Sztuka podrywu w samolocie [instrukcja krok po kroku]

Bezmyślne gapienie się przez okno? To dobre dla emerytów, a nie nakręcanych testosteronem facetów jak my. Długa podróż? Wspaniale. To okazja do tego, aby poznać nowe kobiety i poflirtować z nimi. Czy tylko po to, żeby podnieść własne ego, czy też aby ten trip znalazł łóżkowy finał - ten wybór zależy tylko od ciebie.
Sztuka podrywu w samolocie Sztuka podrywu w samolocie fot. hxdyl / shutterstock.com

As przestworzy

Inteligentni chłopcy się nie nudzą, a inteligentni faceci wiedzą, że dobrych okazji nie można przepuszczać. Nigdy. Szczególnie wtedy, gdy okoliczności sprzyjają: jesteś blisko kobiety, masz sporo czasu i pewność, że wybranka nigdzie ci nie ucieknie. Zapraszamy więc do podróży...

Mile High Club

Mile High Club - kolokwialne określenie ludzi, którzy zaliczyli "numerek" w samolocie. Za pierwszego członka MHC uważa się (zapewne bezpodstawnie, ale jak piękna to legenda) Lawrence?a Sperry?ego, wynalazcę... autopilota.

W samolocie W samolocie fot. Matej Kastelic / shutterstock.com

Miejsce

Od czego zacząć, lecąc samolotem (jadąc pociągiem/Polskim Busem)? "First things first" - jak mawiają Amerykanie. Zacząć musisz od początku, tak by skończyć tam, gdzie będziesz chciał. Podstawową więc sprawą jest to, że musisz się dostać w najbliższe sąsiedztwo twojej wybranki, a więc... zająć miejsce obok niej.

To oczywiście najtrudniejsze, jeśli podróżujesz samolotem. Ale nie takie przeszkody na swojej życiowej drodze musi pokonać prawdziwy samiec. Wiemy, że klasa biznesowa ma swoje uroki, ale w tanich liniach jest nawet łatwiej. Dlaczego? Często nie ma tam przypisanych konkretnych miejsc. Od twojej kreatywności i przebojowości zależy więc, czy uda ci się usiąść obok wypatrzonej niewiasty. - Żeby przygotować grunt, warto, żebyś zaczął znajomość i rozmowę jeszcze w poczekalni albo w kolejce do odprawy na pokład. Potem możesz po prostu zająć miejsce obok kobiety, naturalnie kontynuując rozmowę - radzi Nick Savoy, trener i szef amerykańskiej firmy Love Systems, zajmującej się szkoleniem podrywaczy.

Ale co zrobić, jeśli masz jednak numerowane miejsce (dotyczy to nie tylko samolotu, ale też Polskiego Busa czy niektórych pociągach)? Jeśli jesteś wystarczająco bezczelny i złapałeś już dobry kontakt z kobietą - możesz poprosić obsługę o przydzielenie wam miejsc obok siebie. Savoy proponuje jednak jeszcze jeden trik. - Zawsze warto zadbać o najlepsze miejsce, moim zdaniem przy oknie pośrodku samolotu. To twoja karta przetargowa. Gdy wypatrzysz kobietę, która cię interesuje, po prostu usiądź obok niej. Pasażera, który ma zarezerwowane to miejsce, będziesz mógł przekupić wizją twojego, o wiele lepszego miejsca - radzi.

Sztuka podrywu w samolocie Sztuka podrywu w samolocie fot. withGod / shutterstock.com

+ 1000 do sławy

Poderwij stewardesę

Jeśli czujesz się już na tyle silny i pewny siebie, że żadne, ale to żadne zadanie nie wydaje ci się ponad twoje możliwości - pora zmierzyć się z zadaniem naprawdę ambitnym: poderwij stewardesę! Tak, tak, wiemy, że nieudolnie i często żenująco próbuje to zrobić większość zadufanych w sobie facetów. Odpowiedz jednak szczerze na pytanie: czy znasz jakiegoś, któremu naprawdę się udało, hę?

Tu z pomocą przychodzą fachowcy z portalu AskMen.com i ich porady zebrane w książce "Z baru do sypialni". Radzą m.in., żeby wybierać miejsca z tyłu samolotu. Tam bowiem jest szansa na mniej formalną rozmowę z interesującą cię stewardesą. Dlaczego? To proste - będzie z dala od reszty załogi, nie będzie skupiać na sobie uwagi pasażerów i dlatego może pozwolić sobie nieco "rozluźnić służbowy gorset" wyuczonych zachowań. Ważne też, abyś swoich sił spróbował podczas wylotu z jej rodzinnego miasta czy kraju. W drodze powrotnej będzie bowiem zbyt skupiona na życiu, do którego wraca, i mniej skora do rozmowy. Musisz też wyczuć i wyczekać odpowiedni moment na rozpoczęcie konwersacji. Nie rób tego wtedy, gdy ona ma dużo na głowie: musi wyjaśnić wszystkim, jak zapina się pasy bezpieczeństwa, gdzie są papierowe torby dla tych, którzy źle znoszą podniebne podróże, oraz roznieść jedzenie i drinki. Stewardesa obowiązków ma sporo, więc tak naprawdę nie masz zbyt wiele czasu. - Gdyby to było proste, to każdy z twoich kumpli chodziłby z wianuszkiem oczarowanych nim stewardes - przypominają redaktorzy portalu.

Sztuka podrywu w samolocie Sztuka podrywu w samolocie fot. Pressmaster / shutterstock.com

Mów...

Przytakniesz: "Wszystko zrozumiałe, tylko jak zacząć konwersację?". Jest kilka strategii, które mogą okazać się pomocne. Ważne żebyś pamiętał, że istotne jest nie tylko to, co mówisz, ale też jak to robisz. Twoja pewność siebie, uśmiech i spojrzenie.

1. Żartuj Możesz zacząć: "Wiesz, zazwyczaj podczas lotu siedzę pomiędzy grubasami, którym usta nie zamykają się przez cały czas. Ty wyglądasz całkiem normalnie, poza niektórymi drobnostkami, więc jeśli obiecasz, że się będziesz dobrze zachowywać, mogę i ciebie uchronić od takiego towarzystwa i zamienić miejsca tak, żebyśmy usiedli razem".

2. Intryguj W poczekalni, na peronie czy przystanku podejdź do interesującej kobiety. Powiedz coś w stylu: "Wybacz, że zawracam ci głowę, ale gdyby tego nie powiedział, miałbym skopany dzień - naprawdę świetnie wyglądasz", a potem... odejdź i zajmij się swoimi sprawami. W ten sposób zwiększasz swoje szanse nie tylko na to, że ona pozwoli ci się przysiąść, ale może się zdarzyć nawet i tak, że sama ci to zaproponuje.

3. Graj na "przełamanie" Taktyką dobrą dla pewnych siebie i bezczelnych jest też gra na "przełamanie". Jeśli już znalazłeś się w jej pobliżu i nie wiesz, jak zagaić rozmowę, powiedz po prostu: "Skoro już podróżujemy razem, to może się poznamy?". Oczekiwany efekt może też przynieść próba poczęstowania żelkami w pociągu, propozycja toastu serwowaną w samolocie lampką wina czy zagadnięcie o książkę, którą czyta w Polskim Busie.

Pamiętaj jednak - musisz działać szybko. Zanim dziewczę założy słuchawki albo postanowi się oddać słodkiej drzemce, śniąc o kimś innym niż ty.

Sztuka podrywu w samolocie [instrukcja krok po kroku] Sztuka podrywu w samolocie [instrukcja krok po kroku] fot. l i g h t p o e t / shutterstock.com

...i słuchaj

Dlatego pamiętaj, że kobiety doceniają dobrych słuchaczy. Same lubią dużo mówić, daj im więc szansę, aby poczuły się w twoim towarzystwie komfortowo. Zadawaj pytania pomocnicze, podsycaj rozmowę własnym zainteresowaniem. Nie zapominaj o mowie ciała. Nie krzyżuj rąk ani nóg, rozmawiając z nią - twoja postawa musi być otwarta. Nie wykonuj nagłych ruchów, pokazuj dłonie, tak aby podkreślić twoją bezinteresowność i czystość intencji. Nie uciekaj wzrokiem - patrz jej w oczy, raz na jakiś czas zatrzymując na chwilę wzrok na jej ustach.

Sztuka podrywu w samolocie [instrukcja krok po kroku] Sztuka podrywu w samolocie [instrukcja krok po kroku] fot. CandyBox Images / shutterstock.com

Nie zapomnij!

Musisz zdobyć jej telefon

Zawsze, ale to zawsze, bez wyjątków i bez wymówek musisz zdobyć jej numer telefonu. - Nawet wtedy, gdy nie masz zamiaru nigdy do niej zadzwonić - przekonuje James Bassil, autor "Męskiego przewodnika po romansie". - Musisz wyrobić sobie nawyk pytania o numer kobiety zawsze, gdy tylko jakąś poznajesz - tłumaczy. - Dzięki temu zyskasz wprawę, ale też nauczysz się znosić z godnością niepowodzenia - dodaje. Jest kilka żelaznych zasad, których powinieneś przestrzegać, prosząc o jej numer:

1. Zawsze wymieniaj się numerami - nigdy nie dawaj jej swojego, jeśli ona nie zrewanżuje się tym samym. Nigdy nie bierz jej numeru, jeśli nie masz zamiaru podzielić się swoim.

2. Nigdy nie proś wprost o numer. To może ją spłoszyć i sprawić wrażenie, że jesteś natrętem. Lepiej użyj sformułowania, które nie pozostawi jej wiele miejsca na powiedzenie nie. - "Świetnie mi się z tobą rozmawiało, wymieńmy się numerami, żebyśmy mogli to kiedyś powtórzyć" - to dobry sposób.

3. Kobiety uwielbiają spontanicznych mężczyzn. Dlatego nie aportuj przed nią z długopisem i kartką w zębach. Wtedy będzie to wyglądało, jakbyś miał wszystko ukartowane. Poproś któregoś ze współpasażerów, żeby pożyczył ci długopis.

4. Podaj jej długopis. Swój numer powinna zapisać ci sama. Poproś, żeby zapisała tam swoje imię. Pomoże ci to uniknąć kłopotliwej sytuacji, gdy będziesz musiał raz jeszcze spytać: jak ty właściwie masz na imię?

Sztuka podrywu w samolocie [instrukcja krok po kroku] Sztuka podrywu w samolocie [instrukcja krok po kroku] fot. Matej Kastelic / shutterstock.com

Dobra rada

Test i klamra

Gdy czujesz, że łapiecie nić porozumienia - pozwól sobie na delikatne, niby przypadkowe muśnięcie jej dłoni. Jej reakcja na twój dotyk będzie dobrym testem tego, czy wszystko zmierza w pożądanym przez ciebie kierunku. Na koniec, aby spiąć rozmowę klamrą, możesz raz jeszcze zagrać na przełamanie. Powiedz coś w stylu: "Na pierwszy rzut oka nie do końca mi się spodobałaś, ale teraz już wiem, że jesteś wyjątkowa". Kobieta powinna docenić twoją szczerość oraz to, że nie traktujesz jej tylko i wyłącznie jako obiekt seksualnego pożądania.

Prof. Zbigniew Izdebski. I dodaje: - Prof. Zbigniew Izdebski. I dodaje: - "Szkoda, że młodzi ludzie, o których rozmawiamy nie chcą korzystać z radości, którą daje seks" fot. Ollyy/Shutterstock

Co ci grozi za seks w samolocie

Trudne pytanie. Zależy, skąd samolot startuje, gdzie ląduje i jakiego kraju są to linie lotnicze. Załóżmy jednak, że lecisz LOT-em (polskie linie) z Warszawy do Wrocławia (czyli pozostajesz w polskiej przestrzeni powietrznej). Wtedy (jeśli ktoś poinformuje policję o twojej przygodzie) grozi ci nagana, areszt, ograniczenie wolności lub 1500 zł grzywny. Seks w samolocie podpada bowiem pod art. 140 kodeksu wykroczeń ("kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku...").

Nie było ostatnio takiej sprawy, ale z tego artykułu karane są pary, które uległy namiętności np. w parku. A jak zareagowałyby stewardesy? Biuro prasowe LOT-u twierdzi, że "informacje dotyczące procedur zachowania bezpieczeństwa na pokładzie są poufne, niemniej z reguły linie posługują się kilkustopniową skalą ostrzegania pasażerów, którzy naruszają warunki przewozu. To od linii lotniczej zależy, ilustopniowa jest to skala".

Podryw Podryw fot. Andresr / shutterstock.com

O tym pamiętaj

Podryw w podróży

1. Bądź ubrany komfortowo, ale przede wszystkim dobrze. O higienie osobistej, dobrych perfumach i miętówkach chyba nie musimy nawet ci przypominać?

2. Możesz wypić kilka słabych drinków dla kurażu, ale nie upijaj się. Spróbuj na chwilę wejść w skórę kobiety i odpowiedz sobie na pytanie: czy podchmielony natręt w podróży to na pewno przygoda, której może szukać atrakcyjna kobieta?

3. Jeśli już się dowiesz, jak ma na imię - korzystaj z tego. Poczuje się wyróżniona i doceni to.

4. Odrobina szpanu nie zaszkodzi. "Logo" w dłoni albo książka, która zdobyła nagrodę Nike, będą jasnym sygnałem, że jesteś facetem na poziomie i będzie o czym z tobą pogadać.

Sztuka podrywu w samolocie [instrukcja krok po kroku] Sztuka podrywu w samolocie [instrukcja krok po kroku] fot. Milkovasa / shutterstock.com

Zdaniem naukowców

Jak podrywać

Jeśli już uda wam się rozpocząć rozmowę - warto żebyś wiedział, co tak naprawdę chcesz osiągnąć. Podbudować pewność siebie poprzez niezobowiązujący flirt, a może jednak wolałbyś później odkrywać tajniki jej bielizny? Jeśli nastawiasz się na tę drugą drogę, to pamiętaj, że według naukowców z Univeristy of Kansas kobiety, które szukają przygodnego seksu, najlepiej reagują na agresywne, bezpardonowe i ostre sposoby podrywu. Dlaczego wolą agresywnych mężczyzn w typie macho? Bo to właśnie ten typ spełnia wszelkie warunki przygody, a nie typ romantyka, który bardziej nadaje się na związek. Warto o tym pamiętać!

Sztuka podrywu w samolocie Sztuka podrywu w samolocie fot. Paul Matthew/Shutterstock

Zdaniem eksperta

Uwierz w siebie!

Ilu byś dobrych rad się nie naczytał, ilu trików nie poznał - nic nie wskórasz, jeśli nie będziesz pewny siebie. Przed niewiarą we własne siły ostrzega Solid ze stołecznej szkoły uwodzenia Warsaw Lair: "Widzisz piękną dziewczynę, w głowie masz myśli na wasz temat i czujesz radość. Ale masz też wtłoczony w głowę bagaż wdruków społecznych, te wszystkie osłabiające cię rzeczy, że może nie jesteś wystarczająco przystojny, nie masz odpowiednich pieniędzy czy czasem nie wyjdziesz na idiotę, zastanawiasz się, czy twój oddech przypomina ten z reklamy gumy do żucia.

Zgadnij, co się dzieje - kładąc na szali te dobre i złe rzeczy, podejmujesz decyzję, że jednak odpuścisz. Te wzorce mają tendencję do powtarzalności. Mimo że sobie obiecujesz, że następnym razem zachowasz się inaczej". Przestroga chyba warta przemyślenia?

Sztuka podrywu w samolocie [instrukcja krok po kroku] Sztuka podrywu w samolocie [instrukcja krok po kroku] fot. AVF / shutterstock.com

Quiz

Sprawdź, czy masz szansę na podryw w podróży:

Podróżując, zazwyczaj ubierasz się:

a) Zawsze w najlepsze ciuchy. Nigdy przecież nie wiadomo, co się wydarzy i kogo spotkam. Dzięki dobremu ubraniu czuję się komfortowo.

b) Luz i wygoda są dla mnie najważniejsze. Dresowe spodnie, adidasy i trochę już znoszona kurtka z wieloma przepastnymi kieszeniami - to w podróży sprawdza się najlepiej.

c) Najlepsze ciuchy pakuję do walizki, bo po co mają się niszczyć w podróży?

Obok ciebie siedzi atrakcyjna kobieta. Żeby przełamać lody, poczęstujesz ją:

a) Zawsze w podróży mam coś na wyjątkowe okazje, np. małe pudełko szwajcarskich czekoladek.

b) Tak jak w podstawówce mama zrobiła mi na drogę kanapki z jajkiem i schabowe. Mała, chcesz gryza?

c) Ale to ja mam ją czymś częstować? Nie może sobie kupić sama albo zaczekać na darmowy catering?

Zazwyczaj w podróży:

a) Zagaduję współpasażerów, jeśli tylko mają ochotę na rozmowę. Staram się jak najwięcej dowiedzieć o ludziach i nauczyć się czegoś od każdego.

b) Czasem prowadzę typowe gadki szmatki: o pogodzie, meczu reprezentacji. Właściwie to jednym uchem słucham, a drugim wypuszczam.

c) Staram się zbytnio nie spoufalać z nieznajomymi. Podróż najlepiej jest po prostu przespać.

Jeśli:

- Większość odpowiedzi: a)

Cóż, gdybyśmy byli kobietami, to chyba sami zaczęlibyśmy rozmowę z tobą.

- Większość odpowiedzi: b)

Sytuacja wygląda następująco: nie jesteś jeszcze całkowicie przegrany. Przy odrobinie szczęścia i mocnej desperacji ze strony białogłowy - masz szansę na jakiś tam flirt.

- Większość odpowiedzi: c)

Tak naprawdę to wydaje nam się, że oszukiwałeś, bo: ty przecież wcale nie podróżujesz, bo nie wyścibiasz nosa z domu, nie obchodzą cię kobiety ani flirt. Halo! Żyjesz?

Więcej o:
Komentarze (25)
Sztuka podrywu w samolocie [instrukcja krok po kroku]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • theorema

  Oceniono 76 razy 46

  jakby mi jakiś natręt nie dał spac w podróży, albo tuż obok ględził z kimś innym przez całą drogę...byłoby krwawo. Te wszystkie tricki są żałośnie łatwe do rozszyfrowania, niestety. A za próbę dotknięcia dłoni, czy czegokolwiek innego dostałby po łapach. Niestety, panowie - to kobieta was wybiera. I to kobieta wysyła sygnał "możesz podejśc". Jak nie ma tego sygnału, to szkoda prób. I to jest najgorsze, że mężczyźni tego nie rozumieją. tak samo na dalszych etapach znajomości. Ona chce się napic kawy i pogadac o głupotach, a on myśli, że ta kawa to początek romansu. Dawniej kobiety były "głupimi, romantycznymi gęsiami" i wyobrażały sobie nie wiadomo co, bo ktoś im powiedział, że ładnie wygląda. Ale dzisiejsza kobieta pomyśli sobie "wiem, jestem ładna - ale za to ty brzydki". Bo tak najczęściej jest - im ładniejsza kobieta, tym gorsze cieniasy do niej startują. Mam wrażenie, że przystojniaków stac mentalnie na brzydką dziewczynę, nie muszą nikomu imponowac 'trofeum". Za to wszelkiej maści zakompleksieni faceci, koniecznie muszą znaleźc kobietę, którą przyszpanują. Tę desperację obrzydliwie widac, te cienkie dowcipy, powtarzane na wszystkich kursach podrywu formułki. No niech mi ktoś powie, czy na takie kursy chodzą faceci, z którymi wszystko jest w porządku? i I czy którykolwiek z nich poderwał na serio dziewczynę na któryś z tych głupich tekstów, powtarzanie jej imienia, czy książkę? Kobiety to też wzrokowcy! I węchowcy przede wszystkim.

 • facet1

  Oceniono 44 razy 32

  A co to jest laska??
  Co to za słownictwo???
  Kobieta jest też człowiekiem...
  Sięgacie dna.
  catch22

 • baba_za_kolkiem

  Oceniono 32 razy 30

  Podejść do babci lub dziadka, chwycić za laske i szarpnac mocno. Tak się wyrywa łaski.

 • himils

  Oceniono 31 razy 29

  Może jeszcz wyrwać laskę w trakcie jej robienia w samolocie? Czy wy jesteście po maturach?

 • java3

  Oceniono 27 razy 27

  Dżizu! Ale porady! :) Buahahahaa! :))))

  Mój faworyt to:
  „Ty wyglądasz całkiem normalnie, poza niektórymi drobnostkami, więc jeśli obiecasz, że się będziesz dobrze zachowywać, mogę i ciebie uchronić od takiego towarzystwa i zamienić miejsca tak, żebyśmy usiedli razem".

  i
  "Na pierwszy rzut oka nie do końca mi się spodobałaś, ale teraz już wiem, że jesteś wyjątkowa".

  no i ten tekst o Logo i coś tam w ręku :)))))))

 • meffowy

  Oceniono 19 razy 19

  "Logo" w dłoni albo książka, która zdobyła nagrodę Nike, będą jasnym sygnałem, że jesteś facetem na poziomie i będzie o czym z tobą pogadać.
  hahahaha Który to poziom Autorze Szanowny?

 • klm747

  Oceniono 19 razy 13

  sranie w banie

 • tylkoturbobenzyna

  Oceniono 12 razy 12

  Nie no amatorka ... Ja podaję swój niezawodny sposób :

  1. Znajdujemy laskę w samolocie.
  2. Pytamy : "Czy to Pani/Pana laska ?".
  3. Niezależnie od odpowiedzi wyrywamy laskę z rąk osoby trzymającej laskę. W razie problemów stosujemy cios karate w ręce. W razie problemów cios powtarzamy do skutku.
  4. Wyrwaliśmy laskę. Możemy ogłosić sukces i napisać do logo24 : "Drogie logo, gazeto dla szczyli pardon dla męSZCZYzn. Udało mi się wyrwać laskę. Jestem macio, pardon MACZO."

 • nilpferd13

  Oceniono 13 razy 11

  prosze "szanowna" Gazete o poradniki nt.:
  np.
  jak ukrasc prtfel w tramwaju
  jak wlamac sie do mieszkania
  jak pobic kogos i nie zostawic sladow
  jak zjesc osmiorniczki na koszt podatnika
  jak leciec do Madrytu samochodem
  itd. itp...
  kto u was pisze tak durne teksty???
  jestem kobieta i czuje sie bardzo obrazona tym "tekstem" pisarza gminnego!
  Wstyd!
  a wy pytacie, czy my cenimy rzetelne dziennikarstwo....
  cenimy!!
  rzetelene, a nie badziewne!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX