Zobacz jak wyglądał garaż, w którym startowało Google

20. urodziny Google

20. urodziny Google (fot. Google)

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie internet bez produktów firmy Google. Założone przez Larry'ego Page'a i Sergeya Brina przedsiębiorstwo obchodzi właśnie dwudzieste urodziny - zobaczcie, jak wyglądały jego początki!

Zaczęło się od przeglądarki, która w pewnym momencie dorobiła się na rynku takiej pozycji, że obecnie często nie „szukamy w internecie”, a „guglujemy”. Z innych produktów firmy, takich jak chociażby przeglądarka Chrome czy poczta Gmail korzystają miliony ludzi na całym świecie, a sam Google bez wątpienia należy do najważniejszych i najbardziej wpływowych przedsiębiorstw na świecie.

Jego początki nie były jednak tak imponujące. Page i Brin, którzy w momencie początków Google’a byli studentami Uniwerystetu Stanforda, rozpoczynali swoją przygodę w niepozornym garażu, należącym do Susan Wojcicki (jak nietrudno się domyślić – Polki z pochodzenia). Nie chcę oczywiście bawić się w mówcę motywacyjnego, ale trzeba przyznać, że przykład sukcesu Google działa na wyobraźnię – zwłaszcza gdy zobaczy się miejsce, w którym firma stawiała pierwsze kroki.

 

Portfolio produktów firmy Google zwiększa się praktycznie z każdym miesiącem. Od niedawna w Polsce możemy na przykład korzystać z opcji Art Selfie w aplikacji Arts & Culture, która umożliwia odnalezienia swojego sobowtóra na jednym z dziesiątek milionów obrazów z całego świata.

 
Zobacz także
  • Mój pierwszy raz: pedikiur Mój pierwszy raz: pedikiur
  • El Clasico w kinach Helios El Clasico w kinie
  • Najdłuższy most na świecie łączy Zhuhai, Makau i Hong Kong Najdłuższy most świata oficjalnie otwarty
Skomentuj:
20. urodziny Google ? zobacz, jak wyglądał garaż z początków firmy
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy