Oto najbardziej dochodowe aplikacje ostatniej dekady

Nikt nie był w stanie zagrozić Facebookowi jeśli chodzi o liczbę pobrań aplikacji, ale jeśli chodzi o zarabianie, to znaleźli się lepsi zawodnicy. Oto najpopularniejsze aplikacje ostatniej dekady oraz te, które zarobiły dla swoich twórców najwięcej pieniędzy.

Nie będzie wielką przesadą stwierdzenie, że ostatnia dekada (tak tak, wiemy że skończy się z 2020 rokiem) była dekadą aplikacji. To, co wcześniej musieliśmy załatwiać osobiście lub dzwoniąc, teraz załatwiamy poprzez apki. Ich twórcy nie napisali ich jednak z dobrego serca, a po to, aby na nich zarabiać. I niektórym z nich ta sztuka udaje się doskonale.  

PRZECZYTAJ TEŻ: Aplikacje do planowania budżetu domowego

Najlepiej zarabiające aplikacje dekady 

Aplikacją, która przyniosła największy dochód, jest Netflix – co nie powinno nikogo dziwić, zważywszy na jej model biznesowy i kwoty, jakie zostały zainwestowane zarówno w licencje, jak i produkcje własne. Drugie miejsce w tym zestawieniu zajął Tinder i to już jest zaskakujące ze względu na fakt, że korzystanie z płatnej subskrypcji nie jest konieczne, aby korzystać z aplikacji. Na trzecim miejscu uplasowała się Pandora Music. A tak prezentuje się całe zestawienie: 

 1. Netflix 
 2. Tinder 
 3. Pandora Radio 
 4. Tencent Video 
 5. Line 
 6. IQIYI 
 7. Spotify 
 8. YouTube 
 9. HBO Now 
 10. Kwai 
 

Najchętniej pobierane aplikacje dekady 

W tym zestawieniu trudno o zaskoczenia (przynajmniej jeśli chodzi o jego czołówkę). Na podium znalazły się odpowiednio aplikacje Facebook, Facebook Messenger i WhatsApp. 

 1. Facebook 
 2. Facebook Messenger 
 3. WhatsApp 
 4. Instagram 
 5. Snapchat 
 6. Skype 
 7. TikTok 
 8. UC Browser 
 9. YouTube 
 10. Twitter

PRZECZYTAJ TEŻ: Aplikacje, które pomogą ci zrealizować plany

Więcej o: