Nowości od Creative: karta dźwiękowa Sound Blaster AE-9 i słuchawki Super X-FI

Firma Creative Technology zaprezentowała ostatnio dwa interesujące urządzenia: wewnętrzny DAC z kartą dźwiękową - Sound Blaster AE-9 oraz zaawansowane słuchawki serii Creative SXFI AIR.

Jeśli chodzi o kartę dźwiękową, to Creative zachwala ją w następujący sposób:

Sound Blaster AE-9 wykorzystuje komponenty audiofilskie, takie jak najwyższej klasy referencyjny przetwornik cyfrowo-analogowy ESS 9038 SABER, który zapewnia DNR (odstęp sygnał-szum) o wartości 129 dB, 32-bitowe 384-kHz PCM i DSD64 z opcją bezstratnego dźwięku. Wykorzystuje również Xamp, który jest specjalnie zaprojektowanym, w pełni dyskretnym wzmacniaczem słuchawkowym firmy Creative, zaprojektowanym w technologii push-pull, który zasila każdy kanał audio osobno, zapewniając zupełnie nowy poziom wierności dźwięku z doskonałą klarownością i dokładnością. Xamp jest również dostępny w Sound BlasterX AE-5 i Sound BlasterX G6. Urządzenia te uhonorowano nagrodami podczas Innovation Awards na CES 2018 i CES 2019.

Creative Sound Blaster AE-9Creative Sound Blaster AE-9 Creative

Łącząc najbardziej zaawansowaną wersję efektów dźwiękowych Sound Blaster z doskonałymi komponentami, takimi jak przetwornik ESS 9038, kondensatory Nichicon Fine-Gold, kondensatory WIMA i wymienne wzmacniacze operacyjne, karta Sound Blaster AE-9 potrafi zaspokajać potrzeby graczy i wymagających fanów dobrego brzmienia.

Sound Blaster AE-9 zapewnia absolutną wygodę użytkownikom dzięki całkowicie nowemu modułowi sterowania dźwiękiem, który mieści wyświetlacz do bezpośredniej i łatwej regulacji głośności, wraz z przełącznikiem słuchawkowym obsługującym różne rodzaje impedancji i wielofunkcyjne wejście mikrofonowe XLR i TRS oraz złącze z zasilaniem Phantom + 48V i wbudowanym wzmacniaczem.

Tak z kolei Creative mówi o nowej serii słuchawek:

Filmy, muzyka i wrażenia z gier będą całkowicie nowe dzięki serii SXFI AIR. Po prostu naciskając przycisk, dźwięk podczas oglądania filmu będzie przypominał ten z sali kinowej. Również słuchanie utworów muzycznych na słuchawkach z serii SXFI AIR sprawi, że poczujemy się jakbyśmy uczestniczyli w koncercie na żywo. Atutem słuchawek jest pełna kompatybilność z PS4, Nintendo Switch, komputerami Mac lub PC.

Słuchawki Creative Super X-FiSłuchawki Creative Super X-Fi Creative

Poza technologią Super X-Fi w seria SXFI AIR, wyróżnia się również 50-milimetrowymi przetwornikami neodymowymi, które zostały dostrojone do dźwięku o dużej mocy i zachowaniu wyjątkowej dokładności, co jest absolutnie niezbędne dla miłośników muzyki.

SXFI AIR płynnie łączy się przez Bluetooth i USB z wieloma platformami, od urządzeń mobilnych przez komputery PC i Mac, po Nintendo i PS4. Użytkownicy mogą personalizować profile odsłuchowe za pomocą aplikacji mobilnej i przesyłać je do SXFI AIR.

SXFI AIR wyróżnia się również łącznością bezprzewodową, zapewniającą łatwą kompatybilność z urządzeniami iOS i Android. Po podłączeniu przez USB, SXFI AIR oferuje dźwięk 7.1, który zapewnia fantastyczne wrażenia podczas oglądania filmów i czy grania w gry.

SXFI AIR działa również jako samodzielny odtwarzacz muzyczny. To dzięki możliwości zainstalowania karty microSD. System obsługuje różne formaty, w tym MP3, WMA, WAV i FLAC.

Dodatkowo SXFI AIR wyposażony jest w słuchawkę z dotykowym sterowaniem, w którym użytkownicy mogą łatwo przełączać się między utworami i regulować głośność za pomocą prostych operacji przesuwania palca.

SXFI AIR posiada muszle wykonane z siateczkowej tkaniny z wbudowanymi piankowymi podkładkami. Ich atutem jest to, że dopasowują się do głowy użytkownika i są wysoce oddychające, ponieważ tkanina łatwiej rozprasza ciepło.

SXFI AIR posiada również konfigurowalne pierścienie świetlne RGB, które pozwalają użytkownikom wybierać spośród 16 milionów kolorów.

Super X-Fi zdobywcą wielu nagród podczas CES 2019

Tegoroczna edycja targów CES okazała się niezwykle owocna dla Creative. Firma dzięki Super X-Fi zdobyła 10 nagród od wiodących światowych konsumentów elektroniki użytkowej.

Super X-Fi zdobywcą wielu nagród podczas CES 2019Super X-Fi zdobywcą wielu nagród podczas CES 2019 Creative

Creative Super X-Fi zdobyło nagrody:

1.    AVS Forum ‘Best of CES 2019’

2.    TechRadar Awards 2019 ‘CES Top Pick’

3.    Overclock ‘Best of CES 2019’

4.    ‘SoundGuys Best of CES Award’

5.    Eteknix ‘Best of CES 2019’

6.    Android Authority ‘Best Audio of CES 2019’

7.    PC World ‘Best of CES 2019’ (for SXFI AIR)

8.    PC World ‘Best of CES 2019’ (for SXFI THEATER)

9.    Aktualne ‘Best of CES 2019’

10.  Tech Buyer’s Guide ‘Best of CES 2019 (Personal Audio)’

10 nagród?! Łał! Co powiedzieć... Zaniemówiłem! Jesteśmy naprawdę zaszczyceni i niesamowicie zachwyceni! Wielkie podziękowania dla wszystkich mediów wspierających. Honor należy do zespołu Super X-Fi. Ciężko pracowali, aby osiągnąć ten niesłychany i prawie idealny wynik 10 nagród dla jednej technologii. To jak zdobycie niespotykanej liczby Oscarów za jeden film

– powiedział Sim Wong Hoo, CEO Creative Technology.

Więcej o: