Co tak naprawdę podpowiada ci jej ciało?

Wpadła ci w oko. Na przyjęciu albo imprezie. Skąd masz wiedzieć, czy jest wolna i zainteresowana tobą? Wypadałoby zagadać. Ale akurat zapomniałeś języka? Obserwuj jej ciało i gesty, a dowiesz się, czego tak naprawdę chce.
Dbaj o obecną relacją, nie rozpamiętuj tego, co było Dbaj o obecną relacją, nie rozpamiętuj tego, co było Fot. Shutterstock

Naukowa wiedza

To nie jest żadne bajanie domorosłych podrywaczy. To naukowa wiedza: mowa ciała czasem mówi nam więcej niż czyjeś słowa. A przynajmniej jest bardziej... wiarygodna. Jej poznaniu niemalże całe zawodowe życie poświęciła para naukowców Allan i Barbara Pease. Według nich nie ma wątpliwości, że to właśnie język naszych ciał odgrywa zasadniczą rolę w zalotach.

- On zdradza, czy jesteśmy "do wzięcia", a także na ile jesteśmy atrakcyjni, seksowni, gotowi i chętni lub... zdesperowani - zdradzają ci australijscy badacze w jednej ze swoich licznych książek.

Przekonują też, że większość gestów zalotnych jest wykonywana nieświadomie. - Najważniejsze jest to, że kiedy kobieta lub mężczyzna chcą przyciągnąć uwagę przedstawiciela płci przeciwnej, podkreślają różnice pomiędzy płciami. Aby zniechęcić do siebie płeć przeciwną, minimalizujemy zaś lub ukrywamy owe różnice - wbijają szpilę metroseksualnym facetom zbytnio upodobniającym się do kobiet. Ale są też złe wieści dla pozostałych facetów.

- Większość kobiet jest świadoma sygnałów zalotnych, ale mężczyźni są dużo mniej spostrzegawczy, a często wręcz na nie ślepi, co sprawia, że tak wielu panów ma kłopoty ze znalezieniem partnerki - konstatują.

Ale od czego masz nas. Przygotowaliśmy dla ciebie krótką ściągę z najpopularniejszymi kobiecymi gestami zalotnymi. Tak na wszelki wypadek, żebyś któregoś nie przegapił i nie przespał szansy. Na seks, na miłość, na związek.

Odchylanie włosów Odchylanie włosów Fot. Agata Jakubowska/Agencja Gazeta

Odchylanie głowy, odgarnianie włosów, eksponowanie nadgarstków

To niemalże seksualna trójca gestów będących zaproszeniem do flirtu. Odchylanie głowy to jeden z pierwszych i podstawowych sygnałów wysyłanych przez kobietę, która znajdzie się w pobliżu atrakcyjnego dla niej mężczyzny. Odgarnianie włosów związane jest z subtelną sugestią, że kobiecie zależy na tym, jak wypada w oczach mężczyzny.

Jeśli do tego podnosi rękę tak, że eksponuje pachę, to ułatwia feromonom oddziaływanie na znajdującego się w pobliżu mężczyznę. Eksponowanie nadgarstków (głównie tzw. wiotki nadgarstek) to według badaczy "sygnał uległości, stosowany wyłącznie przez kobiety i homoseksualnych mężczyzn". To po prostu sposób zwrócenia na siebie uwagi, będący atrakcyjny dla mężczyzn, którzy czują, że mogą dominować w tej sytuacji.

Zabawa podłużnym przedmiotem Zabawa podłużnym przedmiotem Fot. Agata Jakubowska/Agencja Gazeta

Zabawa podłużnym przedmiotem

Papieros, nóżka kieliszka czy kolczyk. Naukowcy dowodzą, że kobieta bawiąca się przedmiotem o fallicznym kształcie wysyła podświadome sygnały o tym, co dzieje się w jej wyobraźni. Najczęstszą odpowiedzią mężczyzn na ten gest jest zabawa osobistym przedmiotem tej kobiety. Według badaczy to symboliczny akt zdobycia niewiasty.

Dotykanie własnego ciała Dotykanie własnego ciała Fot. Agata Jakubowska/Agencja Gazeta

Dotykanie własnego ciała

Zwróciłeś kiedyś uwagę na te wszystkie gwiazdki i celebrytki pozujące na czerwonym dywanie albo przy tzw. ściankach? Większość z nich pozuje, dotykając swoje ciało. Według Pease'ów umysł nakazuje ciału uzewnętrzniać skryte pragnienia. Kobiety, które wolno i zmysłowo gładzą swoje uda, boczną lub przednią część szyi, mogą sugerować, że jeśli się wysilisz i oczarujesz ją sobą, to będziesz mieć szansę dotknąć ją w ten sam sposób.

Zabawa butem Zabawa butem Fot. Agata Jakubowska/Agencja Gazeta

Zabawa butem

Przypominasz sobie taki widok? Kobieta siedzi i delikatnie wymachuje butem zawieszonym na czubkach palców? To może być nie tylko oznaka swobodnego charakteru rozmowy. Wsuwanie i wysuwanie stopy z buta może symbolizować, o potęgo podświadomości!, stosunek seksualny

Kuszenie biodrem Kuszenie biodrem Fot. Agata Jakubowska/Agencja Gazeta

Kuszenie bioderm

Z prokreacyjnego punktu widzenia kobieta jest w doskonałej formie, gdy obwód jej talii stanowi 70 proc. obwodu bioder. Ta talia osy to sygnał, że ma duże szanse na urodzenie zdrowego potomka. Dowiedziono, że mężczyźni tracą zainteresowanie kobietami, jeśli proporcja przekracza 80 proc. (przy 100 proc. znika całkowicie).

Kobiety często podświadomie stosują "sztuczkę": podkreślają swoje proporcje, przenosząc ciężar ciała na jedną nogę, przechylając miednicę i uwypuklając biodro. Oddziaływanie proporcji i wcięcia talii na mężczyzn potwierdziły także badania psychologów ewolucyjnych z Uniwersytetu Teksańskiego, którzy badali uczestniczki wyborów Miss America.

Więcej o:
Komentarze (26)
Co tak naprawdę podpowiada ci jej ciało?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: jakub

  Oceniono 42 razy 30

  Cóż za głupoty wypisujecie. Moja kobitka jak ma ochotę się ryćkać to mówi : chodź, idziemy się ryćkać No i wtedy wiem że mam się ryćkać. i się ryćkamy. To tyle instrukcji obsługi na odcinku ryćkania. Proste i nie skomplikowane.

 • marocusso

  Oceniono 21 razy 17

  Moja kobita jak ma ochotę to wkłada mi rękę w rozporek i mocno chwyta za pośladki - czy to jakiś znak???

 • Gość: Pani Pelagia

  Oceniono 20 razy 16

  A jak widzę Prezesa Jarosława w telewizorze i łapię sie za głowę, co to oznacza? Czy mam do niego jakiś stosunek?

 • Gość: Ja

  Oceniono 15 razy 15

  A ja znam takie co to jak mi sie chce bzykac to mowia "dwiescie zloty".

 • Gość: Marian

  Oceniono 21 razy 15

  W szkołach takich rzeczy powinni uczyć! Taka fajna laska mi zwiała... gdybym wyczytał to wcześniej....

 • Gość: jacek

  Oceniono 7 razy 7

  Ale nadal nie wiem najważniejszego i mogę popełnić grubą gafę, a zapytać wprost nie wypada - Połykasz, czy wypluwasz? Czy w tej sprawie redaktorki od ciupciania mogą coś doradzić?

 • Gość: Tom

  Oceniono 8 razy 6

  A jakieś replikacje tych badań? A jakieś linki do badań? Jedyne co znalazłem to kilka informacji o artykułach po czesku.

 • Gość: zenuś

  Oceniono 3 razy 3

  dziewczyny nie palcie fajek bo siusiak pózniej brzydko pachnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX