Jak sławić Boga, to tylko w dobrych butach. Sneakersy amerykańskich kaznodziejów

Sneakersy amerykańskich kaznodziejów

Sneakersy amerykańskich kaznodziejów (https://www.instagram.com/preachersnsneakers/)

PreachersNSneakers to instagramowy fenomen - na koncie jak dotąd pojawiło się zaledwie 28 zdjęć, co wystarczyło do zgromadzenia ponad 125 tysięcy obserwujących.

Choć okolicznościowe występy regularnie odwiedzającego Polskę, pochodzącego z Ugandy ojca Johna Bashobory gromadzą rzesze wiernych (w 2013 roku w wydarzeniu „Jezus na Stadionie” wzięło udział ponad 60 tysięcy ludzi), to kaznodzieje nadal pozostają czymś „typowo amerykańskim”. Podczas gdy polscy duchowni pozostają – przynajmniej teoretycznie – skromni i nie pozwalają sobie na ekstrawagancję w ubiorze, tak za oceanem sytuacja wygląda zgoła inaczej. Tamtejsi kaznodzieje (choć bardziej pasuje do nich miano kołczów) dbają o to, aby podczas swoich wystąpień wyglądać szykownie.

Amerykańscy pastorowie podczas swoich wystąpień stawiają na casualowe stylizacje, w których pierwsze skrzypce grają sneakersy. I to nie byle jakie – w niektórych przypadkach są to modele ze ściśle limitowanych edycji, za które kolekcjonerzy są w stanie zapłacić nawet kilka tysięcy dolarów. Oto kilka przykładów:

 
 
 
 
 
Zobacz także
  • Sneakerheadzi. O kolekcjonerach sportowych butów Sneakerheadzi. O kolekcjonerach sportowych butów
  • 7 grzechów współczesnego faceta: zazdrość 7 grzechów współczesnego faceta: zazdrość
  • Laptopy gamingowe Nasz przegląd: laptopy gamingowe

Polecamy