Kobieta wysyła te sygnały? To świetnie!

Gdyby kobiety w kwestiach seksu były równie prostolinijne jak mężczyźni, to wszystko byłoby takie proste... Tyle że gdyby było proste, to pewnie nie smakowałoby tak dobrze. Jak rozpoznać, że ona jest tobą zainteresowana i ma ochotę na coś więcej? Oto sygnały, których nie powinieneś lekceważyć. Nigdy.
Dbaj o obecną relacją, nie rozpamiętuj tego, co było Dbaj o obecną relacją, nie rozpamiętuj tego, co było Fot. Shutterstock

Zagadka

Kiedy mężczyzna widzi podniecającą go kobietę, jaka część jego ciała powiększa się trzykrotnie? (odpowiedź znajdziesz na końcu artykułu)

Jesteśmy panami sytuacji, to my wybieramy i zdobywamy interesujące nas kobiety. Tak, ja też pewnie tak jak i ty żyję w takim przeświadczeniu. Gdy już zeskoczymy z rumaka pychy na ziemię - możemy się nieco zdziwić. - W przypadku mężczyzny sukces w zalotach bardziej zależy od zdolności odczytywania wysłanych mu sygnałów niż od umiejętności inicjowania własnych działań - przekonują Allan i Barbara Pease w kultowej już książce "Mowa ciała". - Dlatego właśnie przeciętny mężczyzna nie wie, czy kobieta ma zamiar go pocałować, czy uderzyć w twarz - naukowcy nie mają dla nas litości.

Mało tego. A co, gdy zapytam cię: kto robi zazwyczaj pierwszy krok? Ochoczo pewnie zakrzykniesz: jak to kto? My, faceci, samce alfa! I znowu pudło. Badania pokazują, że w 90 proc. przypadków to właśnie kobiety inicjują kontakt. Tak więc, sorry, panowie, taki mamy klimat, że to one jednak rządzą.

Wnioski? Przed tobą mnóstwo pracy. Chodzi nie tylko o to, żeby zauważać wysyłane przez kobiety sygnały, ale też spróbować je właściwie odczytać. I przy okazji: raz na zawsze wybij sobie z głowy durne przeświadczenie, że jeśli ona jest wyzywająco ubrana: nosi mini, buty na obcasie i jest mocno wymalowana, to oznacza, że ma ochotę na seks. Powtórzę ci: to nie jest takie proste.
Kobiety nie są takie same, nie ma więc jednej sprawdzonej metody i gotowej recepty na to, jak "czytać" ich zachowania. Są jednak pewne wspólne sygnały, które w zestawieniu z innymi, w odpowiednim kontekście mogą świadczyć o tym, że ona naprawdę ma ochotę na szaleństwo. A przy odrobinie szczęścia, na takie w twoim towarzystwie.

Jak czerpać nieskrępowaną radość z seksu? Sprawdź w książce "Slow seks" >>


Zdjęcie Pjur med Pro-Long Spray 20ml Zdjęcie Żel przedłużający stosunek - System JO Prolonger Gel 60ml Zdjęcie Corrige A 45kaps
Pjur med Pro-Long Spray 20ml Żel przedłużający stosunek ... Corrige A 45kaps
Porównaj ceny ? Sprawdź ceny ? Porównaj ceny ?
źródło: Okazje.info
Seksowna bielizna Seksowna bielizna fot. Maksim Shmeljov / shutterstock.com

Pamiętaj o...

Próbujesz odczytać jej mowę ciała? Pamiętaj o trzech żelaznych zasadach:

- Jej gesty musisz analizować w grupach. Pojedyncze tak naprawdę mogę znaczyć coś, co jest na antypodach zainteresowania tobą, o seksie nawet nie wspominając.
- Zastanów się, czy gesty, które zaobserwowałeś, zgadzają się z tym, co ona mówi. W ten sposób unikniesz nadinterpretacji i ośmieszenia się.
- Jej gesty zawsze musisz analizować w kontekście danej sytuacji.

W sytuacji, gdy się zastanawiamy, czy ktoś jest dla nas obiektem pożądania (robimy tak i my, i one), patrzymy na tę drugą osobę w specyficzny sposób. Spojrzenie to obejmuje obszar od linii oczu do dolnych części ciała (sięgając klatki piersiowej, a nawet krocza).

Mitem jest, że to my "pożeramy kobietę wzrokiem!" One z nami też to robią. Nas na tym po prostu łatwiej przyłapać. Dlaczego? One mają szersze widzenie obwodowe, my widzimy zaś lunetowo i aby jej się lepiej przyjrzeć, musimy wyraźnie spoglądać w górę i w dół.

Jesteśmy facetami i prawie wszystko postrzegamy przez pryzmat seksu. I nie zrzucimy całej winy za to na barki buzującego w nas testosteronu. Kobiety tak nie mają, u nich seks przede wszystkim zaczyna się i rozgrywa w głowie, a nie w tych okolicach co u nas. Dlatego zawsze musisz być ostrożny i taktowny. Tak, żebyś nie pomylił zalotów, które mogą być tylko flirtem, z zaproszeniem do seksu.

A zalotne gesty, które ona stosuje najczęściej to...

Ech kobiety... Ech kobiety... fot. kiuikson/shutterstock.com

Odgarnianie włosów i odchylanie głowy do tyłu

To pierwszy i podstawowy sygnał wysyłany przez kobietę, jeśli jest tobą zainteresowana. Co ciekawe - robią to nawet te z krótkimi włosami. To subtelna sugestia, że kobiecie zależy na tym, jak wygląda w twoich oczach.

Sztuka kochania: Dlaczego chodzimy z wami do łóżka Sztuka kochania: Dlaczego chodzimy z wami do łóżka fot. Shutterstock

Lekko otwarte, wilgotne i wydęte usta

Zastanawiasz się, dlaczego ostatnio tak modne u nich są powiększane kolagenem usta i selfie z tak charakterystycznymi dzióbkami? Pełne usta to po prostu synonim kobiecości. Brytyjski zoolog Desmond Morris uważał nawet, że jest to przejaw "automimikry", której celem jest odzwierciedlanie przez usta wyglądu narządów płciowych. Zwróć też uwagę na kolor szminki. Wyraziście czerwona ma naśladować zaczerwienienie zewnętrznych narządów płciowych kobiety, gdy jest podniecona seksualnie.

Pytania o strefy intymne kobiety Pytania o strefy intymne kobiety fot. Jochen Schoenfeld / shutterstock.com

Dotykanie się

Bez dwóch zdań - one są bardziej wrażliwe na dotyk. Kobieta na twoich oczach delikatnie gładzi swoje uda albo szyję? - Umysł nakazuje ciału uzewnętrzniać nasze skryte pragnienia - twierdzą Allan i Barbara Pease. Być może ona wyobraża sobie, jakby się czuła, gdybyś to ty ją tak dotykał?

Drink Drink Zdjęcia: Shutterstock (montaż)

Zabawa fallicznymi przedmiotami

Nóżka od lampki z winem, papieros, długi kolczyk. Ona bezwiednie bawi się nimi? A może rozmawiając z tobą, ściąga i zakłada z powrotem pierścionek z palca? To wszystko może odzwierciedlać seks, który na razie jest tylko w jej głowie.

Spojrzenie intymne Spojrzenie intymne fot. Karramba Production / shutterstock.com

Wiotki nadgarstek i eksponowanie go

W miarę jak wasza rozmowa rozkręca się ona zaczyna bezwiednie eksponować wewnętrzną stronę nadgarstków? To dla ciebie ważny sygnał. Tak samo jak wtedy, gdy ona siedzi lub chodzi z wiotkim nadgarstkiem, który jest sygnałem uległości.

Nawet najdelikatniejszy masaż może bardzo pobudzić jej zmysły Nawet najdelikatniejszy masaż może bardzo pobudzić jej zmysły fot. vgstudio / shutterstock.com

Ukradkowe spojrzenia ponad uniesionym ramieniem

Czujesz to: ona unosi ramię i niby przez przypadek zerka na ciebie? Jeśli to powtórzy, czas na twój ruch, bo jest zainteresowana tobą. Uwaga, jeśli w miarę szybko nie podejmiesz rzuconej przez nią rękawicy - uzna, że nie jest dla ciebie atrakcyjna i ją lekceważysz.

Pytania o strefy intymne kobiety Pytania o strefy intymne kobiety fot. Jochen Schoenfeld / shutterstock.com

Przechylenie miednicy i kołysanie biodrami

To jedne z podstawowych gestów zalotnych. Mają związek z anatomiczną budową kobiet. A my uwielbiamy te krągłości. Z badań wynika, że "talia osy" czy też "klepsydra" (obwód tali wynoszący 70 proc. obwodu bioder) to jeden z silniejszych wabików na nas. Jeśli ta proporcja jest mniejsza niż 70 proc., a większa niż 80 proc. - zaczynamy być coraz mniej zainteresowani. Kołysanie biodrami i przechylanie miednicy w pozycji stojącej to atawistyczna manifestacja tego, że kobieta jest zdolna urodzić zdrowe potomstwo. Tak, tak: XXI wiek, a nadal rządzą nami pierwotne instynkty.

Seks Seks Fot. Shutterstock

Gra torebką

Nie chodzi tutaj o panie, które wręczając swoje ozdobne torebki ze złotymi łańcuszkami facetom do noszenia, publicznie ich kastrują. Gra torebką to nieco bardziej wymyślna sztuka. Jeśli dopiero co się poznaliście, rozmawiacie, a ona nie odsuwa od ciebie swojej torebki, a nawet prosi cię, abyś ją podał albo coś wyjął - to znaczy, że ma do ciebie zaufanie i zaprasza cię do swojego świata.

Dominacja w łóżku Dominacja w łóżku fot. stockbyMH / shutterstock.com

Zabawa butem

Swobodnie kołysze butem zawieszonym tylko na palcach? Wysuwa i wsuwa w niego stopę? To świadczy, że dobrze się czuje w twoim towarzystwie, i podświadomie może symbolizować ochotę na seks.

Menstruacja Menstruacja fot. flikr.com, Helga Weber

Splatanie nóg

Psychiatra Albert Scheflen sugerował, że kobiety zakładając nogę na nogę, eksponują napięcie mięśni podobne do tego, które pojawia się, gdy są gotowe na seks. A może ona powoli krzyżuje nogi niczym Sharon Stone w "Nagim instynkcie"? Zaczynam ci zazdrościć.

Penis zwarty, gotowy i... za szybki. Co z tym zrobić? Penis zwarty, gotowy i... za szybki. Co z tym zrobić? fot. kiuikson / shutterstock.com

Kolano i stopa wskazują obiekt zainteresowania

Jesteście w większym towarzystwie, ona sygnałów zalotnych wysyła mnóstwo, ale nie jesteś wcale przekonany, czy to właśnie ty ją interesujesz? Jeśli ona siedzi z jedną nogą podwiniętą pod drugą, to kolano jej zgiętej nogi będzie skierowane w kierunku najatrakcyjniejszej osoby. Jeśli stoicie - jej stopy będą również zwrócone w tym kierunk

Męskie dylematy z penisem Męskie dylematy z penisem fot. Smart-foto/shutterstock.com

Odpowiedź na zagadkę...

Czekaliście? Odpowiedź nie jest tak oczywista! To nie to, o czym w pierwszej chwili pomyślałeś. Chodzi o... źrenice!

Więcej o:
Komentarze (21)
Kobieta wysyła te sygnały? To świetnie!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • makvelithedon7

  Oceniono 78 razy 68

  Spodziewałem się pierdół, ale nie aż takich... Przeszliście samych siebie.

 • pedro.666

  Oceniono 73 razy 67

  "Zwróć też uwagę na kolor szminki. Wyraziście czerwona ma naśladować zaczerwienienie zewnętrznych narządów płciowych kobiety, gdy jest podniecona seksualnie." - i tak oto została wystawiona na światło mroczna tajemnica Jadwigi Staniszkis...

 • szlachcic

  Oceniono 67 razy 63

  czy seksuolożka przypakiem nie powinna isc do psychiatryżki?

 • Artur Grabowski

  Oceniono 46 razy 42

  mokre majtki*

  *może być mylące - w gre wchodzi także nietrzymanie moczu

 • jck12

  Oceniono 36 razy 32

  To jakiś poradnik dla emigrantów?

 • moja_jest_racja

  Oceniono 33 razy 31

  rwa ma ku ć ... ile zmarnowanych okazji!

 • kloceklego

  Oceniono 23 razy 23

  "Sygnały, które świadczą, że ona ma ochotę na seks"

  a mogła po prostu powiedzieć

 • incommunicado1

  Oceniono 17 razy 17

  Spojrzenie intymne. Mam na blacie 5 dych ale to mnie powaliĹ?o.

 • nilpferd13

  Oceniono 10 razy 8

  już wiem, skąd te pańskie "teksty literackie o szybkich "numerkach" w samolocie, o sposobach "na szybki podryw", nawet te czerwoną szminkę i mokre majtki..
  pana praca w "brukowcu" Fakt została opisana w "powieści" pt. Wyznania hieny"...
  w gazecie tez jest pan hieną...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX