Sony prezentuje nowy gadżet do VR - 3dRudder pozwoli kontrolować grę... stopami

Japońska firma nie ustaje w pracach nad wirtualną rzeczywistością. Właśnie zaprezentowano kontroler 3dRudder - przystawkę do PlayStation VR, dzięki której będzie można poruszać się w grze przy użyciu stóp.

Rodzina kontrolerów i akcesoriów, za pomocą których można sterować rozgrywką na PlayStation oraz w ekosystemie PlayStation VR właśnie się powiększyła. Do standardowych DualShocków 4, pałeczek Move, karabinu Aim Controller i wielu kierownic dołączyła właśnie przystawka o nazwie 3dRudder, która umożliwia kontrolowanie gry za pomocą stóp. Założenie jest proste – postać (lub pojazd, w zależności od gry) poruszy się w tym kierunku, w którym gracz przechyli kontroler.

 

Na początek z 3dRudder będzie współpracować 30 gier – wśród nich między innymi Space Junkies, Beat Blaster, Ultra Wings, Pirate Flight i Mind Labyrinth. Ani sama liczba, ani lista gier wspierających sprzęt nie są szczególnie imponujące, ale z czasem sytuacja z pewnością ulegnie zmianie. Urządzenia póki co nie znajdziemy w polskich sklepach – na Zachodzie został wyceniony na 119 euro.

Pierwszy był Roll ‘n Rocker

Pomysł na tego typu akcesorium nie jest nowy. Już w latach osiemdziesiątych posiadacze konsoli Nintendo Entertainment System (której wariacja o nazwie Pegasus zawojowała swojego czasu Polskę) mogli kupić przystawkę o nazwie Roll ‘n Rocker, która miała działać na podobnej zasadzie. Miała, bo w praktyce produkt firmy LJN Toys bardzo kiepsko współpracował z grami na NES – także z tymi wydanymi przez… LJN.

Więcej o: