Nintendo PlayStation trafi na sprzedaż. To może być najdroższa konsola w historii

Owoc niedoszłej współpracy pomiędzy dwoma japońskimi gigantami rynku gier wideo ma niewątpliwy potencjał na to, aby zostać najdrożej sprzedaną konsolą do gier w historii.

Kolejne generacje konsol stworzonych przez Nintendo i Sony już od dwudziestu pięciu lat toczą ze sobą bój o uwagę - a co za tym idzie, pieniądze - potencjalnego użytkownika. Niewiele jednak zabrakło, by gracze nie musieli wybierać pomiędzy Switchem a PS4, a zamiast tego graliby na Nintendo PlayStation. 

Co to jest Nintendo PlayStation? 

Na początku lat dziewięćdziesiątych Nintendo nawiązało bowiem współpracę z Sony, które najpierw miało dostarczyć osobny moduł obsługujący zdobywające coraz większą popularność płyty CD do Super Nintendo, a następnie wypuścić na rynek opracowaną wspólnie konsolę pod nazwą Nintendo PlayStation. Firmy ostatecznie nie dogadały się, a Sony wykorzystało efekty swojej pracy, prezentując pierwsze PlayStation.  

Zanim jednak doszło do zerwania współpracy udało się stworzyć kilka prototypów Nintendo PlayStation, a jeden z nich przetrwał do czasów współczesnych i ma zostać wystawiony na sprzedać. Na razie znajduje się w rękach niejakiego Terry’ego Diebolda, który odkupił go kilka lat temu od szefa Sony Interactive Entertainment i doprowadził go do stanu używalności. Sprzęt potrafi odtwarzać gry z kartridży SNES-a, ale z oczywistych względów nie poradzi sobie z tytułami na pierwsze PlayStation.  

Ile kosztuje Nintendo PlayStation? 

Terry Diebold nie zdradza ceny, jaką życzy sobie za ten niewątpliwy artefakt świata gier wideo - zachęca natomiast do kontaktu ludzi “poważnie zainteresowanych” zakupem. Trudno ocenić, ile może wynieść końcowa cena, ale biorąc pod uwagę zerową dostępność tego sprzętu i jego wpływ na branżę, można spodziewać się rekordowej sumy. 

Więcej o: