Tęskniliście za Geraltem i Ciri? No to wrócili!

Jeśli tęsknicie za "Wiedźminem 3" i zastanawiacie się, czy po raz kolejny nie zacząć przechodzić tej gry od nowa, to mamy dla was dobrą wiadomość - Geralt i Ciri trafili do zupełnie nowego świata, w którym z pewnością nie zabraknie wyzwań związanych z polowaniem na potwory.

Tych, którzy liczyli na kolejny dodatek do „Dzikiego Gonu” taki, jakimi były „Serca z kamienia” i „Krew i wino” musimy jednak zmartwić. Geralt i Ciri nie zostali bowiem bohaterami kolejnej gry od CD Projekt RED, a zamiast tego pojawili się w dodatku do „Monster Hunter World” autorstwa Capcomu. Główną atrakcją w tym tytule jest polowanie na potwory, zatem wiedźmini pasują tu jak ulał. Należy też dodać, że z punktu widzenia fabuły gier powstałych na bazie prozy Andrzeja Sapkowskiego taki zabieg jak najbardziej ma sens – zarówno Ciri (w większym stopniu), jak i Geralt w pewnym momencie swoich przygód trafiali do różnych światów równoległych. Mogli więc zatem znaleźć się również w uniwersum „Monster Hunter World”.

 

Razem z wiedźminem i wiedźminką do „Monster Hunter World” trafiły również nowe potwory. Gracze będą okazję zapolować między innymi na dwa rodzaje leszego – zwykłego oraz starożytnego.

Rozszerzenie do „Monster Hunter World” z Geraltem i Ciri jest darmowe, co jest zdecydowanie miłym gestem ze strony Capcomu. Obecnie jest dostępne dla wersji na PlayStation 4 i Xboxa One – na PC ma trafić „w późniejszym okresie”.

Więcej o: