Najlepsze polskie piosenki do... seksu

Oczywiście, że każdy ma swoje upodobania. Ale są takie polskie piosenki, które aż proszą się o włączenie podczas seksu. Podpowiadamy kilkanaście z nich, żebyś i ty spędził miły wieczór! O-PO-WIAAAADAJ, NIKT NIE OPOWIADA TAK, JAK TY!
Koncert Lady Pank z okazji 45. urodzin Spodka Koncert Lady Pank z okazji 45. urodzin Spodka GRZEGORZ CELEJEWSKI

Lady Pank - Zawsze tam gdzie ty

Zaczynamy dosyć banalnie, ale czy ktoś wyobraża sobie, by cokolwiek innego rozpoczynało taką playlistę niż najpiękniejsza piosenka Lady Pank? To obowiązkowy szlagier podczas każdego koncertu słynnego polskiego zespołu, bez "Zawsze tam gdzie ty" nie może obejść się również żadna impreza karaoke.

Autorem tekstu jest nieodżałowany Jacek Skubikowski, który napisał również takie przeboje jak "Śmierć dyskotece!", "Taniec pingwina na szkle" i "Tacy sami". "Zawsze tam gdzie ty" pierwotnie została nagrana... w Stanach Zjednoczonych, z pomocą amerykańskiego wokalisty! To właśnie Skubikowski przekonała Jana Borysewicza, by stworzyć również polski tekst i wydać na rodzimym rynku.

Całe szczęście, bo jakoś nie potrafimy sobie wyobrazić polskiej muzyki rozrywkowej bez tego utworu.

Grzegorz Ciechowski Grzegorz Ciechowski PIOTREK WOJCIK / AGENCJA GAZETA

Republika - Zapytaj mnie, czy cię kocham

Jeśli mielibyśmy wskazać polskiego muzyka, który mógłby ubiegać się o literacką Nagrodę Nobla, z pewnością byłby to Grzegorz Ciechowski. Choć cenimy melodyjność Lady Pank, werwę Kory i pasję Brygady Kryzys, to Republika pozostanie dla nas zespołem numer 1.

"Zapytaj mnie czy cię kocham" jest jednym z późniejszych utworów toruńskiej grupy. Przebój wybrzmiewa niczym mantra, z ciągle powtarzanymi tymi samymi słowami. Grzegorz Ciechowski zapytany kiedyś przez magazyn "Teraz Rock", o album "Republika marzeń", z którego pochodzi rzeczona piosenka odpowiedział tak: "Z tej płyty ze dwa numery nadają się teraz do słuchania. "Zapytaj mnie, czy cię kocham" i "Rak miłości", tam jest już pewna transowość, która mi odpowiada".

Myslovitz Myslovitz Fot. Dawid Chalimoniuk / Agencja Gazeta

Myslovitz - Chciałbym umrzeć z miłości

Wybór tej piosenki możesz uważać za pójście na łatwiznę, ale to wciąż jedne z najpiękniejszych słów, jakie wyszły od polskich muzyków. Mimo powolnego, depresyjnego wręcz rytmu, utwór zawojował najważniejsze listy przebojów w tym kraju, umacniając tym samym pozycję Myslovitz jako jednego z najważniejszych nadwiślańskich zespołów!

Naszym skromnym zdaniem grupa dowodzona przez Artura Rojka już później nie wspięła się ponad poziom wyznaczony przez "Chciałbym umrzeć z miłości".

Maanam - Szał niebieskich ciał

Niezwykle trudno wybrać jedną piosenkę z repertuaru Maanamu. I już mieliśmy wpisaną w tym miejscu balladę "Kocham cię kochanie moje", kiedy wpadł nam w ręce wywiad z Arkadiuszem Jakubikiem. Dziennikowi "Polska The Times" aktor opowiedział: "To był najdłuższy wolny kawałek, jaki funkcjonował na początku lat 80. ubiegłego wieku. Tańczyłem do niego przytulańca z niejedną dziewczyną!"

Słowa piosenki napisała oczywiście charyzmatyczna Kora. Niepodrabialne gitarowe brzmienie to zasługa Marka Jackowskiego.

A planety, szaleją, szaleją...

Zespół Rezerwat Zespół Rezerwat Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta

Rezerwat - Zaopiekuj się mną

Kolejny utwór na liście, który powstał jeszcze w latach 80. To wciąż największy (i w zasadzie jedyny wielki) przebój łódzkiego zespołu Rezerwat.

Jak ważna jest to piosenka dla polskiej muzyki rozrywkowej świadczą chociażby liczne covery, które popełnili muzycy z różnych gatunków - "Zaopiekuj się mną" śpiewali m.in. Verva, Top One, Boys, a nawet sama Natalia Kukulska.

W pracach nad tekstem utwory pomagał sam Janusz Kondratowicz, który zasłynął takimi piosenkami jak "Papierowy księżyc", "Tyle słońca w całym mieście" czy "Trzynastego". Co ciekawe członkowie Rezerwatu niespecjalnie wierzyli w sukces kompozycji...

Opole 2016 - Grzegorz Skawiński Opole 2016 - Grzegorz Skawiński ROMAN ROGALSKI

Kombi - Przytul mnie

Wielki przebój (jeden z pierwszych!) jeszcze z czasów jedynego słusznego Kombi, a więc ze Sławomirem Łosowskim na czele. To dzięki "Przytul mnie" gdańska grupa szybko stała się wiodącym przedstawicielem Muzyki Młodej Generacji.

O tym jak ważna jest to piosenka niech świadczy chociażby fakt, że znalazła się w repertuarze tegorocznej Orkiestry Męskiego Grania. Instrumentalna przeróbka spodobała się rodzimym słuchaczom - podczas każdego z występów na trasie jej dźwięki witano z ogromnym entuzjazmem (choć, no dobra, brakowało trochę głosu Grzegorza Skawińskiego...).

Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach. Zbigniew Wodecki Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach. Zbigniew Wodecki CEZARY ASZKIEŁOWICZ

Zbigniew Wodecki - Opowiadaj mi tak

Szczerze mówiąc nigdy nie patrzyliśmy na tę piosenkę w taki sposób. Ale potem przyszedł film "Kamper", który pokazał nam, że i melodie Zbigniewa Wodeckiego mogą być w sypialni mile widziane.

W debiucie fabularnym Łukasza Grzegorzka jest scena gry wstępnej, odbywającej się właśnie przy pierwszych taktach z "Opowiadaj mi tak". Wyszło na tyle wiarygodnie, że dorzuciliśmy przebój do naszego zestawienia. Szkoda byłoby, żeby tak piękny utwór utknął tylko na płytach.

Kobranocka Kobranocka Fot. Michal Grocholski / Agencja Gazeta

Kobranocka - Kocham Cię jak Irlandię

Polski rock nie widział wielu większych przebojów. Przez długi czas utrzymywał się na słynnej Liście Programu Trzeciego.

Ale geneza jego powstania jest dosyć smutna, bo piosenka została zainspirowana nieszczęśliwą miłością autora tekstu - Andrzeja Michorzewskiego (bardzo barwna postać). Podmiot liryczny opowiada tutaj o tajemniczej dziewczynie z Włocławka, którą mijał codziennie w drodze do szkoły (zgadnijcie na jakiej ulicy dochodziły do spotkania!).

Grzegorz Markowski, wokalista zespołu Perfect Grzegorz Markowski, wokalista zespołu Perfect JAKUB ORZECHOWSKI

Perfect - Kołysanka dla nieznajomej

Spokojnie, autorzy "Objazdowego niemego kina" również znaleźli się w naszym zestawieniu. Kolejny obowiązkowy punkt wszelkich imprez karaoke. To jednocześnie pierwsza piosenka w dorobku Perfectu, w której Grzegorz Markowski otwarcie śpiewa o miłości. Jak mówił wokalista w "Trójce": - Zbyszek Hołdys zawsze bał się, by nie padło u nas słowo "kocham". I nie padło aż do lat 90. Miał jakieś uprzedzenia, nie było tekstów o miłości.

Utwór skomponował nieżyjący już Andrzej "Karakuł" Nowicki, były gitarzysta kapeli.

Seweryn Krajewski - Uciekaj moje serce

A teraz wielki duet: Seweryn Krajewski i Agnieszka Osiecka. "Uciekaj moje serce" to piosenka z popularnego serialu, przez którą hotelowe korytarze już nigdy nie będą takie same.

Jan Serce - główny bohater serii ozdobionej tym utworem - był kanalarzem z warszawskiej Woli. Tytułową postać wykreował Kazimierz Kaczor, doskonale interpretując napisaną rolę: wrażliwego, wciąż poszukującego stabilizacji czterdziestolatka.

Anita Lipnicka Anita Lipnicka ŁUKASZ NOWACZYK

Varius Manx - Zamigotał świat

"Zamigotał świat" to jedna z ostatnich piosenek Varius Manx, który zaśpiewała Anita Lipnicka. Po nagraniu płyty "Elf", na której znalazł się ten przebój, wokalistka rozstała się z zespołem. Zastąpiła ją Kasia Stankiewicz, potwierdzając jednocześnie zdolność Roberta Jansona (głównego kompozytora grupy) do wyszukiwania utalentowanych piosenkarek.

Piotr Fronczewski Piotr Fronczewski Fot.Bartosz Bobkowski / AG

Franek Kimono - Pola monola + Coca Cola

I na koniec z przymrużeniem oka!

Więcej o:
Komentarze (15)
Najlepsze polskie piosenki do... seksu
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: marko

  Oceniono 24 razy 20

  chyba autor artykułu nie włącza muzyki przy seksie, albo trzepie konia przy dzienniku TVP1.

 • Gość: KMS

  Oceniono 12 razy 8

  Autor zestawienia uprawi chyba tylko seks tantryczny. Albo nie uprawia wcale.

 • giggs88

  Oceniono 12 razy 8

  Dr. Hackenbush - Je... cię pies.

 • Gość: gosciowa

  Oceniono 6 razy 6

  Najbardziej seksowna polska piosenka, jaka slyszalam - "Saute" Moniki Brodki. Rozbiera mnie slowami. A o to chyba chodzilo - piosenki nie o milosci, tylko o seksie. Lady Pank to juz obrzydla komercha, podobnie jak pozostale. Tylko Rezerwat i Ciechowski zasluzenie na liscie.

 • Gość: Aga

  Oceniono 12 razy 4

  A gdzie Chłopcy z Placu Broni - Kocham Cię ... dla mnie najpiękniejsza polska piosenka o miłości, co za melodia, co za słowa ....

 • student_zebrak

  Oceniono 2 razy 2

  O mnie sie nie martw, o mnie sie nie martw,
  ja sobie rade dam.
  Pojde na plaze, dupe pokaze i sto zlotych mam...

 • Gość: rem

  Oceniono 6 razy 2

  Rodzina slowem silna
  Kukiz

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX