Jak poradzić sobie z zazdrosną partnerką?

Z zazdrością w związku jest jak z solą w twoim ulubionym daniu. Bez niej nie ma smaku, staje się mdłe. Jeśli jest jej tyle, ile trzeba, to i smacznie, i w miarę zdrowo. Gdy zaś jej za dużo - skacze ci ciśnienie i dosłownie wszystko może się... spieprzyć. Dlatego podpowiadamy siedem rzeczy, które powinieneś robić, gdy masz zazdrosną partnerkę.
Była podczas kolejnych randek nie powinna istnieć! Była podczas kolejnych randek nie powinna istnieć! fot. Roman Seliutin/Shutterstock

Postaraj się dowiedzieć...

...co tak naprawdę powoduje, że jest zazdrosna (jeśli oczywiście sam swoim zachowaniem nie dajesz jej powodów). Porozmawiaj z nią szczerze o tym. Raz jeszcze, a potem wiele razy zapewnij ją o tym, co do niej czujesz. Jeśli podejrzewasz, że za jej zachowaniem stoją wydarzenia z przeszłości (niewierny eks), zapewnij ją, że z tobą to nie ma prawa się powtórzyć.

Zapomnij o żenujących slipkach! Zapomnij o żenujących slipkach! Fot. Shutterstock

Nie naciskaj jej

Trochę czasu może minąć, zanim otworzy się przed tobą i przyzna, że ma z tym problem.

Postaw sprawę jasno Postaw sprawę jasno Fot. shutterstock

Pomóż jej budować pewność siebie

Nie szczędź miłych słów i codziennych komplementów.

Może zabierz ją na siłownię? Może zabierz ją na siłownię? fot. Goran Bogicevic / shutterstock.com

Planuj z nią wolny czas

Nie chodzi tylko o to, żebyś był tam, gdzie ona, zalegał na kanapie, gdy ona robi coś w kuchni. Zerwij ze stereotypami. Bądź reżyserem waszego wspólnego czasu. Spędzajcie go aktywnie. Może to być nawet w kuchni. Ugotujecie coś razem? Świetnie. A potem kuchenny blat może mieć też inne, równie przyjemne zastosowania.

Savoir-vivre: czy całować kobiety w dłoń? Savoir-vivre: czy całować kobiety w dłoń? fot. Luis Molinero / shutterstock.com

Kupuj jej drobne prezenty, dawaj jej kwiatki

(nawet jeśli wolisz bardziej "praktyczne" podarki).

Dirty Dancing Dirty Dancing Fot. materiały prasowe

Gdy wybierzecie się razem na imprezę, spraw...

Miłość w czasach social mediów Miłość w czasach social mediów fot. Shumilina Maria

Podaruj jej nieco miłości w social mediach

Wrzuć wasze wspólne zdjęcie na Instagram, zaczep ją w romantyczny sposób na Facebooku - w ten sposób nie tylko dasz jej do zrozumienia, co do niej czujesz, ale przede wszystkim dasz to do zrozumienia całemu (choćby tylko wirtualnemu) światu. Nie śmiej się, to dla niej bardzo ważne. Dzięki temu będzie wiedziała, że się jej nie wstydzisz i przed nikim nie ukrywasz.

Dwie dziewczyny, trzy problemy: problem językowy Dwie dziewczyny, trzy problemy: problem językowy Andrey Arkusha/Shutterstock

Czy wiesz, że...

Największą szansę w sztafecie, w której ludzie przekazują sobie geny - mają agresywni i zazdrośni mężczyźni, ale też równie zazdrosne i przebiegłe kobiety. Tak przynajmniej uważa prof. David Buss.

Więcej o:
Komentarze (9)
Jak poradzić sobie z zazdrosną partnerką?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Ciekawy

  Oceniono 8 razy 8

  No i gdzie te porady?

 • Gość: Beata

  Oceniono 6 razy 6

  Na ogó kobieta jest zazdrosna gdy zgadza się na wolny związek ale tak naprawde marzy o welonie i czeka na pierścionek. Czeka...czeka....czeka ...no i słusznie w wielu przypadkach domniemywa iż od tego czekania sama sie stała poczekalnią.I kiedy ukochany pozna tę jedyną opuści poczekalnię i w podskokach uda się do jubilera.Każdy niemal widział albo słyszał z wiarygodnego żródła podobną historię, zatem coś w niej być musi.

 • Gość: Max

  Oceniono 9 razy 3

  Z moich obserwacji wynika, że kobiety są coraz mniej zazdrosne o facetów, a to właśnie faceci kipią zazdrością. Poruszam się komunikacją miejską i bez przerwy słyszę telefoniczne spowiedzi kobiet; gdzie są, co robią, kiedy wrócą.

 • obywateleu

  Oceniono 6 razy 2

  Wymienić na lepszy model.

 • fabricated

  Oceniono 6 razy 0

  Koniecznie należy zabezpieczyć telefon tak, by nie można było z niego skorzystać jeśli nie jest się właścicielem. Skuteczne są na przykład te aparaty, które wyposażone są w czytnik linii papilarnych. W moim przypadku to wystarczyło by skończyło się myszkowanie po moich mailach, zdjęciach i historii połączeń.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX