To powinieneś wiedzieć o kobiecych piersiach

Są ładne, fajne i generalnie nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Ale czy na przykład wiedziałeś, że częste ich oglądanie przedłuża życie? No widzisz... Mamy dla ciebie więcej równie smakowitych ciekawostek. Aha, i to chyba najfajniejsza galeria, jaką znajdziesz na tej stronie.
Duży biust odwraca uwagę od twojej osoby Duży biust odwraca uwagę od twojej osoby Fot. Shutterstock

Pokaż mi swoje piersi, a powiem ci kim jestem

Podobno piersi są różnych rozmiarów. Statystycznie to ta lewa jest większa - taką budową biustu odznacza się ponad 85% pań. Jeśli chodzi o rozmiary, to zwykle stanowią ok 1% wagi kobiety. Mało, dużo?

Ale co ciekawe, z ich kształtu można odczytać... charakter kobiety! Otóż jak donosił swego czasu portal "Se.pl" okazało się, że pewna specjalistka chiromancji i medycyny naturalnej czyta damskie biusty jak książki. Jakieś diagnozy? Piersi w kształcie gruszek świadczą o tym, że kobieta jest niezależna i uparta. W kształcie jabłek - że łatwo przemienia stanowczego mężczyznę w poddanego pantoflarza. Trafiła ci się na randce dziewczyna, której piersi przypominają dwie cytryny? O stary, szacunek - takie panie są, jak twierdzi specjalistka, doskonałe w łóżku.

Czyżby wpatrywanie się w kobiecie biusty miało mieć już tylko podłoże stricte naukowe?

Piękny biust też czasem choruje Piękny biust też czasem choruje Fot. Shutterstock

Po pierwsze: biust!

"Ładne oczy masz - komu je dasz..." - śpiewały kultowe Czerwone Gitary. Wers powinien już odejść do lamusa, bo mężczyźni pierwsze na co zwracają uwagę, to... Tak jest, Sherlocku, damskie piersi.

Skąd to wiemy? Nie, nie z autopsji. Specjalne badania przeprowadzili naukowcy z University of Wellington (swoją drogą - zazdrościmy fuchy).

W zasadzie potwierdzenie ich wiarygodności jest cokolwiek trudne, ponieważ do zupełnie innych wniosków doszli inni badacze. Jak pisano jakiś czas temu na specjalistycznych stronach internetowych, podczas patrzenia się w bilbord reklamowy - np. z kobietą prezentującą najnowszą kolekcję słynnej sklepowej marki - najdłużej wpatrujemy się w... twarz! Dopiero później przenosimy wzrok na pozostałe części ciała.

Ale to jeszcze nie wszystko... W tym miejscu należy przytoczyć jeszcze inne badania. Mężczyźni, którzy - poznając kobietę - już wiedzą, że pragną spędzić z nią resztę życia: koncentrują się na twarzy. Ci szukający przelotnej znajomości lub po prostu przygody - na biodra i piersi.

Piersi - cud natury Piersi - cud natury Fot. Shutterstock

Piersi a orgazm

Orgazm piersiowy to nie mit! Kobiety chętnie opowiadają o unikalnych doznaniach związanych ze stymulacją piersi, ale jednocześnie zdradzają, że dużo łatwiej osiągnąć orgazm łechtaczkowy.

Jak więc pobudzać sutki, żeby wystarczająco zadowolić partnerkę? Przede wszystkim trzeba mieć świadomość, że szczególnie podatne na stymulację są dojrzałe biusty - wszystko zmienia się w momencie, kiedy kobieta zaczyna karmić piersią. Również cykl miesiączkowy ma tu ogromne znaczenie: piersi chętniej współpracują tuż przed menstruacją.

Co do samych ruchów - tu nie ma wielkiej filozofii. Najlepiej zacząć od kolistych, delikatnych. Z czasem zwiększamy intensywność. Najważniejsze to jednak pamiętać, że nic na siłę. Jeśli widzisz, że twojej partnerce nie daje to wystarczającej rozkoszy najlepiej po prostu zrezygnować niż starać się, by tylko dopiąć swego.

Jaki dekolt przy małym biuście? Jaki dekolt przy małym biuście? Fot. Shutterstock

Sutki

To dzięki nim piersi są tak wrażliwe na docierające bodźce. Warto wiedzieć o nich co nieco, bo błędnie wyciągnięte wnioski mogą doprowadzić do opłakanych skutków.

Jakie wnioski? Ano na przykład dominuje opinia, że stwardniały sutek to oznaka tego, że kobieta jest podniecona i gotowa na harce. Błąd! Może po prostu jest jej zimno (co nie oznacza, że potrzebuje byś ogrzał ją właśnie ty) albo nosi zbyt luźny stanik - sutek może nabrzmieć od pocierania się o materiał.

Coraz popularniejszy staje się ruch "Free the Nipple". Powstał w odpowiedzi na politykę Facebooka, który blokował zdjęcia topless (cenzura dotknęła między innymi samą Rihannę). Inicjatywa ma się bardzo dobrze, głównie za sprawą poparcia celebrytek, na czele z samą Miley Cyrus.

piersi piersi Fot. Shutterstock

Jak dbasz - tak masz

Ten punkt dedykujemy twojej partnerce. Bo nie jest tak, że jedynym ratunkiem dla niesatysfakcjonujących piersi jest operacja plastyczna. Istnieje wiele innych naturalnych metod, dzięki którym kształt biustu stanie się jeszcze atrakcyjniejszy.

Po pierwsze - jedzenie ziemniaki. Są bogate w składniki, które doskonale robią twoim piersiom. Zupełnie inaczej sytuacja ma się po alkoholu. Okej, po wódce biust wydaje się jeszcze cudowniejszym bytem, ale jeśli wypijesz ją ty, a nie twoja narzeczona.

Jeśli chodzi o ćwiczenia, to warto zastanowić się przede wszystkim nad pompkami - uruchamiają dokładnie te mięśnie, które są odpowiedzialne za jędrność biustu. Jeśli dziewczyna preferuje coś kręgów bliższych szeroko rozumianego fitnessu, to polecamy basen lub pilates. Efekty są widoczne bardzo szybko!

No ale nie od dziś wiadomo, że najlepsze, co może się piersiom przytrafić to męskie dłonie. Masaż pobudza hormony, a te sprawiają... No, bierz się do roboty, to zobaczysz, co sprawiają.

Dwie kobiety Dwie kobiety "metodą na piersi" okradły 76-latka Fot. Marcin Tomalka/Agencja Gazeta

Kierunek: Wielka Brytania!

Zastanawiało cię kiedyś, przedstawicielki którego kraju mogą pochwalić się największymi biustami? Spieszymy z zaspokojeniem twojej ciekawości. Otóż - jeśli pasjonują cię piersi o rozmiarach nieco większych niż przeciętne - powinieneś wybrać się do Anglii: tam ponad połowa kobiet nosi rozmiar D. W czołówce znalazły się jeszcze Dunki i Holenderki. Statystycznie najmniejsze biusty mają Włoszki, ale one z kolei nadrabiają innymi atutami.

Wybierając się poza Europę, warto zwrócić oczy na Amerykę Południową. Brazylijki czy Argentynki nie tylko mogą pochwalić się dorodnymi piersiami, ale również okazałymi kształtami i krągłościami, których nie powstydziłyby się największe seksbomby tego świata.

Samobadanie piersi to jedna z metod pozwalająca na wczesne wykrycie niepokojących zmian w piersi Samobadanie piersi to jedna z metod pozwalająca na wczesne wykrycie niepokojących zmian w piersi Fot. Shutterstock

Implanty ratują życie?

Tutaj sprawa jest bardzo nieoczywista... Z jednej strony bardzo popularna jest historia pewnej kobiety, której implant uratował życie - odłamek pocisku zatrzymał się właśnie na nim, szczęśliwie nie docierając do serca. Silikonu trzeba było co prawda się pozbyć, ale właścicielka zbytnio nie protestowała.

Jednak cokolwiek bardziej specjalistyczne badania (ech, ci wszędobylscy naukowcy...) wykazały, że panie, które powiększają piersi częściej popełniają samobójstwo - są zagrożone stanami depresyjnymi trzy razy bardziej niż kobiety, które pogodziły się z rozmiarem biustu. A to jeszcze nie wszystko, bo operacje plastyczne to nie tylko możliwe powikłania w psychice. Dochodzą do tego źle wykonywane zabiegi czy w końcu chemiczne właściwości samych implantów, które mogą uaktywnić się dopiero po jakimś czasie.

W kontekście tych statystyk, informacja o tym, że powiększenie biustu jest jedną z najczęstszych operacji plastycznych, której poddaj się panie, nabiera zupełnie nowego odcienia...

Sposoby na optyczne powiększenie biustu Sposoby na optyczne powiększenie biustu Fot. Shutterstock

Karmienie piersią

Są osoby, które uważają karmienie piersią za kobiece widzimisię. No bo dlaczego - w dobie rozwoju technologii i medycyny - nie korzystamy z jakichś przyszłościowych rozwiązań? Specjalne butelki, odpowiednio modyfikowanie jedzenie...

Tymczasem nic tak nie sprzyja rozwojowi dziecka, jak mleko matki i kontakt z osobą, która nosiła go w sobie przez ostatnie miesiące. Naukowcy wielokrotnie udowodnili, że mleko matki doskonale wpływa na dziecięcy układ nerwowy oraz rozwój mózgu. Ponadto chroni przed chorobami, które czyhają na najmłodszych.

Ale karmienie piersią to korzyści nie tylko dla potomstwa, ale również dla matki. To pomaga w szybszej regeneracji po porodzie, a także zapobiega nowotworom. Dlatego jeśli karmić pierworodne, to tylko piersią.

biust biust Fot. gazeta.pl

Duży biust - błogosławieństwo czy przekleństwo?

Niby nie bez powodu, swego czasu największą seksbombą tego kraju była Katarzyna Figura. To naturalne, że mężczyznom bardziej podobają się większe piersi. Ale panowie nie wiedzą, z jakimi konsekwencjami wiąże się posiadanie dorodnego biustu.

Krągłe kształty źle wpływają na kręgosłup - powodują jego skrzywienie i bóle. Im są większe, tym trudniej nad nimi zapanować: do bankructwa doprowadzają ceny specjalistycznych biustonoszy, ponadto ubrania muszą być odpowiednich rozmiarów.

Ale warto pamiętać, że duży biust to także męskie - często niewybredne - okrzyki. I to dla wielu kobiet bywa najbardziej uciążliwe, kłopotliwe.

Rozmiar piersi niejednokrotnie jest ważniejszy dla niej niż dla niego Rozmiar piersi niejednokrotnie jest ważniejszy dla niej niż dla niego Fot. Shutterstock

Patrzenie na piersi przedłuża życie

Badania, które na łamach "New England Journal of Medecine" opublikowała dr Karen Weatherby trwały ponad pięć lat, a różne źródła określiły je mianem rewolucyjnych. Trudno się dziwić, skoro ktoś mówi ci, że dzięki patrzeniu w kobiece piersi będziesz żył dłużej, prawda?

W skład grupy badawczej wchodziło 200 ochotników. Podzielono ich na dwie grupy: jedni otrzymali zalecenie, aby codziennie przez dziesięć minut podziwiać damski biust. Drugim kategorycznie tego zakazano. Wnioski okazały się jednoznaczne: panom z pierwszej grupy poprawiło się ciśnienie krwi oraz krążenie, a co się z tym wiąże - spadło ryzyko chorób serca! Jak wypowiadała się po eksperymencie dr Weatherby, dziesięć minut patrzenia na pierwsi odpowiada półgodzinnym ćwiczeniom aerobowym. Jak to z ćwiczeniami: regularne ich powtarzanie może wydłużyć życie nawet o... pięć lat!

No dobra... To niestety tylko plotka - miejska legenda, kolportowana co jakiś czas przez różne media. Ale nie załamujcie się: nikt też nie stwierdził nigdy, że wpatrywanie się w kobiece biusty szkodzi!

Obfity biust uzależniony jest nie tylko od tkanki tłuszczowej. To także kwestia genów Obfity biust uzależniony jest nie tylko od tkanki tłuszczowej. To także kwestia genów Fot. Shutterstock

Fetysz

Stosunek niektórych kobiet do swoich kobiet bywa wręcz nabożny. Jego skutkiem jest wiele, nazwijmy to, okołobiustowych fetyszów. O wszystkich możesz posłuchać w poniższym odcinku "Dobrego Seksu":

Piersi Piersi Fot. Shutterstock

A ty jakie wolisz?

Małe czy duże?

Więcej o:
Komentarze (6)
To powinieneś wiedzieć o kobiecych piersiach
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • kloceklego

  Oceniono 8 razy 8

  "Biust można powiększyć bez operacji, a sutki potrafią dać kobiecie orgazm. Czego jeszcze nie wiesz o piersiach?"

  cudownie wyglądają na slajdach w slajdo-tykułach.
  sutki dają orgazm? serio? chyba pieszczenie ich, gimbazo. to tak samo jakby powiedzieć, że penis daje orgazm. sam z siebie po prostu będąc? ot tak?

  "Ale czy na przykład wiedziałeś, że częste ich oglądanie przedłuża życie? No widzisz..."

  no wy tam chyba w tej waszej redakcji będziecie żyć wiecznie.

  "Aha, i to chyba najfajniejsza galeria, jaką znajdziesz na tej stronie."

  jebłę

 • kowal616

  Oceniono 8 razy 6

  "Stosunek niektórych kobiet do swoich kobiet bywa wręcz nabożny. Jego skutkiem jest wiele, nazwijmy to, okołobiustowych fetyszów." nic z tego nie zrozumialem...

 • Gość: Znawca

  Oceniono 12 razy 6

  Pseudo artykuł pisany przez studenta. Zbiornik glupot i bezwartościowych informacji.

 • Gość: gjhl.gjk./

  Oceniono 9 razy 5

  powinny byc duze ładne i ogolnie dostepne

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX