PlayStation Classic z pełną listą gier

Sony PlayStation Classic

Sony PlayStation Classic (fot. Sony)

Wybór dwudziestu gier z niezwykle obszernej biblioteki pierwszego PlayStation nie jest łatwym zadaniem, ale Sony wywiązało się z niego co najmniej przyzwoicie.

Wszechobecna moda na retro gry i sukces sprzedażowy miniaturowych wersji klasycznych konsol Nintendo, czyli NES-a i SNES-a sprawił, że Sony również postanowiło sięgnąć do swojej bogatej historii i jakiś czas temu zapowiedziało wprowadzenie na rynek pierwszego PlayStation w wersji Classic. Podobniej jak w przypadku sprzętów Nintendo, nowa odsłona ciepło wspominanego przez wielu graczy „szaraka” jest znacznie mniejsza od pierwowzoru, a także pozbawiona napędu CD. Sprzęt ma zawierać 20 zainstalowanych fabrycznie gier i dziś poznaliśmy wszystkie z nich.

Na PlayStation Classic będziemy mogli pograć w: Battle Arena Toshinden™, Cool Boarders 2, Destruction Derby, Final Fantasy VII, Grand Theft Auto, Intelligent Qube, Jumping Flash!, Metal Gear Solid, Mr. Driller, Oddworld: Abe’s Oddysee®, Rayman, Resident Evil™ Director’s Cut, Revelations: Persona, Ridge Racer Type 4, Super Puzzle Fighter II Turbo®, Syphon Filter, Tekken 3, Tom Clancy’s Rainbow Six, Twisted Metal, Wild Arms

 

Trzeba przyznać, że ten zestaw jest naprawdę konkretny. Tekken 3, Final Fantasy VII, Metal Gear Solid czy pierwsze Grand Theft Auto to niekwestionowane klasyki pierwszego PlayStation i powinny ucieszyć zarówno tych, którzy wrócą do nich po latach jak i nowych graczy, którzy będą mieć z nimi styczność po raz pierwszy w życiu. Szkoda jedynie, że na liście zabrakło Castlevania: Symphony Of The Night, ale nic straconego, bo gra w zremasterowanej wersji ma się pojawić na PlayStation 4. Zapewne z tego samego powodu zrezygnowano z Crasha Bandicoota oraz Spyro.

PlayStation Classic trafi na półki sklepowe 3 grudnia 2018 roku. Konsola została wyceniona na 449 złotych.

Zobacz także
  • smartwatch Pytania o zegarki #5: wymiana baterii, smartwatch, rodzaje szkiełek
  • Wielki test burgerów z sieciówek 7 grzechów współczesnego faceta: łakomstwo
  • Moja załoga zwyciężyła w 'kategorii T-Roca'. I tylko w niej. Jak jeździć ekonomicznie samochodem? Mnie nie pytajcie.

Polecamy