Niezbędnik prawdziwego gracza

Gracz tkwi w każdym z nas! Rozrywkę znajdujemy na konsoli, telefonie, tablecie... Jednak najlepsza grafika, bogaty dźwięk i wygoda sterowania - to tylko stary, dobry pecet. Z odpowiednio dobranymi peryferiami!
Acer Predator Acer Predator Fot. materiały prasowe

Acer Predator Z301CT

Zakrzywiony monitor, by lepiej widzieć!
Cena: 4200 zł

O gamingowych zaletach dobrych monitorów nikogo nie trzeba przekonywać. Efektowność świetnego ekranu o szerokim, zakrzywionym formacie, jest wprost urzekająca. Nowy predator ma proporcje 21:9, co pozwala zobaczyć więcej pola bitwy. Panel jest lekko wygięty, co w połączeniu z technologią śledzenia wzroku sprawia, że granie staje się jeszcze bardziej wciągające. Monitor gamingowy oznacza też brak kompromisów - z Nvidia G-Sync i z częstotliwością odświeżania do 200 kl./s nie musisz się martwić o płynność obrazu!

Dell Alienware Dell Alienware Fot. materiały prasowe

Dell Alienware Aurora R5

Komputer to podstawa
Cena: od 6200 do 15 tys. zł.

To oczywiste, że dla każdego poważnego gracza mocny komputer jest podstawą. Modele z serii Alienware są zamknięte w niewielkich, estetycznych obudowach, dzięki czemu bez wstydu możesz postawić je na biurku, obok wazonu z kwiatami. Nie da się ukryć, że są kosztowne, ale masz gwarancję, że każdy komponent został bezbłędnie dobrany, by zapewnić ci rozgrywkę w najwyższej jakości. Wiadomo jednak, że najwięksi zapaleńcy komputery budują sami...

Corsair Corsair Fot. materiały prasowe

Corsair K95 RGB (Cherry MX Red)

Klawiatura, by sprawniej działać
Cena: 290 zł

Porządna gamingowa klawiatura jest na wagę złota, a najlepsze mają przełączniki mechaniczne. Zapewniają precyzję i wygodę, a przy tym są znacznie bardziej wytrzymałe od tych, jakie znajdziesz w tańszych modelach. Dla graczy najlepsze są rozwiązania z przełącznikami Cherry MX Red. To delikatny opór klawiszy - długie granie nie męczy nadgarstka. Corsair K95 RGB oferuje też szereg udogodnień - od zestawu modyfikowalnych przycisków makro, po kolorowe podświetlenie, które każdy może dostosować do swoich preferencji. Czy grasz w strzelankę, MMO, czy strategię - wszystko jest zawsze pod palcem.

Steelseries Steelseries Fot. materiały prasowe

SteelSeries Rival 700

Myszka, by lepiej celować
Cena: 360 zł

Gamingowe myszki mogą być bardzo różne - od rozbudowanych, przystosowanych do MMO, po z pozoru proste konstrukcje o wysokich czułości i precyzji, stworzone pod strzelanki. Rival 700 sprawdzi się w każdym zadaniu. Z siedmioma przyciskami, wibracjami reagującymi na sytuację w grze, modułami i regulowaną czułością aż do 16000 DPI nie ma tytułu, któremu nie dałaby rady. Kolorowe podświetlenia i mały wyświetlacz OLED z boku stanowią miły dodatek.

Xbox One Xbox One Fot. materiały prasowe

Xbox One Elite Controller

Pad, by mieć wszystko pod kontrolą
Cena: 520 zł

Granie na pececie słusznie kojarzy się z myszką i klawiaturą, ale należy mieć odpowiednie narzędzie do każdego zadania. W strzelankach czy strategiach nic tego ponadczasowego zestawu nie przebije, jednak gdy odpalasz nowego "Tekkena" lub "Devil May Cry", wyjmujesz gamingowego pada. Na tym polu bezkonkurencyjny pozostaje kontroler Elite z Xboxa One. Możesz podłączyć go do komputera, a dzięki specjalnej konstrukcji wymienisz niemal każdy element. Od gałek sterujących, przez strzałki kierunkowe, po dodatkowe przyciski ukryte pod spodem - wszystko będzie tak, jak lubisz.

Logitech Logitech Fot. materiały prasowe

Logitech G433

Słuchawki, by lepiej słyszeć
Cena: 570 zł

Niektórzy korzystają z głośników komputerowych, inni podpinają do pecka amplituner, ale nic nie zastąpi porządnych gamingowych słuchawek z mikrofonem! Dzięki nim nie tylko możesz komunikować się z członkami swej drużyny w sieciówkach, lecz przede wszystkim lepiej słyszysz wszystko, co się dzieje w twym growym otoczeniu. G433 są lekkie, więc nie przeszkadzają nawet podczas długich sesji, a wspierany przez nie wirtualny system 7.1 symuluje dźwięk przestrzenny (osiągnięcie zbliżonego efektu wymagałoby niemałej inwestycji w zestaw głośników). Kompatybilność: PC, Xbox One, PS4, telefony, tablety, konsole przenośne i inne urządzenia mobilne. A gdy najdzie cię ochota, by odejść od komputera, możesz zabrać je na miasto i słuchać muzyki. Wyglądają super!

Creative Creative Fot. materiały prasowe

Creative Sound BlasterX Katana

Soundbar, by poczuć moc
Cena: 1350 zł

Słuchawki gamingowe mają tonę zalet, ale nie można siedzieć w nich całymi dniami. Wtedy do akcji wchodzi wyspecjalizowany głośnik w formie listwy dźwiękowej. Soundbar jest nową formą głośnika, która dzięki swojej budowie jest nie tylko estetyczna, ale tworzy też ścianę dźwięku przestrzennego. Katana, wyposażona w trzy wzmacniacze z układem pięciu przetworników oraz mocarny subwoofer, jest w stanie przenieść całe pomieszczenie do świata gry.

Więcej o: