Jak SMS-ować i teleflirtować z kobietą

Epistolografię, czyli sztukę pisania listów, dawno już przykryła warstwa kurzu. I to dosyć gruba. Teraz miłosne wyznania (ale i zerwania) to domena telefonów: rozmów i SMS-ów. Nie zmieniło się tylko jedno. To nadaj jest sztuka: musisz się starać, żeby cię dobrze zrozumiała, zapamiętała i miała ochotę na więcej.
Być albo nie być Być albo nie być Fot. Shutterstock

SMS-y, czaty, messengery

1. Nie pisz do niej non stop
Daj jej trochę odetchnąć od siebie, pozwól, by się stęskniła. Czy ciebie nie wkurzają ci, którzy odzywają się tylko po to, żeby zapytać, jak leci? Pamiętaj, że największy popyt jest na te dobra, których podaż jest ograniczona. Bądź dobrem, którego będzie miała lekki niedosyt.

2. Spokojnie!
Napisała do ciebie, a ty już łapiesz smartfona, żeby jej odpisać, choć nie masz w zanadrzu żadnej błyskotliwej odpowiedzi? Powoli, spokojnie. Daj sobie trochę czasu, inaczej ona może cię wziąć za desperata cierpiącego na nadmiar wolnego czasu.

3. Tylko raz
16.57 - Hejka, co porabiasz? - napisałeś do niej. Cisza. 17.07 - No hejka, nie wiem, czy zauważyłaś, ale pytałem wcześniej, co robisz - w tym momencie wchodzisz już w rolę klauna. Ona widziała twoją wcześniejszą wiadomość, ma też własne życie i inne sprawy na głowie. Nie zachowuj się jak przedszkolak, który widząc lizaka, musi go mieć tu i teraz, natychmiast.

4. Za dużo lukru
- Hej, słodziaku, dni bez ciebie tak bardzo się dłużą i nawet słoneczko nie cieszy, lofciam! - serio, napisałeś coś takiego? Przesłodziłeś tak, że nawet jej może zrobić się niedobrze.

5. Zazdrośnica
Raz na jakiś czas zrób sobie kilka dni przerwy. Zero SMS-ów, messengerów czy snapchata. Ale nie przesadzaj: ona ma zrobić się troszkę zazdrosna, a nie całkiem stracić zainteresowanie tobą.

6. Kropka to koniec
Nigdy, ale to przenigdy nie stawiaj kropki na końcu zdania, bo może to być koniec waszej znajomości. Dlaczego? WSMS-owej etykiecie określa się ją mianem "kropki nienawiści". Stawiasz ją, tylko gdy jesteś srogo wkurzony.

Telefon

1. Ze stoperem w dłoni
To jedyna sytuacja ze sfery damsko-męskich relacji, gdzie krótko znaczy dobrze. Nie zanudzaj jej, nie dzwoń z pierdołami. Ona ma odnieść wrażenie, że prowadzisz bardzo aktywne życie. I pamiętaj: to ty masz zawsze kończyć rozmowę. W ten sposób będziesz sprawował kontrolę nad waszą konwersacją.

2. Uśmiech
Prowadź rozmowę, tak by po odłożeniu słuchawki zostawić ją w dobrym nastroju. Nawet gdy gadka wam się nie kleiła, miej na zakończenie jakąś błyskotliwą anegdotę, która sprawi, że kontakt z tobą zapamięta jednak pozytywnie.

3. Konkrety
Nie dzwoń do niej, by poplotkować albo pogawędzić o pogodzie. Jesteś (albo chcesz być jej facetem), a nie koleżanką. Najlepiej, gdy będziesz mieć dla niej konkretną propozycję: wyjście do kina, restauracji albo wypadu na weekend.

4. Bądź pozytywny
James Bassil, autor książki-poradnika "Guy's guide to romance", nie ma w tej kwestii wątpliwości: kobiety mają więcej empatii, lepiej słuchają od mężczyzn, ale jeśli będziesz ją zamęczał negatywnymi historiami przez telefon, to przyszłość nie rysuje się przed wami różowo. A właściwie... nie rysuje się wcale.

5. Pan narwany
Nie odbiera jeden raz, drugi, trzeci i czwarty. Przy siedemnastym wpadasz na szczwany pomysł i dzwonisz do niej z zastrzeżonego numeru. Nie tylko sprawisz wrażenie osoby niekontrolującej własnych emocji, ale też pokażesz, że nie masz do niej zaufania. Za grosz.

Więcej o:
Komentarze (15)
Jak SMS-ować i teleflirtować z kobietą
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • didja

  Oceniono 141 razy 133

  Stażyści z GW, Wam się już łby z d..pami na miejsca pozamieniały? Primo: najpierw może złapcie "za słownika" i dowiedzcie się, jak się odmienia rzeczowniki męskie nieżywotne. Secundo: kropka na końcu zdania to koniec związku? Pogięło Was? W gratisie macie radę: osoby z wyższych sfer inteligencji i wykształcenia używają standardowo kropek na końcu sms-a, dużych liter i polskich diakrytów, to jest sms-owy wyznacznik pewnego poziomu kultury. Tertio: żaden mężczyzna, gimbusy, nie napisze do kobiety "lofciam", chyba że oboje nabijają się z takiego bełkotu komunikacyjnego. Wam się działy pomyliły, to Logo, a nie Emogimba. Może Wam podwójny abonament zapłacić? Czytając Wasze wypociny, człowiek aż ma ochotę zaprenumerować "Gazetę Polską" :/.

 • equidad

  Oceniono 73 razy 71

  Wieki temu, kiedy szkoła jeszcze czegoś uczyła, nauczono mnie m. in. zasad interpunkcji. Zasady te stosuję na codzień, także dlatego, że wymaga tego moja praca. Nie widzę jakichkolwiek powodów, dla których te same zasady nie miałyby obowiązywać w przypadku sms-ów. I nie obchodzi mnie, że ktoś do swojej ignorancji i językowego niechlujstwa dorabia ideologię.

 • 13facet13

  Oceniono 67 razy 61

  niedługo będziecie promować upośledzonych co ortografii nie znają, skoro kropki na końcu zdania nie warto i nie można stawiać, a na przyładzie pokazanym pisząc " do ciebie " z małej literki to też jest ok? taka kultura , takie czasy?

 • tonik777

  Oceniono 39 razy 37

  Skąd wy wytrzasnęliście tą kropkę nienawiści? Co to w ogóle jest? Przecież na końcu zdania ma być kropka, więc po co doszukiwać się w tym ukrytego znaczenia?

 • jerzym1973

  Oceniono 40 razy 36

  Co za idiota to pisał? Pepin, i wszystko jasne

 • bratjolki

  Oceniono 11 razy 9

  "Epistolografię, czyli sztukę pisania listów, dawno już przykryła warstwa kurzu. I to dosyć gruba"
  Ot i światopogląd kmiota, dla kmiotów.
  Do restauracji mało kto chodzi - dzisiaj jadamy w sieciówkach.
  Buty zrobione przez szewca, ubranie przez krawca - dzisiaj wszyscy sie ubieraja w ABC & EFG...
  Styropianowa bzdura!

 • Gość: Przem

  Oceniono 11 razy 7

  Tu nie chodzi o to, co Wy - czytelnicy GW - uważacie, ale że w ogóle kliknęliście na tytuł, zobaczyliście reklamę, przeczytaliście artykuł. I nawet skomentowaliście! Spróbujcie przez tydzień, Wy najwytrwalsi tropiciele internetowego chłamu, nie komentować głupich artykułów. Połowa tzw "dziennikarskiej gimbazy" zostanie zwolniona z pracy. Bo nie będzie skuteczna w przyciąganiu czytelnika.

 • zigzaur

  Oceniono 1 raz 1

  Swego czasu mistrzem w dziedzinie wysyłania SMS-ów był Wilhelm II.
  SMS = Seiner Majestät Schiff, na przykład SMS Schleswig-Holstein, zresztą akurat to był nieudany rzęch, którego po Wersalu pozwolono Niemcom zatrzymać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX