie ciało, które jest zbudowane harmonijnie, bez dużej różnicy w obwodzie między biodrami i barkami, z lekko zaznaczoną talią, bez przerostu tkanki mięśniowej, ale też bez otłuszczeń.

Zapach mężczyzny Zapach mężczyzny fot. Smart-foto / shutterstock.com

Zapach

Kobiety mają o wiele więcej receptorów odbierających bodźce dotykowe w łechtaczce, dlatego są na pieszczoty tego miejsca bardziej uwrażliwione i potrzebują delikatniejszych dotknięć niż mężczyźni na żołędzi członka. Podobnie jest z wyczuwaniem zapachów. Więcej receptorów, większa wrażliwość na zapachy. Zapach, który osobnikowi męskiemu może się wydawać lekkim wspomnieniem jego chłopięcych lat, dla kobiet może być trudnym do zniesienia odorem samca. Spoconego. To samo dotyczy używania perfum. Najlepsza recepta: skrapiać się z wyczuciem, na świeżo umyte ciało i pamiętać, że perfumy to nie jest antyperspirant.

Sztuka kochania: ratunku, jestem prawiczkiem! Sztuka kochania: ratunku, jestem prawiczkiem! fot. YanLev/shutterstock.com

Penis

Od wieków wiadomo; im większy penis, tym bardziej zadowolony jego właściciel. Kobiety - będące jedynie współużytkowniczkami tej jakże ważnej części męskiej osobowości - nie mają tak jednoznacznego stosunku do rzeczonej wielkości. Wystarczy mieć znajomego ginekologa, żeby wiedzieć, jak często pacjentki skarżą się na zbyt wielkie - ich zdaniem - członki partnerów. Obecnie (badania antropologiczne są regularnie powtarzane) średnia długość członka w erekcji wynosi 14-16 centymetrów. W badaniach w których pokazuje się kobietom wirtualne byty i mają decydować, który wydaje im się bardziej atrakcyjny i męski, zdecydowanie wybierają te zaopatrzone w dorodniejsze penisy. Ale tylko u wyższych mężczyzn i tylko do pewnego rozmiaru. Wszystko, co odbiega od średniej przestaje być atrakcyjne. Także nieproporcjonalnie duży członek doczepiony do niskiego, drobnego mężczyzny nie jest odbierany jako atrakcyjny. W eksperymencie, którego wyniki opublikowano w "proceeding of the national academy of sciences" badacze wygenerowali obrazy mężczyzn z członkami w zwisie. Dla kobiet były atrakcyjne do granicy 7,6 centymetra. Dłuższe tracą moc przyciągania.

Tyłek Tyłek fot. SashaLitt / shutterstock.com

Tyłek

Męska pupa zrobiła zawrotną karierę dopiero niedawno, na fali - przepraszam panów - emancypacji kobiet, które uznały, że po wielu latach gapienia się na ich wypukłości przyszedł czas na rewanż. Tak więc nie ma rady, trzeba ćwiczyć, żeby mieć co eksponować. Same z siebie męskie pośladki rzadko bywają jędrne, krągłe i jednocześnie nietłuste. I w historii występowały jako aktywizator pobudzenia raczej jedynie w starożytnej grecji, gdzie równie starożytni mędrcy dobierali sobie młodych chłopców z ładnymi pupami do wysłuchiwania ich filozoficznych sporów na temat istoty życia. Ale czasy się zmieniają i faktem jest, że dzisiejsze kobiety lubią rzucać na męskie pupy żarłoczne spojrzenia. Także w życiu seksualnym wzrosło znaczenie tej części męskiego ciała. Depilacja wzgórka łonowego weszła już w skład rutynowych zabiegów kosmetycznych w krajach rozwiniętych. Z pupą ciągle bywa różnie.

Ładny facet Ładny facet fot. T Anderson / shutterstock.com

Twarz

Wykonano setki badań dotyczących odbioru męskich twarzy przez kobiety. W ich wynikach da się zauważyć pewne prawidłowości. Na przykład, w krajach bogatszych, gdzie rozwinięta jest opieka zdrowotna, a kobiety są wykształcone i samodzielne, częściej jako atrakcyjne odbierają twarze delikatniejsze. Badacze tłumaczą to zjawisko bardzo prosto; kobiecie samodzielnej potrzebny jest partner, czyli osoba równorzędna, a nie łowca i obrońca, stąd szuka w twarzy ewentualnego towarzysza życia cech, które to życie mogą uprzyjemnić: wrażliwości, uprzejmości i delikatności. Oczekują błysku inteligencji w oczach i uśmiechu. Kobiety z krajów uboższych zdecydowanie uznają za atrakcyjne twarze, o których się mówi, że są typowo męskie: z mocniej zarysowaną szczęką, wyraźnymi oczodołami i ostrzejszymi rysami twarzy.

Ładne dłonie Ładne dłonie fot. AMilkin / shutterstock.com

Męskie dłonie

Ich wygląd i ruchliwość, potrafią uruchomić w kobiecie całą gamę odczuć erotycznych. Na czystość dłoni i paznokci kobiety reagują podświadomie. Zaobserwowano, że w trakcie pierwszego kontaktu przedstawicielki płci żeńskiej rzucają spojrzenia na męskie dłonie, często jeszcze zanim spojrzą w oczy lub zaraz po. Prawdopodobnie chodzi o odruchowe zakwalifikowanie: może być coś z tego, czy nie. Niektórzy mężczyźni zresztą, zupełnie nieświadomie, gdy kobieta im się podoba, tak manewrują dłońmi, żeby ewentualna partnerka mogła je obejrzeć dokładnie. To odruch. Pobudzają wykonywane nawet absolutnie poza sytuacjami seksualnymi głaszczące ruchy - choćby przesuwanie palców wzdłuż szklanki lub kieliszka, lekkie pogładzenie po nadgarstku lub ramieniu. Brudne dłonie odstręczają od seksu i jest to jak najbardziej prawidłowa reakcja organizmu, który broni się przed wniknięciem bakterii.

Co ciekawe - nadmiernie zadbane męskie dłonie, z wyraźnym manikiurem, przestają być atrakcyjne.

Zdrowy mężczyzna Zdrowy mężczyzna fot. Sogno Lucido / shutterstock.com

Zdrowie

W pierwszych kontaktach przyciągająco działa wszystko, co świadczy o zdrowiu, a jest podświadomie notowane. Odpychają sygnały zaburzeń. Duży brzuch to nie tylko wada estetyczna. To przede wszystkim sygnał, że potencjalny partner jest zagrożony poważną chorobą i możliwością nagłego zejścia, nie dba o higieniczny tryb życia. To samo dotyczy ubytków w uzębieniu. W polsce plagą jest brak piątek! Sam właściciel w lustrze tego nie widzi... Ale kobieta zobaczy od razu. W krajach bogatych niepełny uśmiech to informacja dotycząca statusu społecznego.

Dobry humor Dobry humor fot. Everett Collection / shutterstock.com

Humor

I w końcu to, co najważniejsze: poczucie humoru. To prawdziwe wynikające z inteligencji, a objawiające się dowcipem sytuacyjnym i dystansem do samego siebie. Opowiadanie żartów znalezionych w internecie nie wchodzi w skład poczucia humoru absolutnie. Każdy z wielkich uwodzicieli wcześniej czy później dochodził do tego samego: jeśli potrafisz rozbawić partnerkę w kryzysowej sytuacji, masz kobietę.

Więcej o:
Komentarze (96)
9 rzeczy, które musisz mieć, by podobać się kobietom
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • ciumcia

  Oceniono 702 razy 604

  Wyobrażacie sobie taki artykuł o kobietach? "Cycki - muszą być jędrne, kobieta nie może być płaska. Dupa - żadnego cellulitu!" Zaraz by się podniósł ryk Agory o przedmiotowym traktowaniu kobiet.

 • mariuszg2

  Oceniono 290 razy 198

  " jeśli potrafisz rozbawić partnerkę w kryzysowej sytuacji, masz kobietę."

  kobietom w kryzysowej sytuacji wyłącza się poczucie humoru... reaguje panicznie a próba rozładowania kryzysu kończy się zwykle jegoeskalacją - zwłaszcza gdy żart dotyczy jej wyglądu, ubioru lub mamy :P

 • Roman Kędra

  Oceniono 217 razy 167

  1. pieniądze,
  2. forsa,
  3. kasa,
  4. szmal,
  5. pieniądze taty,
  6. pieniądze mamy,
  7. forsa rodzeństwa,
  8. NIEOGRANICZONY DOSTĘP DO PKT 1 - 7.

 • foryou22

  Oceniono 139 razy 131

  To jak z zakupami wybieramy sie mając jakieś oczekiwania, potem w sklepie wybieramy,wybieramy a na końcu i tak bierzemy to co jest dostepne!

 • ksobier

  Oceniono 78 razy 68

  Kufer. Sprawdziłem te punkty i nie wiem co moja żona we mnie widziała/widzi ;). Nawet wypchanego portfela nie miałem.

 • sunim

  Oceniono 146 razy 68

  Sorry...najważniejsze trzy rzeczy to: pieniądze, władza/sukces oraz sposób prezentacji siebie (odpowiedni do sytuacji i kobiety, ale zawsze ostatecznie pewny siebie i kontrolujący sytuacje). Te rzeczy się łączą i posiadanie jednej z nich pomaga w innych. Reszta jest mało istotna. Kobity same lecą.

  Oczywiście można próbować wyrywać na zbitego pieska - ofiarę lub romantycznego (działa u nastolatek), na chłoptasia z buzią i rączkami, na ogiera z wielkim fiutem albo na inne przymioty fizyczne. Ale z reguły nie ma to takiego przełożenia jak rzeczy najważniejsze. A wyniki ankiet... hehehe...

 • magnolia_33

  Oceniono 90 razy 66

  Jako kobieta się wypowiem.

  Najbardziej z fizyczności zwracam uwagę w mężczyznach na twarz. Reszta ma znaczenie drugorzędne. Wyższy, niższy - nie odgrywa to u mnie dużej roli. Podobnie jak nie musi być super wysportowany. Jeśli chodzi o cechy charakteru - spokojny, zrównoważony, rozumiejący innych ludzi, zdolny do głębszych uczuć, z poczuciem humoru.

  Znam jednak kobiety, które mają zupełnie inne upodobania i klasyfikacja cech będzie u nich wyglądać zupełnie inaczej. Są na przykład kobiety, które jeśli chodzi o wygląd ogromne znaczenie przywiązują do wzrostu i nie wyobrażają sobie związku z kimś niższym. Są takie, które cenią sobie w mężczyznach jędrne pośladki. Jeszcze inne patrzą na zadbane dłonie. Podobnie jest z osobowością. Nie ma jednego wzorca czy ideału mężczyzny, wbrew pozorom kobiety nie szukają w mężczyznach ideałów z gazet, ale swojego własnego ideału.

  Także spokojnie Panowie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX