Cyberpunkowy Keanu i "Gra o tron" spotyka "Dark Souls", czyli najciekawsze zapowiedzi z E3

Na kolejną edycję targów Electronic Entertainment Expo, znanych jako E3, co roku czekają miliony graczy na całym świecie - to właśnie w Los Angeles czołowi producenci i deweloperzy gier dzielą się ze światem informacjami na temat nadchodzących premier.

I chociaż z udziału w tegorocznej edycji zrezygnowała firma Sony (co pozwala podejrzewać, że Japończycy szykują coś specjalnego i wolą poczekać z ogłoszeniem informacji do własnej imprezy), to ciekawych zapowiedzi nie zabrakło.

Cyberpunk 2077 – data premiery, start sprzedaży przedpremierowej

Największym hitem jest bez wątpienia ujawnienie informacji na temat „Cyberpunka 2077”, czyli długo oczekiwanej gry autorstwa CD Projekt RED (pierwszy trailer pojawił się w… 2013 roku!). Teraz nie tylko dowiedzieliśmy się, kiedy gra trafi do sklepów (16 kwietnia 2020 roku), ale również poznaliśmy jej ambasadora, którym jest nie kto inny, jak Keanu Reeves. Wraz z zapowiedzią ruszyła przedpremierowa sprzedaż gry, a tytuł natychmiast wskoczył na pierwsze miejsce listy bestsellerów Steama, czyli największego sklepu na świecie.

 

Elden Ring, czyli Soulsy po Martinowsku

Ci, którzy zastanawiali się, dlaczego George’owi RR Martinowi tak długo schodzi na pisaniu kolejnej części „Pieśni lodu i ognia”, otrzymali odpowiedź na tegorocznym E3. O współpracy autora „Gry o tron” ze znanym z „Dark Souls” i „Bloodborne” japońskim studiem From Software mówiło się od dawna, a teraz otrzymaliśmy konkrety. Kolejną grą ekipy Hidetaki Miyazakiego będzie „Elden Ring” – co prawda trailer nie pokazuje ani sekundy rozgrywki, ale trudno się spodziewać, że otrzymamy coś innego niż RPG akcji. Całość ma być osadzona w nowym świecie wymyślonym wspólnie przez Martina i Miyazakiego, więc niektórzy mogą być zawiedzeni, że nie będą kierować poczynaniami bohaterów „Pieśni lodu i ognia”. Produkcja będzie się różnić od poprzednich gier From Software – całość ma być osadzona w otwartym świecie. Zapowiedź gry została wyświetlona podczas konferencji Microsoftu, co zapewne spowodowało szybsze bicie serca u właścicieli PlayStation. Serwis Kotaku podaje jednak informację, że „Elden Ring” będzie dostępne nie tylko na PC i Xboxie, ale również na konsolach Sony.

 
Więcej o: